Jedna Karta Prenumeratora zastępuje zestaw 10 kuponów. Dzięki niej możesz zwiększyć szanse na wygranie gotówki, a także dwupokojowego, wykończonego, umeblowanego i wyposażonego mieszkania w Rzeszowie, wartego 305 000 zł.
Teren przy Rybakach 59 ma ciekawą historię. Poza michalitami i przedwojennym Instytutem Różańcowym, pojawia się w niej legendarny cichociemny.
Z Krzysztofem Zalef Zalewskim rozmawiamy o jego płycie z piosenkami Czesława Niemena i związkach z Poznaniem.
Czworo funkcjonariuszy policji z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach usłyszało prokuratorskie zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych. Wobec mundurowych wszczęto też postępowanie dyscyplinarne.
O włączenie ekonomii do listy przedmiotów maturalnych zaapelował do MEN Jakub Kulesza, poseł Kukiz 15. z Lublina. Praktycy przyznają, że pomysł jest wart rozważenia. MEN jest innego zdania.
Resort zdrowia chce, by na koszt państwa wykrywać powodujący raka gen i prewencyjnie usuwać piersi i narządy rodne.
Nie ma dnia, aby do biura powiatowego rzecznika praw konsumenta w Tarnowie nie zgłaszały się ofiary nieuczciwych akwizytorów. Ci żerują najczęściej na starszych mieszkańcach wsi. Podszywając się pod dotychczasowych dostawców prądu i gazu...
Czesław „Pele” Pierzchała, syn zamordowanego w obozie w Auschwitz Józefa Pierzchały, współzałożyciel Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, mówi o tym jak trudno wybaczyć krzywdę sprzed 76 lat i o sporze polsko-izraelskim.
„Człowiek nie wielbłąd, pić musi” głosi słynne polskie powiedzenie. 450 litrów piwa i około 35 litrów wódki - tyle alkoholu schodzi w czasie weekendu w jednym z klubów w Lublinie. Są jednak i tacy, którzy najlepiej się bawią przy kubku herbaty.
Rozmowa z Błażejem Krajewskim, wschodzącą gwiazdą stand-upu.
To, co dziś modne jest w Nowym Jorku, prędzej czy później przyjdzie i do nas. A obecnie modne są: Kiszona kapusta, awokado i... robótki na drutach. Zaś w zeszłym tygodniu otwarta została na Manhattanie pierwsza w mieście restauracja dla psów i ich...
To propozycja, którą złożyli przedstawiciele Rada Osiedla Żelechowa. Kapsuła miałby zawierać pamiątki historyczne z naszych czasów. W tym także wydanie „Głosu Szczecińskiego”.
Postanowili, że będą wspólnie walczyć o poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Oświęcim. Pięć organizacji oraz osoby indywidualne powołały Oświęcimski Alarm Smogowy.
Mieszkańcy osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu chcą, by władze miasta przekazały im działkę w użytkowanie. W zamian deklarują postawić tam świetlicę środowiskową i dom kultury. Zrobią to w czynie społecznym.
Krakowski zespół Brathanki zgłosił swoją nową piosenkę do polskich preselekcji do finału konkursu Eurowizji. Czy „W niedzielę” zapewni mu zwycięstwo?
Tylko dwie stacje WIOŚ i dwa czujniki należące do fundacji Aviva mierzą jakość powietrza w Białymstoku. To stanowczo za mało. Poza tym urządzenia zlokalizowane są w centrum miasta, a nie wśród domów jednorodzinnych, gdzie zagrożenie smogiem jest...
W zimie nasila się występowanie wszawicy u dzieci. Sanepid niewiele może zrobić, bo wszawicę skreślono z listy chorób zakaźnych.
Praca prof. Jarosława Perszko, prorektora Politechniki Białostockiej trafiła na prestiżową wystawę „KUNSZT. 100 LAT POLSKIEJ RZEŹBY” w Rydze.
Rozmowa z bizneswoman Martą Półtorak, która kilka dni temu otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.
Jeden z pracowników gminy Wojnicz znęcał się nad bezdomnymi zwierzakami, a jego zwierzchnik nie dopełniał swoich obowiązków. W rezultacie czworonogi przetrzymywane były w skandalicznych warunkach. Sąd Okręgowy w Tarnowie warunkowo umorzył jednak...
Czasami faktycznie jest ciężko, ale po to trenujemy, jesteśmy zespołem, żeby radzić sobie w trudnych sytuacjach - mówi Kamil Piechucki, trener Miasta Szkła Krosno, które występuje w Polskiej Lidze Koszykówki.
Dwanaście osób bawiło się przy ognisku i żadna z nich nie wie co stało się z Damianem. Matka straciła już nadzieję, że zobaczy jeszcze syna żywego.
Ciężko poturbowany przez drapieżnika mieszkaniec Czaszyna przebywa w krośnieńskim szpitalu. Jego stan jest poważny. 27-latek, spacerując po lesie w okolicy Szczawnego, natknął się na niedźwiedzicę z potomstwem. Zaatakowała go.
Wbrew twierdzeniom PiS, walka z określeniem „polskie obozy” była ostatnio pełna sukcesów: winni przepraszali, niepoprawni musieli się liczyć z ostrą reakcją polskiej dyplomacji i Polonii oraz procesami o zniesławienie. Te procesy zaczęliśmy...
Kiedy pięćdziesięciu uczestników wycieczki do Watykanu buszuje po sklepikach, szukając suwenirów, Jan i jego przyjaciel, dyrektor muzyczny amerykańskiego zespołu grającego polkę, wchodzą do pustego autokaru.
Robert Majka, przemyślanin, członek Trybunału Stanu, pyta prezydenta Przemyśla o osoby zatrudnione w instytucjach miejskich, które w przeszłości były agentami komunistycznej bezpieki.
Łukasz Różański, bokser Stali Rzeszów, za kilka dni zmierzy się w Nysie z Węgrem Andreasem Csomorem. Dla pochodzącego z Czarnej Sędziszowskiej pięściarza będzie to ósmy pojedynek w zawodowym ringu.
Z Edwardem Marszałkiem, rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, rozmawiamy o spotkaniach z niedźwiedziami.
O tym, jak można uwolnić się ze spirali długów i rozpocząć nowe życie – rozmowa z kielecką adwokat Pauliną Trzebińską, specjalistką w zakresie upadłości konsumenckiej z portalu zyciebezdlugow.pl.
W historii babci było tak, że źli ludzie oskarżyli Kopciuszka, a Kopciuszek - czyli Gorgonowa okazał się niewinny - mówi reporter Cezary Łazarewicz.
Senat przegłosował ustawę o IPN z budzącym gorące dyskusje art. 55. Mówi o tym, że podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech ten, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu odpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie.
Rozmowa z Tomaszem Pacem, wiceprezesem Stowarzyszenia Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego
Od soboty załoga fabryki Opla w Gliwicach pracuje na dwie, a nie jak dotąd na trzy zmiany. W Tychach i w Bielsku-Białej likwidowane są zakłady spółki pracującej dla koncernu Fiata. Pracę straci 150 osób. Kolejnych 190 skorzystało w styczniu z...
Do tej pory gmina Komprachcice również angażowała się w działalność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tymczasowej bazy zbudowała drogę tymczasową, kanalizację, przebudowała wodociąg.
78 osób zginęło w ubiegłym roku na drogach Opolszczyzny. Liczba zatrważająca, a jednak to najmniej od wielu lat. W porównaniu z 2016 rokiem w zeszłym mniej było też osób rannych i samych wypadków. Mimo to policjanci wciąż apelują o rozwagę.
Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje się do rozbudowy pływalni miejskiej. Inwestycja ta oznacza, że zlikwidowane zostaną korty tenisowe przy ulicy Szczecińskiej. To nie wszystkim mieszkańcom się podoba.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.