Wbrew zapowiedziom starosądeczanie nie skorzystają jeszcze w tym roku z oferty Aqua Parku, który miał powstać na terenie miejscowych stawów. Budowa może ruszyć najwcześniej we wrześniu.
Choć termin gospodyni kojarzy się zwykle z mieszkankami wsi, przedsiębiorcze mieszczanki ze Starego Sącza też się nim posługują. Założyły stowarzyszenie i nazwały je Kołem Gospodyń Miejskich. Dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi...
Po dekomunizacji ulic, skwerów i placów pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej pod lupę biorą teraz pomniki i tablice pamiątkowe. Prześwietlają je pod kątem gloryfikowania ustroju totalitarnego. Zakwalifikowane do tej grupy będą musiały zniknąć z...
Po upadku starożytnych królestw żydowskich rozpoczął się dla Żydów czas prześladowań, emigracji i życia w diasporze. Rozproszeni po całym świecie, zasymilowani lub żyjący w gettach, nie przestawali marzyć o własnym państwie. Pod koniec XIX w....
Syberia. Od XVI wieku Moskwa próbowała skolonizować tę rozległą krainę. Sposobem na to miały być przymusowe osiedlenia zesłańców. Syberia stała się największym więzieniem świata. Ważną rolę odegrali tam Polacy. Wnieśli w system zsyłek powiew...
Resort chce wprowadzić wytyczne postępowania z cierpiącymi chorymi. Czy obowiązek leczenia bólu będzie przestrzegany?
Kierowca volkswagena jadący wczoraj przed godz. 8 tunelem na trasie W – Z chciał wyminąć stojące przed nim renault. Manewr się nie udał, volkswagen zahaczył o auto i przewrócił się na dach. Z powodu wypadku tunel zamknięto, a w wielu miejscach w...
Rozpoczęły się prace remontowe w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w oddziale na Radogoszczu. Obejmują one budynek administracyjny, salę wystawową oraz klatkę schodową budynku fabryki, w której mieściło się niemieckie więzienie.
Za wielkimi klimatyzatorami stojącymi nadachu hotelu DoubleTree by Hilton zamieszkało sześć pszczelich rodzin. Owady mają tu ciszę i spokój, a pod nosem ogromny park im. Poniatowskiego, pełen lip, robinii akacjowych i innych nektarodajnych roślin.
Niedawno minęło 80 lat od wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Biblioteki Publicznej przy ul. Gdańskiej.
Prof. Wiktor Weber, rosyjski lekarz i uczony specjalizujący się w inżynierii biomedycznej doktorem honoris causa Politechniki Łódzkiej.
W miniony weekend kibole znowu pokazali, na co ich stać. W Poznaniu zwolennicy Lecha przerwali mecz z Legią. Warszawiacy wyżyli się w Kutnie: zaciągnęli hamulec awaryjny, wyskoczyli z pociągu i zdewastowali stację PKP.
Miasto wciąż nie może poradzić sobie z usychającymi drzewami na Piotrkowskiej.
Z prof. Stefanem Krajewskim, ekonomistą z Uniwersytetu Łódzkiego, o konsekwencjach wyludniania się Łodzi, rozmawia Alicja Zboińska
Władze miasta podjęły ostateczną decyzję o odstąpieniu od umowy wraz z naliczeniem kar umownych. Najtrudniejsza inwestycja ostatnich lat, czyli budowa centrum przesiadkowego i przebudowa ul. Towarowej stanęła.
Rozpoczęły się roboty przy przebudowie ulicy Wieniawskiego w Żarach. Po nowej nawierzchni zaczniemy jeździć i chodzić już we wrześniu. Na razie dla mieszkańców największego żarskiego osiedla „muzyków” oznacza to utrudnienia w ruchu.
Aż 134 wyjazdy specjalnych autokarów do pobrań krwi zaplanowało na czerwiec Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Czerwiec to bowiem najtrudniejszy miesiąc, wówczas najbardziej brakuje krwi.
Po kilkunastu latach dyskusji i planowania, wreszcie widać pierwsze efekty. Na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie trwają już prace przy budowie kolumbarium.
17 milionów złotych. Tyle może pozyskać gmina Krosno Odrzańskie z programów zewnętrznych. Na co? Dalszy rozwój turystyki w swoim regionie.
- Ta droga spędza nam sen z powiek. Nie dość, że jest dziurawa i niebezpieczna, to piasek roznosi się nam po całej wiosce - złoszczą się mieszkańcy Kuźnika.
Na przełomie ostatnich lat nastąpiły widoczne zmiany w sposobie odżywania Polaków. Chęć nowego trybu życia czy problemy zdrowotne, a może wzrost świadomości lub spadek jakości produktów oferowanych na rynku?
Rozmowa z Beatą Stefańską, dyrektorem Galerii Łódzkiej.
I PiS, i PO mówią, że kampanii wyborczej nie prowadzą, ale pierwsze deklaracje już padają. Kandydat PiS-u zapowiedział wczoraj, że zbuduje żłobki.
Szwedzka grupa Reac uroczyście otworzyła swój zakład w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie. Już teraz pracę znalazło tam 200 osób, a wkrótce może być jeszcze więcej!
Czerwiec w Galerii Łódzkiej zapowiada się „ściśle fajnie”! Będzie można wcielić się w detektywa i zostać prawdziwym asem wywiadu. Na 1.000 uczestników zabawy czekają atrakcyjne upominki.
Wiosna to czas wielu aktywności sportowych. Odwiedziliśmy sławieńską wypożyczalnię kajaków przy ulicy Polanowskiej. Usłyszeliśmy tu, że zainteresowanie kajakarstwem w naszym regionie rośnie z roku na rok.
Sztucznie wydrążony otwór w jednej z czaszek - taki jest efekt pracy XVIII-wiecznego chirurga. Czaszkę wykopali pracujący w katedrze archeolodzy. - To bardzo rzadkie znalezisko - mówią.
Radny Przemysław Kiełkowski, podczas ostatniej sesji rady miasta złożył interpelację w sprawie powołania w mieście jadłodzielni. Było kilku chętnych do wcielenia w życie takiego pomysłu, ale do finalizacji żadnego z projektów nie doszło.
Fragmencik Baywatch, czyli kultowego serialu amerykańskiego „Słoneczny Patrol”, z seksbombą Pamelą Anderson, zawita na plaże Mielna. I to na zawsze. Mieleński Ośrodek Sportu i Rekreacji kupił wieże ratownicze, identyczne jak we wspomnianym serialu.
Komunikacja Miejska Szczecinek zamówiła właśnie - niewidoczny dla pasażerów, ale kluczowy dla funkcjonowania całego systemu autobusów elektrycznych - element, czyli stację ładowania akumulatorów.
Jeszcze kilka lat temu remont kamienicy przy ul. Bydgoskiej 50-52 był szacowany na 12 milionów. Teraz trwają poszukiwania 20 milionów złotych.
Do tej pory osiem osób w Pile włączyło ,,Przycisk życia” w obawie o swoje zdrowie i zostało szczęśliwie uratowanych! Niedługo takich sytuacji będzie znacznie więcej, bo miasto zainwestowało w nowe urządzenia. Wszystkich razem będzie w sumie aż 140!
Jest na półmetku terapii potocznej nazywanej „leczeniem skrojonym na miarę”. Znalazła się w grupie kilkuset pacjentów, którzy już skorzystali z tego, co oferuje Innowacyjne Forum Medyczne.
Podlaskie to nie tylko poseł Jacek Żalek i posłanka Bernadeta Krynicka. Chcę, żeby ludzie o tym wiedzieli - mówi pani Anna. Zdecydowała się na samotny protest, by pomóc rodzicom protestującym w Sejmie. Podobnych akcji było wczoraj więcej. Polityki...
Jeśli w ciągu tzw. złotej godziny pacjent z zawałem serca trafi pod taki angiograf, ma olbrzymie szanse zachować życie i zdrowie. Nowy angiograf dziś zacznie działać w Słupsku.
Raport środowiskowy w sprawie mączkarni jest niewiarygodny. Takie stanowisko zajęli biegli, którzy ocenili poprawność dokumentu, na którym oparto budowę mączkarni we Włynkówku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.