To będzie smaczny weekend na Targach Dobrego Jedzenia

Czytaj dalej
Fot. Magda Weidner
Magda Weidner

To będzie smaczny weekend na Targach Dobrego Jedzenia

Magda Weidner

III Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia rozpoczną się w tę sobotę. Do Zielonej Góry przyjedzie kilkudziesięciu wystawców z całego kraju. Targi rozpoczną się w sobotę w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, ul. Sulechowska 41.

Jak zapowiadają organizatorzy, na targach będzie można próbować, wąchać i oczywiście kupować. Zaproszeni zostali głównie mali i średni producenci jedzenia, którzy stosują tradycyjne i ekologiczne metody produkcji swoich wyrobów. Tradycyjnie już przyznane zostaną trzy Lubuskie Złote Lubczyki, czyli nagrody za najlepsze produkty targów. Przypomnijmy, że w poprzednich latach otrzymali je: „Gacjana”, „Eterno”, „Ekologia spod Strzechy”, „Palce lizać” oraz „Qzko”. Atrakcji będzie naprawdę sporo.

Wśród gości znajdą się prawdziwe autorytety kulinarne. Pierwsza to Daria Ładocha, miłośniczka zdrowego żywienia, mama dwójki dzieci, trener kulinarny z zakresu kuchni tajskiej, ekspert z dziedziny żywienia dzieci i zdrowej kuchni dla dorosłych, znana m.in. z programów w TVN. Kolejnym gościem będzie Maja Sobczak – dietoterapeutka, psycholog, sięgająca ochoczo do psychologii pozytywnej. Pracuje w oparciu o najstarsze medycyny świata, konsultantka Ajurwedy z ramienia Jiva Institute w Indiach. Swoją pasją dzieli się na blogu Qmamkasze.pl. Ze swoim pokazem wystąpi w niedzielę Robert Sowa – kucharz, restaurator i autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce. Wielki ambasador kuchni polskiej, znany z programów telewizyjnych i audycji radiowych. Były kucharz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, twórca menu dla pasażerów Polskich Linii Lotniczych LOT.

Kolejny gość targów to Marcin Rusnarczyk – założyciel i właściciel firmy Altercoffee, barista, trener, mistrz Polski baristów, wielokrotny sędzia mistrzostw Polski baristów.

Program targów:

Niedziela:

Magda Weidner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.