Dziś mija kolejna rocznica wkroczenia wojsk radzieckich do miasta. Ofensywa styczniowa ruszyła z linii Wisły 12 stycznia 1945 r. Dwa tygodnie później pierwsze wydzielone oddziały I Frontu Białoruskiego dotarły na przedpola Ziemi Lubuskiej. 13...
Wczoraj pisaliśmy o szczepionkach, które mogły być źle przechowywane. Sprawę bada szczecińska prokuratura, natomiast my staraliśmy się skontaktować z przychodniami, w których podano pacjentom kontrowersyjne szczepionki.
Czy na terenie gminy powstanie biogazownia rolnicza? Odpadły dwie lokalizacja. Trzecia też jest wątpliwa.
Wokół posesji Eugeniusza Świderskiego zalegają góry obornika. - Przeszkadza to nie tylko mnie, ale też innym mieszkańcom - podkreśla mężczyzna. Z przykrymi zapachami walczy od lat, ale nic się nie zmienia. Dlaczego?
Są dni w roku, kiedy katolickie obrzędy stykają się z komercją. Walczyć z tym? Czy próbować pogodzić?
Kochamy sercem czy raczej to miłość wpływa na pracę naszego serca? O tym w walentynki rozmawiamy z dr. Zbigniewem Kiedrowiczem, ordynatorem oddziału kardiologii w słupskim szpitalu.
Do końca marca w autobusach komunikacji miejskiej prowadzone będą badania marketingowe. Pasażerowie powiedzą, jak im się podróżuje, a Zarząd Infrastruktury Miejskiej na tej podstawie zdecyduje o kolejnych korektach w rozkładach jazdy.
Słupszczanka Barbara Dąbrowska po kilkunastu godzinach pracy postanowiła wrócić do domu jedynką MZK, ale kierowca zmienił trasę i ominął przystanek, przy którym stała. Zdenerwowana kobieta ścigała autobus taksówką, ale kierowca wcale jej nie...
Kiedy radni PiS wycięli z budżetu pieniądze na budowę artystycznej kaplicy na Rynku Siennym spłynęła na nich fala krytyki. Teraz wracają do sprawy. I obiecują finansowanie.
Właściciel firmy Paula Fish, która buduje mączkarnię we Włynkówku, zaprasza przeciwników inwestycji do zwiedzania podobnej fabryki w Norwegii. Protestujący jeszcze nie odpowiedzieli na propozycję. Tymczasem gmina zbiera kolejne dowody we...
Inspekcja pracy skontrolowała Urząd Miejski w Słupsku. Stwierdzono, że ratusz ma kłopoty z przestrzeganiem zasad BHP, świadectwa pracy wydawane są przed zakończeniem zatrudnienia, zamiast po, a kierowcy otrzymują ryczałt za pracę nadliczbową,...
Przepisy, które miały sprawić, że cudzoziemców nie będą zatrudniali nieuczciwi pracodawcy są martwe. Na wydanie wniosku czeka się zbyt długo, a w tym czasie obcokrajowcy podejmują pracę nielegalnie.
„Lubelska jazda” najlepiej przygotowuje kandydatów na kierowców samochodów osobowych. OSK Cezarego Lipskiego ma najwyższą zdawalność na egzaminach na motocykl, natomiast w kategorii C przoduje „Jazek”. Tak wynika z najświeższego zestawienie WORD....
Wojciech Hetmański został pozwany przez strażników miejskich z Puszczykowa za rzekome naruszenie ich dóbr osobistych. Mężczyzna opublikował w internecie film ukazujący interwencję, którą strażnicy podjęli wobec niego. Chociaż pierwszy wyrok był...
Coraz chętniej kupujemy nowe pojazdy i pozbywamy się starych, choć we Włocławku jest też zabytkowy samochód z 1935 r. Nadal jednak petenci muszą się tłoczyć czekając na dokumenty.
Baza dawców szpiku fundacji DKMS powiększyła się o 472 osoby z powiatu tucholskiego.
Szkoła Podstawowa w Ołoboku w 2015 roku obchodziła 70-lecie istnienia. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, na kartach historii szkoły, zostanie dopisany jeszcze jeden punkt: nadanie placówce imienia.
Wymarzył sobie dom w kształcie kopuły, który chce zbudować w Wymysłowie. Wystąpił o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dostał z urzędu negatywną odpowiedź.
- Moglibyście nam częściej urządzać takie imprezy. Nawet codziennie. I nosić dyskotekowe stroje, a nie szpitalne fartuchy - mówiła pani Felicja na wczorajszym śledziku.
Minister w pół roku na stanowiskach prezesów i wiceprezesów sądów w regionie wymienił sześć osób. W całym kraju - 120 . Od poniedziałku nie może już takich zmian robić bez konsultacji z sędziami.
Wiele rodzin w Wielkopolsce straciło już prawo do pobierania 500 plus na pierwsze dziecko i musi oddać bezprawnie przyjęte świadczenia. Wszystko dlatego, że urzędy skarbowe aktualizują informacje o świadczeniobiorcach. Często okazuje się, że nie...
Kiedy miałem 9 lat zgwałcił mnie zakonnik w katedrze we Fryburgu. Przez cztery lata zrobił to ponad 200 razy - mówił we wtorek Daniel Pittet, ofiara księdza pedofila, autor książki „Ojcze, przebaczam ci".
Jadę do pracy - oni już robią. Wracam z pracy - oni jeszcze robią. W weekendy też. I tak powinna iść każda miejska budowa! Niestety, to - jak dotąd - raczej tylko wyjątek.
Dlaczego Gorzów chce nowej strefy, choć ma działki pod przemysł? Bo ma ich za mało i są one za małe. Sprawdziliśmy to dokładnie.
Radni zgodzili się zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i dawny PKS może zmienić się w osiedle mieszkaniowe.
- Nie jesteśmy przeciwko strefie przemysłowej, tylko czemu chcą nam przed domami zbudować fabrykę? - pytają mieszkańcy rejonu obwodnicy. Do starostwa złożyli protest z podpisami 150 osób!
W spór zbiorowy z dyrekcją Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Degi w Poznaniu fizjoterapeuci wstąpili 13 grudnia zeszłego roku, ale już od 10 lat domagają się wyższej wyceny swojej ciężkiej pracy. Zarobki fizjoterapeutów w...
Wystawa „Lubelskie życie artystyczne w czasie odwilży - awers i rewers“ w Muzeum Lubelskim pokazuje wyjątkowe dokonania grupy Zamek w kontekście specyficznego ducha czasów i historii miasta.
Z Dionizym Piątkowskim, animatorem Ery Jazzu rozmawiamy o kondycji i przyszłości tego festiwalu oraz o jego wiosennej edycji.
Haker ukradł tożsamość zamordowanej przed tygodniem 17-letniej Alicji z Rybnika. Jej znajomym wysyłał makabryczne wiadomości. Facebook ostatecznie usunął konto Alicji. Ekspert z Uniwersytetu Śląskiego apeluje o ostrożność - bardzo łatwo przejąć...
Kebab’s House znajduje się w samym sercu rzeszowskiego Rynku (Rynek 18). Niewielki, ale przytulny, oryginalny i rodzinny lokal z jasnym, estetycznym wnętrzem istnieje w Rzeszowie od 2013 roku i ma już swoich stałych oraz wiernych klientów i to...
To jest łatwiejsze, niż się na ogół wydaje: żeby stracić dom, wcale nie trzeba pożaru, powodzi czy wichury. Wystarczą długi. Te z kolei nie muszą mieć źródła w nieprzemyślanych pożyczkach, sięgających setek tysięcy złotych. Tak stało się w...
Zadzwonił do nas młody mieszkaniec Ostrołęki, który z dzieckiem uskarżającym się naból ucha, przyjechał w nocy do ostrołęckiego szpitala. Przypomnijmy, że od 1 lutego to właśnie w szpitalu, a dokładnie w pawilonie psychiatrycznym, a nie w...
Miłości wcale nie trzeba szukać po całym świecie - przekonuje Miss Polski z 2014 roku Ewa Mielnicka. I podaje siebie za przykład. Już niedługo z narzeczonym Łukaszem stanie na ślubnym kobiercu. I to dwa razy!
Sytuacja szpitala została określona jako „nie najlepsza, ale dość stabilna”. To stwierdzenie budzi obawy o przyszłość placówki. Zapytaliśmy dyrektora Jerzego Wielgolewskiego, czy pacjenci mają się czego obawiać.
Bestialstwo! - mówi pan Mateusz o tym, co spotkało jego psa w lesie w gminie Łyse.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.