Rozmowa z socjologiem dr Hubertem Kotarskim.
Rozmowa z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełło o setnej rocznicy powstania PKO BP, o zarobkach szefa spółki, o rozwoju technologicznym banku i jego przyszłości.
Grzegorz Goncerz, napastnik Stali Rzeszów w meczu z Wiślanami Jaśkowice pierwszy raz zagrał przed rzeszowską publicznością. Zdobył gola i wywalczył rzut karny.
Dziki regularnie wchodzą na prywatne posesje i do ogródków działkowiczów w Rzeszowie. Miasto zdecydowało się na odstrzał tych zwierząt na razie na dwóch osiedlach.
Dwie największe spółki górnicze działające w Śląskiem, Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i Polska Grupa Górnicza (PGG), podsumowały 2018 rok. Raporty wskazują, że wyniki są znacznie lepsze niż w 2017 roku.
Inicjatywy miejskie i różne organizacje podpisały się pod apelem do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Chodzi o jawność decyzji w sprawie umów, inwestycji i planowania, podejmowanych przez władze Szczecina. I o ujawniania ich w BIP-ie.
W ubiegłym tygodniu Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła raport w sprawie uzdrowisk w Polsce. Na 16 skontrolowanych uzdrowisk w całym kraju, pięć pochodziło z województwa zachodniopomorskiego.
Nie chodzi o działalność obu instytucji, a o ochronę zabytków. Szczecińscy radni zadecydują o tym, w jaki sposób zostaną wykorzystane dotacje celowe na ochronę zabytków.
Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie złośliwego lub uporczywego naruszania praw pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Policja przesłuchała już byłych, jak i obecnych pracowników jednostki.
Prawie 80 milionów złotych wynosi orientacyjna wartość zamówień publicznych, które w tym roku planuje ogłosić Kancelaria Sejmu. Na liście przetargów są 52 pozycje. Co ma być kupione, zbudowane?
Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku po rozprawie odwoławczej uchylił wyrok przeciwko Adamowi M. i Łukaszowi D., oskarżonym o nakłonienie i podpalenie mieszkania przy ul. Fałata w Słupsku. Będzie drugi proces w tej sprawie.
Zarząd Infrastruktury Miejskiej jeszcze w tym miesiącu powinien ogłosić przetarg na zaprojektowanie i budowę węzła transportowego. Wykonawca ma zostać wyłoniony w połowie roku. Start wielomilionowej inwestycji za mniej więcej rok.
Dane przedstawione przez sekretarza miasta w odpowiedzi na interpelację radnego sprawiają, że włos się jeży na głowie. Większość schronów jest w opłakanym stanie, a magazyn sprzętu ochrony cywilnej świeci pustkami.
W Częstochowie rozpoczyna się wielki remont torowiska tramwajowego, co nieuchronnie łączy się z trudnościami dla pasażerów.
Nadleśnictwo i miasto Bielsko-Biała wspólnie sfinansują długo wyczekiwaną rewitalizację amfiteatru w Lipniku.
We wtorek (19 marca) w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się IV konferencja Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza. Wnioski po burzliwej dyskusji są jasne, tylko współpraca samorządu i władz centralnych...
W Rybniku zwolnione z podatku od nieruchomości zostaną budynki jednorodzinne, „bliźniaki” i „szeregowce” z ekologicznymi źródłami ciepła. Uchwałą zgłoszoną przez radnych PO i Wspólnie dla Rybnika zajmie się rada na sesji, która odbędzie się w...
Fundacja „Rodzić po Ludzku” zachęca kobiety do oceniania porodówek, w których rodziły. Opinie mogą zmienić rzeczywistość na oddziałach porodowych, także w Toruniu.
3 marca mieszkańcy Gdańska wybierali prezydenta miasta, a w najbliższą niedzielę przy urnach zdecydują o nowych składach rad dzielnic. Na listach kandydatów pojawiło się sporo nazwisk znanych z wcześniejszej działalności, m.in. w samorządzie.
Trzech lat więzienia, zakazu posiadania zwierząt przez 10 lat, przepadku psa i 3 tys. zł nawiązki żąda prokuratura dla Bartosza D. z Chełmży. Jego obrońca chce całkowitego uniewinnienia. Oskarżony wciąż twierdzi, że był pijany i tylko przewrócił...
Czy błędem była reanimacja? Finał WOŚP był źle zabezpieczony? A może zawiodły policja i Służba Więzienna? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukają prokuratorzy.
W drugiej połowie roku ratusz planuje remont jednej z reprezentacyjnych i najszerszych ulic w centrum Bydgoszczy. Koszt nie prac wygląda na wysoki.
W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w Polsce zabieg, podczas którego zakotwiczono w czaszce przy pomocy specjalnych implantów protezę oka i oczodołu.
Najwyższa Izba Kontroli skontroluje dziesięć podlaskich komend policji. Wnosiła o to posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska, po licznych skargach jakie pisali do niej mundurowi.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Felin” padła ofiarą ataku hakerskiego. Zarząd spółdzielni twierdzi, że dane jej członków są bezpieczne i nie doszło do wycieku.
Sześć ofiar tej choroby pochodziło z powiatu zamojskiego. Siódma to mieszkanka Lublina. Zmarli w ubiegłym tygodniu. Od początku sezonu w naszym województwie to już dwanaście ofiar tej choroby.
Urzędnicy marszałka chcą zabrać pozwolenie na działanie Remondisowi przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. I nie o smród chodzi. Sprawa jest bardziej złożona.
Elegancko i nowocześnie - tak powinno wyglądać weselne menu. Sprawdzamy, co aktualnie gości najczęściej na stołach. Nieodłączną atrakcją wieczoru staje się live cooking.
Każdy powinien mieć możliwość skorzystania z taniej, wygodnej, bezpiecznej komunikacji autobusowej. To bezdyskusyjne, by można było szybko dostać się nawet z małej miejscowości do ośrodka z urzędem administracji, szpitalem, apteką itp.
Miały być ćwiczenia strażaków w Fordonie, a skończyło się na realnej akcji gaśniczej. We wtorek (19 marca) tuż po godz. 9 paliło się w wieżowcu przy ul. Monte Cassino.
Kierowca forda, który w sobotę potrącił pieszego na pasach, miał blisko 3,5 promila. Ten, który jesienią uciekał przed policją ulicami Białegostoku, miał dożywotni zakaz prowadzenia auta. Za jazdę po alkoholu. Takie przykłady można mnożyć.
12 funkcyjnych samorządowców z gm. Mielnik ufundowało sobie tablicę. Okazja? 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tyle że obelisk jest samowolą, a jeden z upamiętnionych to współpracownik służb PRL
Dla romantyków dorożka, dla miłośników dwóch kółek rower albo tandem. Sposobów by dostać się na własny ślub jest wiele i niekoniecznie musi to musi to samochód.
W najbliższą niedzielę, 24 marca, warto się wybrać na krakowski Rynek, by pomyśleć przez chwilę o zdarzeniu, które miało tu miejsce 225 lat temu. 24 marca 1794, w miejscu oznaczonym dzisiaj pamiątkową tablicą wmurowaną w płytę Rynku (niedaleko...
Na budowę nowego wiaduktu łączącego wschodnią i zachodnią część miasta koluszkowianie będą musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie planowano. Konstrukcja ma powstać w latach 2021-22.
Światowy Dzień Wody przypada w najbliższy piątek. Z tej okazji Centrum Nauki i Techniki EC1 wspólnie z łódzkim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji przygotowało kilka atrakcji.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.