Zakrwawiony mężczyzna jeszcze żył, kiedy przyjechała policja i pogotowie. Niestety, mimo wysiłków lekarzy zmarł w szpitalu. Synowi grozi teraz dożywocie.
Na kilka dni przed swoimi urodzinami 78-letnia mieszkanka Skwierzyny spadła ze schodów. Była pod wpływem alkoholu. - Mam wrażenie, że dlatego na SOR nie zajęto się nią jak należy i odesłano do domu - oburza się syn kobiety i zapowiada walkę w...
Rozpocznie się w czwartek 7 czerwca od Romane Dyvesa i potrwa aż cztery dni. Jakie atrakcje czekają nas w święto miasta?
To bynajmniej nie nawiązanie do słynnego przeboju Kultu, ale kwota, o jaką mniej za metr kwadratowy podatku od nieruchomości mogli płacić białostoczanie od nowego roku. Z taką propozycją wyszli we wrześniu ubiegłego roku niektórzy radni miejscy...
W najbliższych miesiącach Winny Gród będzie gościł wiele gwiazd i znanych zawodników z całego świata. Warto wziąć udział w wydarzeniach, które przed nami...
Już wiadomo, kiedy uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa na trasie Gubin-Guben oraz ile będzie kosztować. Ale czy będzie na nią zapotrzebowanie?
Kardiochirurdzy ze Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu wszczepili pacjentce jedną z najbardziej nowoczesnych sztucznych zastawek serca. Do tej pory, tego typu protezę otrzymało w Polsce czworo pacjentów. Wszystkie poprzednie zabiegi...
Nie walczymy z przestępstwami z nienawiści, rośnie przemoc wobec osób LGBT+, brak możliwości sformalizowania związku - to tylko niektóre z powodów, że Polska zajęła drugie miejsce w rankingu homofobii w Europie. Gorzej jest tylko na Łotwie.
O dawnych obrzędach na Zielone Świątki opowiada dr Artur Gaweł, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.
Jednego z najbardziej gorliwych policjantów drogówki mieszkaniec Wąbrzeźna przyłapał na wykroczeniach drogowych. Koledzy funkcjonariusza ukarali go pouczeniem. Komendant miejski zdecydował: będą mandaty.
- Mija mi w Gorzowie rok. Macie takie piękne miasto! - mówi Artur Kutsah, Ukrainiec, który mieszka i pracuje w Gorzowie
W aferze firmy Horcus z Warszawy, która zdaniem śledczych była piramidą finansową i oszukała ponad 700 osób na blisko 40 mln złotych, zarzuty usłyszeli także dwaj poznaniacy. Chodzi o adwokata Sławomira K. oraz doradcę podatkowego Pawła H. Prawnik...
W sklepach i na targowiskach pojawiły się długo wyczekiwane, pierwsze wiosenne warzywa. W tym roku droższe są m.in. rzodkiewka, marchewka, szczypiorek i pietruszka, a tańsze pomidory i ogórki.
Dobra wiadomość dla przedsiębiorców! We włocławskiej delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Brzeskiej otwarta została filia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Dlaczego zamknięto furtkę cmentarną od strony ulicy Wodnej na cmentarzu w Nowej Soli? Po naszym artykule w tej sprawie głos zabiera Jacek Zych.
Jak wyobrażam sobie Żagań, moje miasto, za pięć, 10, 15 lat? - Zamykam oczy i oto co widzę... opowiada Sebastian Kulesza żagański radny i nauczyciel.
Jak wyglądają szparagowe żniwa? Jak przyrządzić najsmaczniejsze szparagi?
Co łączy Międzyrzecz z Międzyzdrojami? Podobna nazwa i trajka, czyli trójkołowy motocykl Jerzego i Tomasza Madziarów, który od ponad dwudziestu lat wozi turystów po nadmorskim deptaku.
- Walczyłem o zamknięcie składowiska dwa lata i teraz , gdy jego szefowie podali mnie do sądu też nie ugnę karku- zapewnia Krzysztof Skiba, mieszkaniec Szprotawy. Prywatny akt oskarżenia spółka Suez Zachód skierowała też przeciwko Maciejowi...
Warzywa, owoce, drób, jaja, sadzonki drzew, krzewów, te owocowe i ozdobne, ale i ubrania i starocie. Jednym słowem mydło i powidło. To wszystko kupisz na żarskim targowisku przy ul. Lotników.
Jest już decyzja o wyburzeniu części centrum handlowego Hayduk, w której 30 grudnia zeszłego roku pożar strawił sporą część wynajmowanych pomieszczeń handlowych i usługowych.
Nowe zdjęcia 3-majowej demonstracji w roku 1946 w Szczecinku. Do dziś to największa manifestacja w obronie wolności i demokracji w dziejach miasta.
Pracownicy DPS w Gościnie od kilku tygodni domagają się podwyżki w wysokości 500 zł, bo wynagrodzenia części z nich są nawet niższe niż obowiązujące wynagrodzenie minimalne. Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski zdecydował, że podwyżkę, owszem,...
Prace polegające na remoncie wnętrz zabytkowej willi Schultza w Sławnie zostały wstrzymane. Powodem ma być wadliwie przebudowana konstrukcja stropów.
60 Pułk Piechoty stworzony został na bazie czterech ochotniczych kompanii powstania wielkopolskiego. Przed wojną stacjonował w Ostrowie, a w jego szeregach służyło wielu mieszkańców regionu. We wrześniu 1939 roku żołnierze podjęli bohaterską walkę...
Do 30 maja trwa konkurs plastyczny „Jestem dzielny - badam się z uśmiechem” dla najmłodszych mieszkańców województwa podkarpackiego, który przygotowała Diagnostyka Laboratoria Medyczne.
Często upominam się o to, że nadając różnym obiektom nazwy - bardzo rzadko sięgamy do nazwisk polskich techników. Mają swoje ulice i place dowódcy, politycy, literaci, malarze, nawet piosenkarze. Czasem zdarzy się jakiś uczony. Natomiast technicy,...
- Do tłumu osób koczujących na korytarzu oddelegowano tylko jednego urzędnika - skarży się Czytelnik. - To nieprawda - zapewnia rzecznik wojewody lubelskiego.
Rozmowa z Sebastianem Drzewieckim, dyrektorem poznańskiego Centrum Usług Biznesowych GSK IT - jednego z trzech globalnych usług IT GSK na świecie, nagrodzonego w kategorii „Male Champion of Change” w konkursie fundacji Sukces Pisany Szminką.
Ospa w ostatnich latach pojawia się regularnie. Dotyczy głównie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W Polsce od początku roku do końca kwietnia zanotowano około 75 tysięcy przypadków tej choroby. Także w naszym regionie zachorowało już...
W Wolsztynie powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Udało się pozyskać trzy miliony złotych dofinansowania tej inwestycji.
Wszyscy doskonale pamiętamy końcówkę marca tego roku i problemy na nieutwardzonych odcinkach dróg w powiecie nowotomyskim. W błotnistej mazi grzęzły samochody, w tym także te spieszące z pomocą potrzebującym.
„CZTERY PORY ROKU”– to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego w różnych porach roku. Filmy, o których mowa powstały w ramach specjalnego programu zajęć...
Zakonnicy z Opactwa Benedyktynów w Lubiniu wciąż zabiegają o pomoc w ratowaniu kasztanowca białego, zwanego "Benedyktem", który jest pomnikiem przyrody i jednym z najokazalszych drzew tego gatunku w Polsce. O ratowaniu "Benedykta" będą także...
Chrystianizacja Pomorzan, Prusów i Jaćwięgów była brutalnym podbojem ich ziem, w którym niejedną krwawą kartę zapisali także Polacy
Pionierskie badania nad tętnem, szczepionka na polio, oznaczenia grup krwi czy odkrycie adrenaliny to zaledwie kilka z dlugiej listy polskich odkryć, które wpłynęły na kształt dzisiejszej wiedzy o człowieku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.