Harcerze z Czarnej Trzynastki krakowskiej - szczepu im. Zawiszy Czarnego obchodzą w tym roku 100-lecie istnienia swojej organizacji. Jest ona starszą siostrą niepodległej Polski. Dziś szczep działa w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej
Najmniejszy wcześniak w historii szpitala wrócił już do domu. Kiedy się urodził ważył tylko 400 g i mieścił się w dłoni. O chłopczyku i jego mamie mówiła cała Polska.
Mama tak do końca nie wie, o czym śni Iza. Może o tym, że tańczy na wielkiej sali, trzymając w ręce rąbek czerwonej balowej sukienki. A może śni jej się wielka scena, na której śpiewa swoje ukochane piosenki?
- Mój dziadek był krawcem i chyba musiał wykazać się większą sprawnością niż my, przeszczepiający serca. Bierze się igłę i nitkę i szyje: duże do dużego, tętnicę płucną do tętnicy płucnej, aortę do aorty, serce na okrętkę - mówi prof. Karol...
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów protestują przeciwko planom resortu zdrowia.
Nazywali ją: polska Edith Piaf. Choć jeśli chodzi o tajemnicę jej zniknięcia, to Ewa Demarczyk bardziej jest polską Gretą Garbo. Czarny Anioł, najpiękniejszy - według wielu - polski głos, niedawno skończył 77 lat.
Cmentarz dla zwierząt ma powstać do końca czerwca, ale inwestor - jeśli tylko będzie miał pozytywną opinię od konserwatora - w tydzień może budowę skończyć - tak zapewnia prawnik.
10 lutego Opera na Zamku zaprasza na premierę opery Wolfganga Amadeusza Mozarta „Cosi fan tutte” w reżyserii Jacka Papisa. W naszej rozmowie reżyser opowiada o przygotowaniach do tego przedstawienia oraz o współczesnym przesłaniu płynącym z libretta.
Udział w „bardzo wątpliwym układzie biznesowo-towarzyskim” zarzucił burmistrzowi Pelplina jeden z mieszkańców. Patryk Demski mówi o kiepskim spektaklu i miałkich zarzutach oraz zapowiada pozew w obronie swojego dobrego imienia.
Miasto ogłosiło, że za 12 miesięcy rozpocznie przebudowę jednej z głównych ulic. Równocześnie gmina ma problem z realizacją inwestycji zaplanowanych na 2017 rok.
Pogoń Szczecin zakontraktowała Mortena Rasmussena - piłkarza doświadczonego, bramkostrzelnego, który nie jest na zakręcie.
Ola Maj (Aleksandra Maj) z Wejherowa wymyśliła i konsekwentnie realizuje projekt Portret Polaka. Osobom z różnych miast robi profesjonalne zdjęcie. - Każdy z nas powinien mieć jedno swoje porządne zdjęcie - mówi. - Później chcę wydać album.
Potańczyło sobie towarzystwo podczas Balu Sportowca w „Jordankach”, pobawiło się przy okazji i popiło trochę, a to wszystko w ramach imprezy jednoczącej co roku światek sportu w Toruniu, a osobiście zorganizowanej przez Mariolę Soczyńską, szefową...
Taki piękny PoPiS mamy w Radzie Miasta Torunia! Radni PO i PiS zgodnie głosują. Choćby tydzień temu w sprawie biletów komunikacji miejskiej. I nikt nie kryje dumy z tej polityki miłości. Jednak kilka politycznych pięter wyżej tak pięknie...
„Nowości” biją na alarm! Toruńska Poradnia Chorób Zakaźnych ma zostać zamknięta. Placówka ma działać tylko do końca lutego. Z pytaniami o mediację w sprawie sytuacji w poradni zwróciliśmy się do Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego.
Raz na 2-3 dni w naszym regionie pojawia się podejrzenie zatrucia dopalaczami, a jedna czwarta tych przypadków dotyczy dzieci. O narkotykach, tych nowych i „tradycyjnych”, które... też nie są już takie jak dawniej, opowiadali w Gdańsku terapeuci,...
Czym jest dla młodych ludzi zdrada? Czy szukanie urozmaiceń w związku jest dla nich trochę jak zmiana telefonu na lepszy? Dr Marta Jaskulska, socjolog, prowadzi wspólnie z naukowcami z USA i Indii badania na temat zdrady.
Kto lub co kształtuje dziś tak zwaną „globalną mądrość”. Autorytety religijne, polityczne, społeczne, gospodarcze, naukowe, rodzina, przyjaciele? Oczywiście każdy po trochu, ale chyba głównie coś najbardziej globalnego, czyli... internet, a...
Unieważnienie w zeszłym roku przez sąd decyzji o przekazaniu nielegalnej pomocy publicznej na budowę portu lotniczego w Gdyni nie zakończyło sporu wokół lotniska.
Firma pracująca na ul. Glinki musiała oddać część placu budowy. Roboty stanęły i nikt nie wie, kiedy będą wznowione.
Nie chcę wiedzieć, ile ludzie płacą, żeby obejrzeć mnie na scenie. Zbyt bym się potem denerwował, czy uda mi się ich zadowolić za te pieniądze - mówi Jerzy Stuhr.
Swoje wnuki kochają nad życie. Dla nich gotowi są skoczyć w ogień. Wczoraj uhonorowaliśmy laureatów plebiscytu „Najlepsi Babcia i Dziadek na świecie”.
Kiedy Europejczycy odkryli kangury, pływając w kompaniach wschodnioindyjskich, określili je jako zwierzę „z głowy podobne do jelenia”, ale z długim ogonem. Z początku nikt nie chciał wierzyć, że natura stworzyła takie dziwactwo.
Michał Kędziora, czyli Mr. Vintage, to guru mody męskiej. Od lat prowadzi jeden z najpopularniejszych blogów modowych w Polsce. Jest też autorem poradnika „Rzeczowo o modzie męskiej” - właśnie ukazało się drugie wydanie. Tydzień temu gościł w...
Wiesław Lipecki, karykaturzysta z Myszkowa, otrzymał prestiżowego Eryka 2016. To największe wyróżnienie dla rysownika w Polsce. To jak Oscar dla filmowca - mówi nam Lipecki.
Dzwonicie i pytacie: co robić, jeśli nadal nie dostałem 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy? Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski radzi cierpliwość. Wypłaty potrwają do końca marca. My przypominamy, komu należy się...
Od wtorku kancelaria urzędu marszałkowskiego została przeniesiona do budynku na Ostrówku. W przyszłości wszyscy urzędnicy marszałka mają opuścić należące do wojewody pomieszczenia przy Piastowskiej 14.
Jeden z najstarszych gdańskich kościołów - pod wezwaniem św. Mikołaja pełen jest skarbów. Wiszą tu barkowe obrazy, jest Pieta z 1430 roku, ale też wiele tajemnic czeka na odkrycie.
Sztuczne lodowiska, kryte baseny, parki zabaw dla dzieci, szkółki jeździeckie, cukiernie i kawiarnie w Beskidach przeżywają oblężenie, bo w ośrodkach narciarskich śniegu tyle co kot napłakał, zaś sezon feryjny w samym szczycie.
Po przemówieniu ambasador Azari w Oświęcimiu należało spowolnić prace nad ustawą. A rządzący poszli frontalnym atakiem - mówi ekspert ds. dyplomacji dr Janusz Sibora.
Do igrzysk w Pjongczangu zostało 6 dni. Stać nas na wszystko - mówią zgodnie Katarzyna Bachleda-Curuś i Zbigniew Bródka, gdy rozmawia się z nimi o szansach na medale.
Staram się co tydzień pisać państwu o sprawach lokalnych. O tym co dzieje się w Łodzi i regionie. Jednak w ostatnim czasie nie jestem w stanie uwolnić się od myśli o tragedii Tomasza Mackiewicza - himalaisty z Działoszyna, który pozostał na...
- Tomek mawiał, że lepiej żyć dzień jak lew, niż sto dni jak mucha. To takie jego motto życiowe. To człowiek z wielką pasją, która wiodła go w odległe miejsca i tylko jemu znane stany świadomości. Przy tym kochany syn i wspaniały ojciec - mówi...
Uważajmy na siebie, kochani. Przed nami, jak zapowiadają władze miasta, największy remont w historii Łodzi.
Sporo kłopotów narobił właścicielowi wypożyczalni samochodów przy ul. Łąkowej jeden z klientów.
Tegoroczny karnawał, który zakończy się już 13 lutego, nie jest ani szczególnie huczny, ani specjalnie imprezowy. Nawet skrupulatne przeszukanie zasobów internetu w poszukiwaniu okazji do zabawy w karnawałowym entourage’u efekt przynosi dość...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.