Cały nasz świat, także śląski świat, z natury swojej jest niedoskonały. W zasadzie wszyscy się z tym zgadzamy, ale na co dzień o tym nie myślimy.
W niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. W Zielonej Górze pozmieniają się m.in. odjazdy pociągów pospiesznych. Z kolei w Gorzowie przybędzie... utrudnień.
W ścisłym centrum wchodzą zmiany w organizacji ruchu. Część ul. Drzymały jest już dwukierunkowa, a od poniedziałku inaczej będziemy jeździć w okolicach remontowanej ul. Sikorskiego.
Jakie filmy lubią nasze panie? Bez dwóch zdań to polskie komedie romantyczne. W swoim gronie oglądają je i w Heliosie, i w Cinema 3D.
W 2017 r. było ok. sto przypadków więcej ucieczek więźniów z pracy, niż w roku poprzednim. W naszym regionie „urwało się” dwóch osadzonych z Zakładu Karnego we Włocławku.
Energią się dzieli z młodszymi i starszymi, bo wie, że aktywnym można i trzeba być w każdym wieku. Kapituła nagrodziła Lidię Szumską tytułem Kobieta Aktywna Roku.
W Chinach w podzięce za herbatę stuka się palcami o blat stołu. W krajach arabskich nie dokona się zakupu bez jej spożycia. Chociaż w Polsce jest to najczęściej wybierany trunek, nie ma zwyczaju jej rytualnego spożywania. Firma Unilever chce to...
Nawet 7 tys. zł dotacji otrzymają z Ratusza augustowianie, którzy zechcą zmienić sposób ogrzewania swoich domów - poinformowali w czwartek radni.
Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Jednak w wielu galeriach w regionie w te dni czynne będą kina, restauracje i kawiarnie. PIP czeka na sygnały o sklepach, które złamały zakaz.
- Jestem niewidoma i przykuta do łóżka. Gdy ostatnio trafiłam do szpitala, to karetka o godzinie trzeciej w nocy odwiozła mnie do domu, chociaż lekarze wiedzieli, że nie ma mną kto się zająć - płacze kobieta.
Zazdrość, miłość, strach, pieniądze... Takie żądze popchnęły do zbrodni Podlasianki. Dziś przypominamy najgłośniejsze zabójstwa ostatnich lat, w których to właśnie kobiety dzierżyły narzędzie zbrodni.
Tłumy mieszkańców miasta witało Jakuba Krzewinę, kruszwiczanina, który razem z kolegami zdobył mistrzostwo świata i pobił halowy rekord świata w sztafecie 4x400 metrów.
Miasto ogłosiło właśnie przetarg na przebudowę torowiska przy ulicy Toruńskiej. Przy okazji inwestycji powstanie też ścieżka dla rowerzystów. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.
Pełną parą, mimo kapryśnej aury idą prace nad budową sieci wodno- kanalizacyjnej w Gozdnicy. To jedyna aglomeracja w regionie, która nie wywiązała się z obowiązku uregulowania gospodarki ściekowej na swoim terenie.
Pięćdziesiąt lat temu ósmego marca przypadało w piątek. W południe na Uniwersytecie Warszawskim odbył się wiec w obronie studentów usuniętych z uczelni. Studenci domagali się też poszanowania praw zapisanych w konstytucji. Wiec zapoczątkował...
Rozmowa z prof. Marcinem Królem, historykiem idei, uczestnikiem wydarzeń z marca 1968 roku.
Będzie skarga na decyzję Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie terenów w Michelinie. Władze miasta zdecydowały, że wystąpią do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Wydarzenia Marca 1968 mają wiele aspektów: międzynarodowy, antysemicki, antyinteligencki, antystudencki oraz walki frakcyjne w łonie partii komunistycznej.
- Za miesiąc mieliśmy się tu wprowadzić – mówią z żalem Karolina i Piotr Wochanka. – A moja córka remontowała mieszkanie, by móc je sprzedać i kupić nowe w Poznaniu, gdzie chce się osiedlić i założyć rodzinę – dodaje pani Zofia. Niestety, pożar w...
Uczniowie i nauczyciele trzech szkół, mieszczących się przy ul. Botanicznej postanowili stworzyć... łańcuch ze złotówek. By w ten nietypowy sposób wesprzeć leczenie chorej na raka pani Ilony.
- Dzisiaj jest łatwiej wejść w dorosłość. Mamy internet i mnóstwo możliwości – podkreśla Martyna ze„Spoży-wczaka”. - Jest i łatwiej i trudniej - mówi Paulina Borsuk, która zawodowo zajmuje się doradztwem.
Mieszkańcy Granic zbierali podpisy, organizowali spotkania. Nie chcieli, żeby inwestor stawiał fermę indyczą w ich miejscowości i blisko domów. To było ponad rok temu, a spór wciąż trwa i jego końca nie widać...
10 dni festiwalowych i 45 filmów do obejrzenia. Potem burzliwe obrady i werdykt. Tak wygląda praca jurora jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Jak sam mówi, nie byłoby to możliwe, gdyby nie... jego ulubiona kawa.
Rozmowa z prof. Michałem Głowińskim o słowach, które mają straszliwą moc i znów brzmią.
Rozmowa z Władysławem Bibrowskim, tłumaczem, o atmosferze czasu emigracji.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wreszcie wypowiedziała się w sprawie wytwórni mas bitumicznych w Dąbrowie. Wcześniej kilkukrotnie wzywała do uzupełnienia dokumentów. W opinii RDOŚ nie jest potrzebne zlecanie raportu oddziaływania na...
Trudno szukać drugiej tak wstrząsającej sprawy, jak historia z Dębca. Jednak w Wielkopolsce w ostatnich latach dochodziło do różnych rodzinnych tragedii, gdzie znaczną rolę odgrywały zawiedzione uczucia.
Morderstwo i wybuch na Dębcu to jedna z największych tragedii, jakie miały miejsce w ostatnich latach w Poznaniu. Łącznie zginęło w niej pięć osób, zaś 21 zostało rannych. Chociaż władze miasta przypuszczały, że pod gruzami mogła być jeszcze co...
Uczniowie z Kikoła zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy projekt upamiętniający społeczność żydowską w kategorii „Odkrywcy historii”.
Rozmowa z Lechem Raczakiem, uczestnikiem strajków studenckich '68, reżyserem teatralnym i założycielem Teatru Ósmego Dnia.
Producenci mięsa mieli wstrzykiwać w filety z kurczaków wodę z solą i sprzedawać je wytwórcy wędlin. Sprawę bada sąd. Pokrzywdzona firma i oskarżony będą mediować. Jednak przykładów nieprawidłowości przy produkcji i sprzedaży mięsa jest więcej.
Od jutra rozpoczyna się nabór propozycji do festiwalowego programu. Poznamy też temat X Skywaya. Organizatorzy liczą na zgłoszenia z całego świata.
Rozmowa z Arturem Balazsem, prezesem Kapituły Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, byłym ministrem.
Wieczorem pewnego dnia w lutym spotkał się Marek z Zygmuntem przed marketem w Gorlicach. Nie widzieli się przeszło 38 lat, od kiedy Marek opuścił Państwowy Dom Dziecka w Zagórzanach.
- Nie jestem pewien, czy zakopywałem nieżywego psa - przyznał wczoraj w sądzie Sławomir K. Wcześniej zwierzęciu podano środki psychotropowe.
Udział w zorganizowanej grupie terrorystycznej ISIS to najpoważniejszy z zarzutów, jaki usłyszał Mourad T., złapany we wrześniu 2016 roku w Rybniku. 28-letni mężczyzna miał współpracować z ISIS działając m.in. w Rudzie Śląskiej, Rybniku i...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.