Władze Dębicy podpisały umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie odwiertu i poszukiwania wód geotermalnych. Pierwsze wiercenia mają rozpocząć się w kwietniu.
Napastnik Wisłoki Dębica, Damian Lubera nie zaliczył najlepszej rundy jesiennej. Pod koniec jednak było widać, że jego forma idzie w górę. - Kontuzja odniesiona tuż przed rozpoczęciem sezonu mocno utrudniła mi zadanie - mówi piłkarz.
Mieszkańcy gmin Korycin i Janów są oburzeni podwyżką cen śmieci. Zawsze płacili najwyższe stawki za ich wywóz, teraz zapłacą jeszcze drożej. Trudno im zrozumieć dlaczego, skoro Związek Gmin „Kumiałka-Biebrza” powstał właśnie po to, by mogli płacić...
- Bardzo chciałem jeździć w Rzeszowie, bo to moje miejsce - mówi Karol Baran. Po tym, jak Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na starty w 1. lidze wychowanek rzeszowskiego klubu musi szukać pracodawcy gdzie indziej.
Przemyscy radni miejscy podjęli rezolucję w sprawie rozpoczęcia budowy drogowego, polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice.
Narażenie na spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, wymagającego leczenia dłuższego niż 7 dni - w takim kierunku policja prowadzi postępowanie w sprawie pobicia sołtysa.
Jeden z budynków na terenie spalarni odpadów zajęty przez komornika, który szuka milionów dla Mostostalu. - Nic złego się nie dzieje - uspokajają władze największej szczecińskiej inwestycji.
Świadkowie nie mają wątpliwości: zabójstwa dokonał oskarżony 73-letni mężczyzna
Choć granicę mamy tuż tuż, to nasze województwo zajmuje dopiero 11. pozycję wśród regionów eksportujących swoje towary za granicę. W czwartek odbędzie się spotkanie w tej sprawie.
Prawie pół miliarda złotych mają pochłonąć wydatki na inwestycje w województwie zachodniopomorskim. W czwartek radni sejmiku zdecydują, czy poprą ten pomysł.
Wraz z nadejściem zimniejszych dni do redakcji "Głosu" napływają skargi na osoby bezdomne, które chronią się przed chłodem, w miejscach publicznych.
Do tragedii doszło na poziomie 1200 metrów. W chwili wstrząsu w zagrożonym rejonie było 20 górników. Większość o własnych siłach wyjechała na powierzchnię. Jedna osoba zginęła.
Za i przeciw. Czy publiczna telewizja powinna przejść gruntowną przebudowę? Rozmawiamy z Anna Sobecką, posłanką PiS, a także Arkadiuszem Myrchą, posłem PO.
Zadłużony na 150 mln zł Metron ma szansę być przejęty przez państwową Agencją Rozwoju Przemysłu. Wczoraj wojewoda przedstawił zarządowi spółki warunki. W sprawę metronowcy zaangażowali prawicowych posłów, a nawet dotarli do prezesa Pis, Jarosława...
Politycy mają to do siebie, że często muszą być pierwszymi. Paweł był człowiekiem skromnym. Potrafił się dzielić swoim splendorem z innymi. Tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska wspomina burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.
Po zamordowaniu prezydenta Pawła Adamowicza potrzebujemy kompleksowych działań zwalczających mowę nienawiści w internecie - podkreśla dr Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS.
"Można sobie wyobrazić Polskę bez powiatów, ale wtedy powinniśmy sobie też wyobrazić, że możliwości rozwiązywania wielu problemów oddalą się od mieszkańców" - mówi starosta pucki Jarosław Białk, zwolennik utrzymania, ale też reformowania polskich...
Jak oceniasz funkcjonowanie ograniczenia handlu w 2018 roku? Takie pytanie w ankiecie zadał przewodniczący Solidarności, Piotr Duda. Aż 79 procent głosujących odpowiedziało, że negatywnie. Rzecznik związkowców zdradza, że podobnej odpowiedzi...
Powybijane szyby, ziąb, wyrywanie kawałków działki pod przyszłe inwestycje... Bydgoski Urząd Miasta mimo konsultacji społecznych nie ma pojęcia, co zrobić ze starą SP nr 9 w Fordonie.
Ponad 5 tysięcy uczniów lubelskich szkół będzie mogło skorzystać z zajęć przygotowanych w ramach akcji „Zima w mieście”.
Jeden górnik nie żyje, a ośmiu zostało poszkodowanych. To efekt silnego wstrząsu do jakiego doszło w kopalni ROW w Rydułtowach. Sześć rannych górników już opuściło szpitale. Dwie pozostały na obserwacji, ale ich życiu nie zagraża...
Tarnowskie Góry dołączyły do miast, które mają zamiar uporać się z nachalnymi reklamami. Te zamiast informować i zdobić, od lat zaśmiecają ulice i miejski krajobraz. Pstrokacizna ma zniknąć z ulic, co sprawi, że będą bardziej estetyczne, a nawet...
Podczas czwartkowej sesji częstochowscy radni będą glosować nad projektem uchwały o przyjęciach do przedszkoli z dodatkowymi punktami dla dzieci zaszczepionych.
W ostatnich dniach smog daje się mieszkańcom i turystom przebywającym w Beskidach mocno we znaki. Przekroczone o kilkaset procent normy zanieczyszczeń porażają, a dla turystycznego regionu są koszmarną wizytówką.
Irena Dziedzic, gwiazda telewizji czasów PRL-u. Zmarła 5 listopada 2018 roku, ale pochowano ją dopiero kilka dni temu. Dlaczego tak się stało? Śledztwo w sprawie jej śmierci prowadzi prokuratura.
Pociski od dział, amunicja przeciwlotnicza, 90 zapalników... To "urobek" prawdopodobnie poszukiwacza militariów z podbydgoskiego Kabatu. Arsenał znaleziono, bo jego właściciel miał za paskiem... „lewą” broń gazową.
Rodzina 2+2 w Bydgoszczy będzie mogła liczyć na dopłatę do czynszu w wysokości około 400 złotych. Kiedy będzie można składać wnioski o wsparcie.
Zanieczyszczenie powietrza na Opolszczyźnie znów osiągnęło dramatyczny poziom. Eksperci mówią wprost: - Walka ze smogiem to fikcja. Udajemy, że coś robimy.
Akademia Sztuk Teatralnych zamknęła studia dla aktorów-tancerzy w Bytomiu. Chciała ich kształcić w Krakowie. Ale ten kierunek otwiera Akademia Muzyczna w Katowicach.
Piotr W. rozejrzał się na boki i wydawało mu się, że ochroniarze nie zwracają na niego uwagi. Nie miał pojęcia, że obserwują go niemieccy policjanci. Na przesłuchaniu opowiedział o działalności polskiego gangu, który w trzech krajach kradł ze...
Zakaz handlu w niedziele miał m.in. poprawić sytuację małych sklepów rodzinnych. Politycy PiS podkreślali, że za rządów PO-PSL (2008-2015) upadło blisko 30 tys. sklepów. Teraz okazuje się, że tyle samo zlikwidowano w ciągu ostatnich 3 lat.
W Rozpoczęły się wstępne testy nowej iluminacji, która po zakończeniu remontu rozświetli część pałacu Poznańskich zajmowaną przez Muzeum Miasta Łodzi.
Kontynuujemy serię artykułów i wywiadów, opisujących różne aspekty bioróżnorodności województwa łódzkiego. Prezentujemy to, co wyróżnia nasze województwo pod względem bogactwa przyrody: świata roślin, zwierząt, wód i krajobrazu.
Bogumiła Wiśniewska jest nauczycielką języka rosyjskiego, ale od dwudziestu lat każdą wolną chwilę poświęca na rozwijanie wolontariatu w Zambrowie. Założyła też Stowarzyszenie „Silni Razem”, by jeszcze bardziej pomagać potrzebującym.
Inwestor zewnętrzny chce budować na terenie gminy tuczarnię świń na blisko 16 tysięcy sztuk. - To kłóci się ze strategią gminy - uważa Danuta May, wójt Główczyc. Wkrótce na ten temat ma dyskutować Rada Gminy Główczyce.
Trzy dni po nagłym powrocie zimy można w końcu uznać, że śliska sytuacja na miejskich chodnikach została opanowana. Gdzie nie można usunąć śniegu, posypano go piaskiem. Tam, gdzie się udało, szlak wyznaczono np. wężykiem.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.