Wybory samorządowe. Niezadowoleni politycy PO i samorządowcy tworzą bezpartyjne listy w wyborach do małopolskiego sejmiku
Rogatywka to tradycyjna polska czapka pojawiła się w XVIII wieku. Za sprawą konfederatów barskich noszono ją przez prawie 200 lat. Również dziś używa jej polska armia.
Leopold Glűck przyszedł na świat w Nowym Sączu w 1854 r. Niewiele wiadomo o jego rodzinie. Ojciec najprawdopodobniej był lekarzem, jednak zmarł gdy Leopold miał niespełna trzy lata. Nie wiadomo czy to profesja ojca, czy raczej osoba jego opiekuna...
Przeciw ustawie Gowina, reformującej szkolnictwo wyższe, protestują studenci i wykładowcy. Prof. Jacek Bartyzel z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powiedział w Polityce, że reforma jest katastrofą.
Do regionu łódzkiego przyjechał platformerski „Konwój wstydu”. Politycy PO objeżdżają Polskę i pokazują na wielkich bilbordach, ile zarobili działacze i radni PiS, którzy dostali ciepłe posadki w spółkach Skarbu Państwa.
Kilkadziesiąt osób znakomicie bawiło się na sobotnim koncercie zorganizowanym przez popularnego Trubadura Mariana Lichtmana, który zaprosił łodzian na ul. Piotrkowską, by przed rosyjskim mundialem zaprezentować piosenkę „Polska biel i czerwień”...
Niektóre fanki kilka godzin czekały pod sceną na występ swojego idola.
„CZTERY PORY ROKU”– to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego w różnych porach roku. Filmy, o których mowa powstały w ramach specjalnego programu zajęć...
Z Gdyni przez cieśninę Sund, kanał La Manche, przylądek Dobrej Nadziei, ,obok Australii i Nowej Zelandii, przez Pacyfik aż do przylądka Horn i Atlantykiem z powrotem do Gdyni – tak przebiega trasa samotnego rejsu dookoła świata, który zamierza...
Już tylko niecałe dwa tygodnie mieszkańcy Żar mogą głosować na wybrane po wstępnej weryfikacji zadania do budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Mogą wybierać spośród 19 propozycji.
Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie znają słowa nuda! Oprócz cotygodniowych spotkań, co rusz uczestniczą w bliższych i dalszych wyjazdach. A niebawem będą też gospodarzami imprezy, która ma integrować seniorów z czterech gmin.
Sąd Pracy w Gorzowie Wlkp. uznał, że burmistrz Remigiusz Lorenz nie miał prawa zwolnić dyscyplinarnie dyrektora Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Andrzeja Sobczaka. MOK ma zapłacić mu ok. 30 tys. zł, ale już zapowiada apelację.
Prawie połowa łodzian decyduje się na mieszkanie trzypokojowe. Najczęściej wybierane są mieszkania od 41 do 50 mkw. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzone przez firmę Profbud we współpracy z Instytutem Badawczym IPC. Chociaż ceny...
To była jedna z największych akcji gaśniczych w dziejach woj. lubuskiego. A straty poszły w miliony. I choć już trwa remont spalonej wieży, do dziś nikt za pożar zabytku nie odpowiedział. Dlaczego?
Czy Nocny Szlak Kulturalny powinien być częściej niż raz w roku. Pytamy o to aktora Teatru Osterwy Cezarego Żołyńskiego.
Znalazły się pieniądze na tzw. prace poscaleniowe w Ownicach. Da je gmina. - Żeby nie interwencja „Gazety Lubuskiej” i szum, jaki się wytworzył wokół tej sprawy, wójt odbiłby piłeczkę i nie dał pieniędzy - mówi sołtys Ownic Franciszek Jamniuk.
O stuleciu Państwowej Inspekcji Pracy, jej zadaniach i kolejnych wyzwaniach rozmawiamy z Jerzym Łabońskim, Okręgowym Inspektorem Pracy.
Mecze piłkarskich mistrzostw świata w Rosji będzie można oglądać w gronie znajomych nad Wartą. W czwartek na błoniach nadwarciańskich rusza strefa kibica.
Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie wrócili z 9-dniowego rejsu śladami króla Eryka. Zwiedzili między innymi Kalmar, Oland Nord i Visby. Poniżej zamieszczamy fragmenty dziennika pokładowego wyprawy.
Na co dzień strzegą naszego bezpieczeństwa, dbają o porządek. Jedni ścigają przestępców, drudzy pilnują ich za kratami, inni gaszą ogień, a jeszcze inni strzegą granic. A po godzinach? Ratują życie, dzieląc się cząstką siebie.
Z rozkładu lotów znika Liverpool i Doncaster. Za to pojawia się Burgas, Charków, Chersoń i kolejne połączenie z Kijowem.
21 października 1992 roku z poniemieckiego, brukowanego peronu stacji w Bornem Sulinowie odjechał ostatni transport ze sprzętem i żołnierzami Armii Federacji Rosyjskiej, która wcześniej - jako Armia Czerwona, a potem Armia Radziecka - stacjonowała...
Pogoda dopisywała, więc w weekendy drogi nad morze znowu były zakorkowane. W wakacje zapewne też tak będzie. Przypominamy więc, że istnieją alternatywne trasy do Mielna. Są nieco dłuższe, ale tam korków nie ma.
My tę drogę, jak wygramy wybory, zbudujemy i to znacznie szybciej niż obiecuje teraz Platforma, która w ogóle jej wcześniej nie chciała - mówił przed elekcją parlamentarną w 2015 roku poseł Krzysztof Jurgiel, lider podlaskiego PiS. Bo to wtedy,...
Zeznania pracowników Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu i słona kara za nieobecność dla świadka - kolejna odsłona sprawy Wacława W., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa żony.
Koniec czerwca będzie w Kołobrzegu finałem sporej liczby większych i mniejszych inwestycji drogowych. Przed rozpoczęciem sezonu wreszcie, już bez przeszkód, przejedziemy ulicami Zdrojową, Mickiewicza i Towarową.
O nadchodzącym festiwalu Kultury Żydowskiej „Zachor - Kolor i Dźwięk” mówi Lucy Lisowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael
Niepełnosprawna mieszkanka Pakości, leży w egipskim szpitalu. Nie stać jej na powrót do Polski. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przelotu nie sfinansuje. Jej rodzina liczy na wsparcie Czytelników.
Na Kmiecej w Lublinie jest trochę jak w „Samych swoich”: walka o przysłowiową miedzę, zwaśnieni sąsiedzi. Tylko że tutaj sporny teren to publiczna droga. Miasto przywozi tu kruszywo, a potem... zabiera je z powrotem. Mieszkańcom do śmiechu nie...
Na osiem lat pozbawienia wolności skazał wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku 29-letniego Piotra Ś. Mężczyzna odpowiadał za ugodzenie nożem 17-latka.
Adrian Grodzki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Sycewicach, otrzymał wczoraj od prezydenta Medal za Ofiarność i Odwagę
Dochody miasta są w tym roku znów ponadprzeciętnie wysokie - pochwalił się dzisiaj prezydent Robert Biedroń, mówiąc o wynikach realizacji I kwartału tegorocznego budżetu miasta w Słupsku.
To rodzaj politycznej prowokacji – komentuje Tomasz Madras z PiS i zastrzega, że klub nie zmieni zdania. Wokół kontrowersyjnej nazwy ulicy wciąż jest gorąco.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.