W Urzędzie Pracy spotkali się członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Przyjęli sprawozdanie z działalności PUP w roku 2017, a ponadto pozytywnie zaopiniowali kierunki działania na rok bieżący.
Kolejny posterunek jest już zgodny ze standardami. Nie straszy i nie razi. A to ważne i dla policjantów, i dla tych, którzy tutaj zaglądają...Remont kosztował ponad 100 tys. zł.
Prof. Lechosław Gapik, poznański seksuolog skazany za molestowanie pacjentek, 20 lutego opuszcza więzienie w Rawiczu. Tego dnia kończy się zasądzona mu kara czterech lat więzienia. Odbędzie ją w całości.
Jeśli w najbliższych dniach będzie w naszym regionie padać śnieg, to tylko słaby. Nie zmienia to faktu, że poziom wszelkich wód jest nadzwyczaj wysoki. Zalewane są pola uprawne.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze latem tego roku będziemy mogli korzystać z miejskich rowerów. Czytelnicy nie mogą się już tego doczekać. Mają też wiele pytań, które zanotowaliśmy. Teraz na nie odpowiadamy.
Członkowie Stowarzyszenia Chcemy Pięknych Jeżyc złożyli we wtorek na ręce prezydenta apel za przyspieszeniem modernizacji ulic. – Mnie nie musicie przekonywać, przekonajcie radnych – mówił prezydent.
Uchwała została podjęta! Mieszkańcy Włocławka otrzymają dofinansowanie, jeśli zdecydują się na wymianę pieca. Ale uwaga! Na początek będzie przyznanych tylko kilkadziesiąt dotacji.
17 lutego w sali Kieleckiego Centrum Kultury będzie miała miejsce niespodziewana odsłona legendarnej już trasy koncertowej "TU/Etiuda Zimowa". Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na ten koncert.
„Poznaj swoją moc” przekonuje Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ze Sławy i zaprasza na trzecie Forum Kobiet, które odbędzie się w marcu.
Policja w końcu złapała osoby, które przez kilka ostatnich lat wysadzały bankomaty w powietrze. W ósemce zatrzymanych jest kilku Lubuszan.
- Uczniowie pobliskiej szkoły wychodzą na przerwach, śmiecą i zakłócają nasz spokój. Dlaczego nikt z tym problemem nic ni e robi? - zapytał nasz czytelnik. Okazało się, że do akcji wkroczyły już służby.
Jedna grupa żłobkowa w Międzyrzeczu to zdecydowanie za mało. Właśnie dlatego powstał żłobek prywatny. Dotąd niewielu rodziców było na niego stać, ale teraz ma się to zmienić.
Po raz pierwszy w historii miasta remont ulicy postanowili „odebrać” mieszkańcy. – Nie może być naszej zgody na bylejakość – mówią nam po wizycie na Wróblewskiego.
452 najemców mieszkań komunalnych chce dogadać się z Zarządu Nieruchomości Komunalnych w sprawie spłaty długów. Łącznie ich zaległości sięgają prawie 14 mln zł.
Do powstającego parkingu będzie prowadzić fragment drogi wykupionej przez starostwo od sieci sklepów Kaufland. Mieszkańcy bloków położonych niedaleko szpitala nie mają żadnych powodów do obaw.
W środę weszła w życie ustawa, która wygasza obecne kadencje komisarzy wyborczych. Zamiast sędziów tę funkcję będą pełnić prawnicy. Trwa nabór. W regionie są trzy takie stanowiska.
Najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców naszego powiatu są kradzieże, rozboje i pobicia. Sporo jest także wypadków i kolizji na drogach.
Jako pierwszy informację o zmianach w spółce Juma przekazał przewodniczący rady nadzorczej Grzegorz Napiórkowski na komisjach rady miejskiej 31 stycznia. Nie podał powodów odwołania Krzysztofa Majkowskiego, powiedział jedynie, że „formuła sposobu...
O tym zdarzeniu powiadomiła nas dr Joanna Kowalczyk, lekarz Specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Nikt, komu choć trochę na sercu leży dobro kotów, psów lub innych zwierząt, nie wyobraża sobie Chodzieży bez Iwony Kostrzewy-Lewińskiej. To ona pod telefonem dyżuruje 24 godziny na dobę i jest zawsze gotowa wsiąść w samochód i ruszyć na ratunek.
Trzeba żyć, a nie tylko istnieć. Taką sentencją, zaczerpnietą od greckiego filozofa Plutarcha, opatrzył swój życiorys, zamieszczony w „Słowniku biograficznym Kurpiowszczyzny” Wawrzyniec Jeruzalski. Znany ostrołęcki lekarz, anestozjolg, twórca...
- Weronika? - rzucam trochę niepewnie przez telefon. - Tak, słucham - słyszę zdecydowaną odpowiedź. Miły głos. Czuję się nieco dziwnie, bo wiem, że telefon odebrał Robert. Robert, który czuje się Weroniką. Miałam numer telefonu do Roberta i przed...
O konflikcie - i towarzyszących mu procesach sądowych - między największą w mieście, Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową, a byłymi członkami jej zarządu pisaliśmy wielokrotnie.
Już w pierwszym kwartale ratusz zamierza ogłosić przetarg na projekt „budowa i przebudowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Ostrołęki wraz z obiektem „parkuj i jedź” oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą”.
Lubelski ZUS po raz kolejny ujawnił nieprawidłowości dotyczące korzystania z tzw. L4. Okazuje się, że mimo zwolnienia w pracy można było spotkać pielęgniarkę, wuefistę czy kwiaciarkę.
Po rocznej przerwie wraca do Krakowa wystawa World Press Photo. Pokazana będzie w ramach projektu „Siła fotografii” w Nowohuckim Centrum Kultury.
Antoni Cydzik i Marek Awdziej muszą przeprosić Jarosława Panasiuka w mediach - taki jest wyrok.
Obrotny szlachcic, sprawny wojskowy i polityk. Bez Mikołaja Spytka Ligęzy nie byłoby miasta, jakie znamy. W naszym cyklu “Tajemnice Podkarpacia” zaglądamy do bazyliki oo. Bernardynów w Rzeszowie.
Trzysta osób bierze od końca stycznia udział w zajęciach odbywających się na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie w ramach Legii Akademickiej. To program przeszkolenia wojskowego dla studentów, stworzony w MON za rządów byłego już...
Przy Grodzkiej otwarto piwnicę, w której rzuca się siekierami za pieniądze. Ktoś wpadł na pomysł, by pokazać, jaka to rozkosz, tym, którzy nigdy nie byli w harcerstwie. Mało jest bowiem, od rzucania siekierą, rzeczy bardziej rozkosznych.
O kondycji spółki, jej zaangażowaniu we wspieranie kultury, sportu i działań charytatywnych w Tarnowie i regionie, podwyżkach dla pracowników oraz planowanych inwestycjach rozmawiamy z prezesem Grupy Azoty - Wojciechem Wardackim.
W podrzeszowskich gminach rosną opłaty za wywóz śmieci. Wójtowie bezradnie rozkładają ręce: to wina nowego, kosztownego systemu. My nie mamy wyjścia, musimy się do niego dostosować - przekonują.
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. Pół wieku temu, 6 lutego w Warszawie rozpoczyna się rozprawa przeciwko Januszowi Szpotańskiemu, autorowi satyrycznej opery „Cisi i gęgacze, czyli bal u prezydenta”. Był to pierwszy w PRL...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.