- 790 mln zł - takiego wsparcia pozbawiło nasze województwo w budżecie na 2019 rok PiS, odrzucając 20 poprawek zgłoszonych przez PO. To doskonały przykład jak PiS jest przeciwko Podlasiu - komentuje głosowanie nad budżetem państwa na 2019 r. poseł...
Do tej pory była to dobra wola, teraz to jest obowiązek. W tym roku lublinianie zagłosują na nowych zasadach nad budżetem obywatelskim. Kwota do wydania zostanie taka sama jak rok temu - 15 mln zł.
Niespełna tydzień pozostał do wielkiej gali konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, organizowanego już po raz jedenasty przez Lożę Łódzką Business Centre Club i redakcję „Dziennika Łódzkiego”.
Alina Karolewicz i Magdalena Urlich od lat zajmują się muzyką szeroko pojętej słowiańszczyzny, szczególnie dawnych polskich Kresów. Od sześciu lat tworzą Duet „Zoriuszka”. Niedawno ukazała się ich autorska płyta pt. „Głosy Wschodu”.
W Żaganiu zniesiono wymyślony przez poprzedniego burmistrza i uchwalony przez radę Dzień Życzliwości. - Po co dzień, niech cały rok będzie Rokiem Życzliwości-proponuje Andrzej Katarzyniec, włodarz Żagania. - O to chyba chodzi, by być dla siebie...
Niedawno się wybrali, a już chcą się odwoływać. Kilku radnych chce odwołać z funkcji przewodniczącą komisji rewizyjnej. Nie spodobała się im ilość zaplanowanych przez szefową kontroli. Nie przystali też na zmianę ich liczby. Chcą też zmiany...
Velo Baltica, Trasa Pojezierzy Zachodnich, Stary Kolejowy Szlak i Trasa Zielonego Pogranicza (część szlaku Blue Velo), to cztery główne szlaki tworzące Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.
- Od lat choruję na cukrzycę i żeby móc zrealizować w aptece receptę na insulinę ze stuprocentową zniżką, wypisaną przez diabetologa muszę jeszcze swoje odstać w kolejce do lekarza rodzinnego – opowiada 78 letni pan Mieczysław z Żar.
Trzy lata temu Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z burmistrzem Chojnic i marszałkiem dotyczącą węzła integracyjnego. Dziś obecne władze spółki wycofują się. W poniedziałek (28.01) w Warszawie padł jasny komunikat: - Załatwcie pieniądze od...
Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie dysponuje teraz nowoczesnym oddziałem chirurgii dziecięcej. Po remoncie jest tutaj osiem sal z 23 łóżkami. Mali pacjenci mogą korzystać też z wi-fi.
W styczniu 2019 urodził się kolejny częstochowianin, pierwszy w tym roku, który przyszedł na świat w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro.
Jak tylko pozwoli pogoda zaczną się prace na drugim odcinku ścieżki rowerowej, z Nowej Soli do Kożuchowa. Tymczasem nie wszyscy są zadowoleni z realizacji tej inwestycji.
Nie został dokończony remont drogi wojewódzkiej nr 936 w Wodzisławiu Śl. Zdaniem Zarządu Dróg Wojewódzkich wszystko przez ścieki spływające z okolicznych domów do gruntów. - ZDW nie dbała o rowy odwadniające i dlatego grunt jest niestabilny -...
- Od jesieni nie dostaliśmy rachunku za gaz. Boimy się, że narośnie nam dług, który ciężko będzie jednorazowo spłacić - obawiali się państwo Kubańscy. Wszystko przez zmianę systemu informatycznego u dostawcy.
W budynku przychodni działa już Dom Seniora. Wielu starszych ludzi jest samotnych. W tym miejscu ich smutna codzienność zmienia barwy. - Żona zmarła w grudniu. Zostałem całkiem sam, ale tutaj znalazłem przyjaciół - mówi Janusz Zemsta.
Wśród mieszkańców Kołobrzegu krąży petycja do władz miasta i radnych o przywrócenie pełnej dotacji dla festiwalu Suspense Film Festival.
Zmiany nie są duże, ale porządkują te kwestie, co do których były wątpliwości. Pierwsza dotyczy dzieci zaraz po urodzeniu - mówi Pawłe Gonerka, pediatra.
Konopie medyczne są już dostępne na polskim rynku. Na specjalną receptę susz można dostać także w aptekach naszego województwa.
Biblioteka wojewódzka jest już o krok od utworzenia Instytutu Papuszy. - Chcemy, aby był on autentyczny - mówią Ewa i Edward Dębiccy.
Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne dopuściło się ogromnej niegospodarności, która kosztowała spółkę kilkadziesiąt milionów złotych - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Nowy zarząd zapowiada co najmniej siedem zawiadomień o możliwości...
Węzeł transportowy i przebudowa bulwarów nad Słupią to dwa największe i najdroższe przetargi w tegorocznym planie inwestycyjnym Słupska. Jednak lista zadań jest znacznie dłuższa i sięga kilkunastu zamówień, za około 75 milionów złotych.
Ministerstwo Infrastruktury nie ma wątpliwości w kwestii ZRID-u dla słupskiego ringu. Centrum Unijnych Projektów Transportowych potrzebuje więcej czasu, aby wgryźć się w temat.
Nasza czytelniczka była bardzo zdziwiona, gdy w dniu, w którym przepisała umowę na dostawę energii elektrycznej ze zmarłego męża na siebie, pracownik Grupy Energa zdjął licznik przy jej mieszkaniu. Stało się tak, choć nie składała takiego...
Minister sprawiedliwości chce, by sądy mogły orzekać kary, np. 18, 20, czy 27 lat więzienia wobec sprawców zbrodni. Eksperci oceniają ten projekt umiarkowanie przychylnie. Ale nie brakuje też obaw.
Nie miały łatwo. Musiały zerwać kajdany norm społecznych i tradycyjnego wychowania. Pierwsze posłanki zajmowały się sprawami, które mężczyźni traktowali mało poważnie.
Nowa prezes szpitala w Międzyrzeczu Marzena Kucharska opowiada o swojej recepcie na uzdrowienie sytyacji kadrowej i finansowej placówki.
W tym tygodniu dyrektorz szkół z regionu zostaną poinformowani o wejściu ZNP i FZZ w spór zbiorowy z rządem. A to już tylko krok od strajku generalnego. Może on się odbyć w czasie egzaminów.
- Nie tak daleko od centrum, a jednak inny świat. Zaniedbany, zrujnowany - mówią mieszkańcy o terenach przy ulicy Foluszowej, gdzie znajduje się poniemiecka oczyszczalnia ścieków. Czy jest szansa, by ten obszar został zagospodarowany?
Okłady z borowiny łagodzą wiele ludzkich dolegliwości. Podobnie kojąco na Matkę Naturę działają rozlegle bagna i mokradła, także te w naszym regionie.
Bezrobocie w Bydgoszczy jest wyjątkowo niskie. Sytuacja w regionie jest jednak wyjątkowo zła: zajmujemy przedostatnie miejsce, porównując stopę bezrobocia wśród wszystkich województw.
Tylko w dwa tygodnie ferii Torbyd przyjął ok. 14 tysięcy łyżwiarzy. Od początku sezonu natomiast ślizgało się już na nim prawie 65 tys. osób.
Spadki zwykle nie cieszą, ale ten jest akurat pozytywny: w Bydgoszczy maleje liczba rodzin, korzystających z opieki społecznej. To m.in. sprawka „500 plus”.
Wciąż nie wiadomo, kto zniszczył budynek przy Orliku. Korzystała młodzież, ale czy młodzi są winni?
Żenada - jej uczucie towarzyszy mi co roku podczas Dnia Pamięci i Pojednania, gdy na uroczystościach na Placu Grunwaldzkim zjawia się garstka gorzowian. Honor miasta ratują uczniowie kilku szkół. Gdyby nie oni, byłaby to uroczystość dla nikogo.
Pan Tadeusz jest niepełnosprawnym kierowcą. I znalazł jedną rzecz, którą w centrum można by zmienić, by ułatwić życie inwalidom za kółkiem. Urzędnicy obiecali GL, że sprawdzą, czy to wykonalne. Bo logiczne jest na pewno.
Wystawa „Gniewne miasto. O konfliktach w dawnym Toruniu”, którą od ubiegłego piątku możemy oglądać w Muzeum Historii Torunia, opowiada o kilku wiekach z historii miasta widzianych przez pryzmat wewnętrznych sporów i konfrontacji.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.