Miasto Bydgoszcz w rankingu czasopisma „Wspólnota” zajmuje 17 pozycję, a w zestawieniu GUS jest na 176 miejscu. Jak należy te wyniki interpretować?
O braku wody wodociągi informują z wyprzedzeniem mieszkańców, spółdzielnię i centrum zarządzania kryzysowego. Nie wszystko udaje się przewidzieć.
Drogowcy na polecenia miasta wyrzucają samochody z dzikiego parkingu pod Trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy. Ratusz będzie się musiał mocno nagimnastykować, żeby przy Toruńskiej problem z parkowaniem załatwić.
Prezes Lubickich Wodociągów złożył odwołanie od decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który nałożył na gminę prawie 9 milionów złotych kary.
Opolanin chce ograniczyć matce swojej 5-letniej córki władzę rodzicielską, bo jego zdaniem kobieta utrudnia mu kontakt z dzieckiem. Emocje sięgają zenitu, a strony nie przebierają w środkach.
Kataklizm nadszedł nagle - w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku - całkowicie niszcząc 20 tysięcy hektarów lasów. Uprzątnięto już ponad 90 procent powalonych drzew.
Kiedy w Polsce politycy ekscytują się prawie już oficjalną kampanią przed wyborami parlamentarnymi (prezydent ogłosił je na 13 października), nad kanałem La Manche niejaki Franky Zapata przeleciał w kilkanaście minut w na flyboardzie, czyli...
Szokujący raport stowarzyszenia prokuratorów - ten, kto jest lojalny wobec Prokuratury Krajowej może liczyć na szybkie awanse i profity.
Łukasz Bogdanowski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, członek komitetu wyborczego burmistrza Kordiana Kolbiarza, dostanie pracę w Agencji Rozwoju Nysy.
Trwają wypłaty rekompensat dla opolskich pedagogów, którzy stracili sporo pieniędzy na kwietniowym proteście. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi raczej mało prawdopodobne, by zechcieli powrócić do niego we wrześniu.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało odmowną decyzję w sprawie wniosku Skarbimierza-Osiedla o nadanie gminie statusu miasta. - To komedia - mówi wójt Andrzej Pulit.
Młoda, zdolna i bogata - tak można określić Paulinę K. Jednak wszystko się posypało, gdy wyszło na jaw, że jej mąż, utalentowany makler giełdowy z Krakowa, zarabiał niezgodnie z prawem. Rykoszetem uderzyło to w jego żonę.
Długie godziny czekała na pomoc chora kotka w upalny dzień przy ulicy Wąskiej w Tarnowie. Gdyby nie mieszkańcy zwierzę z uszkodzonym okiem i wysoką gorączką mogłoby umrzeć w męczarniach. Ci nie tylko ją napoili, ale zadzwonili po Straż Miejską,...
Człowiek coraz bardziej ingeruje w środowisko, zaś zwierzęta zmieniają swoje przyzwyczajenia. Tym sposobem wyjątkowe ptaki znajdują coraz częściej swe miejsce do życia w miastach i na terenach zakładów przemysłowych.
W nasze sieci złapało się już 170 gatunków ptaków. Od najmniejszych - jak mysikróliki, zniczki, po sikory, drozdy, ptaki siewkowe, kszyki, sieweczki rzeczne, łęczaki, i większe ptaki - puszczyk, sowa uszatka, błotniaki stepowe. Ale mieliśmy też...
W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Podlaskie odwiedzą liderzy wszystkich partii. Ulotek i billboardów, które już się pojawiają, będzie jeszcze więcej. Oficjalnie rusza bowiem kampania przed wyborami parlamentarnymi. Do urn pójdziemy 13...
Jeśli rząd obiecuje nauczycielom podwyżki, powinien samodzielnie się z tych obietnic wywiązać - mówią samorządowcy z Unii Metropolii Polskich.
- Projekty, na które głosujemy, powinny być naprawdę obywatelskie, a nie dyktowane przez gminę - mówi Bogusława Socha z Ośna. Za parę dni po raz czwarty mieszkańcy będą zgłaszać swoje pomysły na gminę.
O zniszczonym, zagrażającym bezpieczeństwu pieszych balkonie poinformowała nas czytelniczka. Jej zdaniem balkon przy ulicy Sczanieckiej jest w tak złym stanie, że lada dzień komuś może stać się krzywda. W ubiegłym tygodniu na chodnik spadły cegły....
507 tysięcy złotych zdobył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowie na działania skierowane do seniorów w ramach Centrów Wsi. Pieniądze pochodzą z funduszy Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Knyszyńska”
Od początku lipca na drogach województwa lubelskiego zginęło już 16 osób, a 191 odniosło rany. To nie koniec złych wieści. W tym sezonie w wodach na terenie Lubelszczyzny utonęło aż 12 osób. To o sześć więcej niż podczas całych ubiegłorocznych...
W nowym obiekcie w Gołaszynie ścieki oczyszczają bakterie, dzięki temu nie ma nieprzyjemnych zapachów. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawiło, że obiekt wygląda niemal jak aquapark, tyle że jest przemysłowy i służy ochronie środowiska.
W czwartek, o godz. 16 zbiorą się radni i zdecydują o wieloletnim finansowaniu remontu ratusza. Jeśli się zgodzą, jutro będzie zawarta umowa z wykonawcą. A od września pracownicy przeniosą się do innego miejsca.
Jesienią napisaliśmy o skardze pacjentów szpitala przy ul. Walczaka. Narzekali, że pomiędzy pobliskim przystankiem a lecznicą nie ma chodnika. - Zbudujemy - obiecał magistrat. Wczoraj sprawdziliśmy, czy urzędnicy dotrzymali słowa.
W Zespole Edukacyjnym nr 10 przy ul. Energetyków 7 praca wre. Codziennie od poniedziałku przyjeżdżają tiry pełne mebli i szkolnego wyposażenia. Jedni je wnoszą, inni składają... , by 2 września mógł tu zabrzmieć pierwszy dzwonek.
Wymyślili sobie spotkania z podróżnikami, dziennikarzami, reporterami i filmowcami, pokazy slajdów oraz filmów tych, którzy związani są ze Wschodem. I udaje im się to zorganizować. To Piotr Brysacz - dziennikarz i wydawca oraz Piotr Malczewski –...
Nieszczelny komin, opary i zapachy rozchodzące się po mieszkaniu - z takim problemem zgłosiła się do naszej redakcji mieszkanka bloku przy ul. Powstańców Warszawskich w Sławnie.
8 sierpnia mija 40 lat od śmierci wybitnego prawnika, specjalisty prawa karnego, ale i cenionego fotografika profesora Tadeusza Cypriana. Zmarł w wieku 81 lat. Przez sporą część swego życia związany był z Poznaniem.
Z Krystianem Kubjaczykiem, dyrektorem Toruńskiej Agendy Kulturalnej rozmawia Paulina Błaszkiewicz.
W zeszłym tygodniu pisałem o kłopotach ze współczesnymi mostami. Dzisiaj i przez kilka najbliższych tygodni chcę wraz z Państwem zająć się mostami historycznymi. Oczywiście krakowskimi!
Autokar pełen dzieci podjeżdża pod Karczmę Taberską w Janowcu koło Babimostu. Wita je ciocia Jola. Co tu się będzie działo?
W winnicy Cantina w Mozowie koło Sulechowa wita nas rzeźba patrona winiarzy świętego Urbana I (patrona Zielonej Góry). Obok widać wyprodukowaną na przełomie XIX-XX wieku beczkę licząca ponad 3,5 tysiąca litrów pojemności.
Samochody odholowane na zlecenie straży miejskiej, będące wrakami o niewielkiej faktycznie wartości, stają się obciążeniem dla budżetu samorządów. Te bowiem, przejmując te samochody na własność, muszą zapłacić za nie ubezpieczenie OC. Miasta płacą...
Teoretycznie Piotra Żelaznego powinniśmy spotkać w Maszewie, gdyż właśnie tam narodziła się Winnica Żelazny. Tymczasem rozmawiamy na winnicy samorządowej w Zaborze.
Przejeżdżamy przez okazałą bramę i nagle znajdujemy się w innym świecie, odgrodzonym nie tyle ogrodzeniem, co... klimatem. Z jednej strony to zamiar byłych właścicieli, którzy stworzyli ten zespół pałacowo- -parkowy.
Podwyżki dla nauczycieli 2019: o pieniądzach, które mają zostać przeznaczone na podwyżki dla nauczycieli, poinformowali w minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski oraz wiceminister finansów Leszek Skiba. Od kiedy nauczyciele mają dostać...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.