Co najmniej tonę substancji odurzającej o nazwie GBL, na rynku narkotykowym używanej jako tzw. pigułka gwałtu, wprowadził do obrotu 42-letni mieszkaniec Podkarpacia.
Mieszkańcy Świnoujścia zdecydowali, że w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego, zrealizowane zostaną trzy pomysły inwestycyjne oraz pięć o charakterze kulturalnym, oświatowym, zdrowotnym i sportowym.
Trzy rodziny przeprowadzą się do mieszkań zastępczych do czasu usunięcia skutków piątkowego pożaru przy ulicy Małkowskiego w Szczecinie. To potrwa co najmniej kilka miesięcy.
Ponad tysiąc interpelacji, 32 radnych, 11 zwyczajnych sesji i 2 przewodniczących - podsumowujemy pierwszy rok działalności Rady Miasta Szczecin.
W Szczecinie jest około 400 rodzin pełniących pieczę zastępczą dla dzieci. Każdej przysługuje pomoc koordynatora, ale tych w mieście mamy tylko 20. MOPR stale zachęca do podjęcia pracy w tym zawodzie, zapewnia szkolenia. Potrzeby są duże.
Wartość żadnego projektu osiedlowego nie może przekraczać 50 procent środków dostępnych w puli. Tak mówi regulamin toruńskiego budżetu obywatelskiego. A jak to wygląda w praktyce?
Rozmowy z dr Karoliną Sikorską, adiunktem UMK, członkinią Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, firmującego protest plakatowy pracowników obsługi oraz z dr Ewą Walusiak-Bednarek z zespołu prasowego UMK, o proteście i postulatach pracowników...
Pani Elżbieta zamieszkała w Bydgoszczy w 1937 r. Tu spędziła połowę swojego życia. Zajmowała się domem, a od 1956 r. pracowała Zakładach Graficznych.
Na pierwszy ogień idzie Kraków, potem Gdańsk i Katowice. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce każdego ósmego dnia miesiąca organizować manifestacje, by przypomnieć o wiosennym strajku pedagogów. Sprawdziliśmy, czy w akcję włączy się Bydgoszcz.
Gdańsk buduje taką sama spalarnię odpadów, jaka działa u nas. Najpierw jednak chce się dowiedzieć, dlaczego bydgoska instalacja... się psuje.
270 zł za nocleg w Elblągu i krótką pogadankę po przebudzeniu to cena, jaką płacą malborscy podatnicy za spokój. Tyle wynosi koszt pobytu w tamtejszej „wytrzeźwiałce”, do której trafiają pijane osoby.
Dr hab. Paweł Knapp z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku jako pierwszy Polak został mianowany certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). – To potwierdzenie, że...
Od dziś policja i inne służby kontroli ruchu drogowego mogą zatrzymywać kierowców nawet w miejscach, gdzie z zasady nie wolno się zatrzymywać.
Jeśli podczas zwolnienia chory pracownik zmieni adres pobytu, musi o tym szybko poinformować pracodawcę i ZUS. Natomiast nie ma obowiązku, by chory cały czas siedział w domu.
Pacjenci cały czas borykają się z okresowymi brakami leków. Rzecznik Praw Obywatelskich wśród przyczyn tej sytuacji widzi nielegalny wywóz medykamentów i apeluje o wprowadzenie zmian systemowych.
- Gminy z małymi szkołami dostaną w przyszłym roku więcej pieniędzy - obiecuje rząd. Problem w tym, że nie wszystkie się na to „załapią”.
Koncern innogy zapewnia, że należący do niego Park Wiatrowy Nowy Staw współtworzy historię odnawialnych źródeł energii w Polsce. A to dlatego, że prąd z OZE nigdy wcześniej nie był wykorzystywany do celów produkcyjnych na tak dużą skalę. A teraz...
Rozstrzygnięto przetarg na budowę gmachu Sądu Okręgowego we Włocławku. Nowoczesny budynek ma stanąć przy ulicy Żeromskiego.
Opolski NFZ rozpoczął akcję informacyjną „Pozwól na SOR walczyć o życie” i przypomina, że w większości przypadków pomoc lekarza znajdziemy gdzie indziej. To ważne, bo od 1 lutego 2020 roku Opole może pozostać tylko z jednym szpitalnym oddziałem...
Samorządy skarżą się, że będą musiały rezygnować z inwestycji i brać kredyty, by zapłacić pedagogom za ich pracę.
Wiele wskazuje na to, że ludzkie szczątki, na które natrafiono w przypadkowo odnalezionym grobie w Odporyszowie należą do Jana Wnęka, miejscowego cieśli, a przede wszystkim rzeźbiarza i wynalazcy. Wnęk nazywany też „polskim Ikarem” miał umrzeć...
Listopad 1918. Ukraińcy zajmują Lwów. Polscy mieszkańcy miasta stają do walki. Przez dwadzieścia dni toczą się krwawe zmagania zakończone sukcesem Polaków.
Noc z 9 na 10 listopada 1989 r. Otwarte zostają wszystkie przejścia graniczne między Berlinem Zachodnim i Wschodnim. Przez kolejne dni w atmosferze wielkiego święta Berlińczycy rozbierają mur…
Czy spór między zwaśnionymi gminami a spółką wodno- kanalizacyjną będzie musiał rozstrzygać sąd?
15 grudnia wracają połączenia pasażerskie na trasie Leszno – Wschowa – Głogów. Każdego dnia ze stacji we Wschowie odjeżdżać będzie po sześć pociągów w kierunku Leszna i Głogowa, w tym jeden bezpośrednio do Zielonej Góry. Ale na dworcu PKP we...
Na osiedlu Kwiatowym w Mścicach trwa remont nawierzchni. Mimo zgłaszanych przez mieszkańców uwag projekt, który ich zdaniem jest nieprawidłowy, nie zostanie dostosowany. Gmina zasłania się możliwością utraty dofinansowania.
Najpierw w maju spłonął im samochód, później we wrześniu podpalono im kiosk, a teraz kolejny... Para zielonogórzan nie ma wątpliwości, że nieznany podpalacz wybrał ich sobie za cel. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczyli nagrodę.
Niebezpiecznie zrobiło się bez radarów w Bytomiu Odrzańskim. Mieszkańcy narzekają. Radni interweniują. Czy uda się poprawić bezpieczeństwo?
Andriej Sirovatskyi to teraz Andrzej Sirowacki. Bohater, który w czerwcu pod Szczecinem wyciągnął z płomieni cztery osoby, dostał polskie obywatelstwo. Jego rodzina tak samo.
Pod koniec października w urzędzie wojewódzkim odbyła się konferencja poświęcona zapobieganiu zakażeniom szpitalnym. Traf chciał, że tuż po niej co najmniej kilka osób się rozchorowało. - To zbiorowe zatrucie pokarmowe - mówią w sanepidzie.
1141 osób podpisało petycję do generalnej dyrekcji dróg w Zielonej Górze. Walczą o budowę trasy rowerowej przy drodze krajowej 31. Swoją petycję przygotowuje też Frankfurt nad Odrą.
Jak jesień, to deszcz. A jak deszcz, to powracające co roku problemy związane z zalanymi drogami.
Poseł PO Stanisław Gawłowski, który został wybrany na senatora w okręgu koszalińsko-szczecinecko-sławieńskim, może odetchnąć z ulgą. Sąd Najwyższy zdecydował, że protest w jego sprawie pozostawi bez dalszego biegu.
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy odwiedziła bielskie przedszkole z pokazem uzbrojenia i umundurowania polskich żołnierzy w oddziałach leśnych. Zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.