Politechnika Łódzka podpisała w środę (16 stycznia) umowę o współpracy z firmą Apator S.A. Koncern z Torunia (w Łodzi ma spółkę-córkę Elkomtech) dostarcza urządzenia i technologie głównie do pomiaru energii, wody i ciepła oraz gazu. Apator...
Rozmowa z Piotrem Kaczmarkiem, tenorem ze Śpiewającej Rodziny Kaczmarków
Dogrzewanie chłodnego mieszkania wplątało pana Zbigniewa w spiralę długów. Z uwagi na stan zdrowia od lat nie wychodzi na dwór. Mężczyzna stracił prawo do lokalu. MPGN sugeruje złożenie wniosku o wsparcie do Domu Pomocy Społecznej.
Zgodnie z przyjętym budżetem, dochody miasta w 2019 r. wyniosą ponad 369,4 mln zł, a wydatki - 368,8 mln zł. Powstała nadwyżka w całości ma zostać wykorzystana na spłatę rat kredytów długoterminowych.
Przecież to, co czyni Owsiak, to jest Ewangelia. W co przemienia swoje życie Owsiak, to właśnie jest nauka Jezusa Chrystusa - mówi ojciec Edward Konkol, szef Stowarzyszenia Droga.
W Podlaskiem ubywa mieszkańców, także w dużych miastach. Powód? Eksperci wymieniają wciąż zbyt niską liczbę urodzeń i migrację do innych części kraju.
Rozmowa z dr. Romanem Ludkiewiczem, lekarzem psychiatrą, psychoterapeutą, superowizorem psychoterapii z Gdańskiego Centrum Zdrowia.
Nożownik, który rzucił się na Pawła Adamowicza, doczekał się... pochwały, która poszła w świat. Z Torunia.
Przyszłość transportu na szlakach morskich i oceanicznych to statki samodzielnie zmierzające do celu. Nad technologia pracują największe firmy z branży nawigacji, napędów czy informatyki i sztucznej inteligencji. Autonomiczne statki będą zawijać...
Noworoczne załamanie pogody, silny wiatr, a także cofka i sztorm na Bałtyku wyrządziły sporo szkód w powiecie nowodworskim. Mieszkańcy postanowili zakasać rękawy do pracy i posprzątać śmieci, naniesione przez wodę.
W 2018 roku w skali całego kraju najwięcej na wynajmie mieszkań zarobili ci, którzy mają takie lokale w Gdańsku Strzyży. W pierwszej 30 najbardziej dochodowych dzielnic pod tym względem jest aż pięć ze stolicy Pomorza.
Swoich kandydatów do przedterminowych wyborów prezydenta Gdańska nie wystawią PiS, Nowoczesna i ruchy miejskie. PO prosi o uszanowanie czasu przed pogrzebem śp. Pawła Adamowicza.
W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy, które sieją nienawiść i podpadają pod paragrafy z kodeksu karnego. Ale ich autorzy rzadko stają przed sądem. Zdaniem obserwatorów, brakuje dobrej woli, by ich ścigać, a potem karać.
Od poniedziałku lekarze z USK w Opolu walczą o życie 50-latka z Praszki. Trafił do szpitala w stanie głębokiej hipotermii. Temperatura jego ciała spadła do 22 stopni C.
Choć dzisiaj obok siebie w Gorlickiem żyją, pracują i modlą się rzymo i grekokatolicy, nie zawsze tak było. Przez lata pod skrzydłami tych pierwszych chronili się ci, których państwo zmusiło do zejścia do podziemia.
Progi zwalniające są często stosowanym rozwiązaniem na zmniejszenie prędkości w miastach. Jednak jeden z posłów złożył interpelację do ministra infrastruktury, w której stwierdził, że mogą one być niebezpieczne.
Trzy szkoły zawodowe dostaną budynki po wygaszanych gimnazjach.
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie powołał do życia wielką młodzieżową orkiestrę symfoniczną. Amber Youth Orchestra to projekt w Polsce absolutnie wyjątkowy, ale już dostrzeżony i doceniony za granicą.
Czad to podstępny i cichy zabójca. Każdego roku w Polsce z powodu zatruć tlenkiem węgla umiera około 100 osób. Strażacy apelują o wzmożoną czujność, szczególnie w okresie jesienno - zimowym, szczególnie po dramatycznych wydarzeniach w Koszalinie.
Prawdopodobnie w lutym na sesję Rady Miasta trafi projekt uchwały w sprawie wprowadzenia Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, która była sztandarowym projektem w kampanii wyborczej Anny Mieczkowskiej. Swoje pomysły na pakiety ulg dla kołobrzeżan...
Szpital przejmie najpewniej prywatny oddział psychiatryczny mieszczący się po sąsiedzku. W planach jest stworzenie centrum psychiatrycznego w dawnej „budowlance”. Chodzi o Zakład Opieki Psychiatrycznej Salus, który w kompleksie szpitalnym od...
W tym roku ma rozpocząć się formowanie zachodniopomorskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Potrwa do 2021 roku.
Mariola Karpińska, po ponadrocznej przerwie, dalej będzie dyrektorem Zespołu Szkół Samorządowych nr 2. - Sąd Najwyższy orzekł, że została odwołana niezgodnie z prawem - tłumaczy decyzję zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.
- Wystawianie aktów politycznego zgonu nie może być traktowane jako happening - przekonuje prezydent Rafał Bruski, z którym rozmawiamy po decyzji prokuratury o umorzeniu postępowania.
- Po feriach w szkołach odbędą się zajęcia dla uczniów poświęcone mowie nienawiści - zdecydowały samorządy w regionie. Ma to pomóc dzieciom w uporaniu się z tym problemem.
O drastycznie wysokich opłatach za użytkowanie wieczyste, pomysłach na rozwiązanie tego problemu, z którym się borykają poznaniacy, wysokości bonifikaty, którą miasto może dać poznaniakom przy przekształceniu użytkowania wieczystego gruntu we...
Przedstawicieli jakich zawodów brakuje najbardziej? W branży budowlanej m.in. betoniarzy, brukarzy, murarzy. Dlaczego? Bo to ciężka praca i nieadekwatne do tego zarobki.
Rozmowa z dr. Tomaszem Kamińskim z Zakładu Farmakodynamiki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Wiatę, pod którą stoją wózki dla klientów Biedronki, upatrzyły sobie wróble. I nietrudno się domyślić, że... nie tylko tu mieszkają. - Zarówno wózki jak i oddzielające je barierki, a nawet ściana, pokryte są odchodami - pożaliła się klientka.
Grupa Piotr i Paweł ma już w swoim portfelu 84 sklepy. Ostatni został zamknięty w Pabianicach. Powód? Franczyzobiorca zalegał z płatnościami.
Miesięcznik „Perspektywy” opublikował tegoroczny ranking najlepszych liceów w kraju. II LO ze Słupska zostało wyróżnione tytułem Złota Szkoła 2019.
Pracę straci wiceburmistrz, zlikwidowana zostanie straż miejska. Wypowiedzeń może spodziewać się 10 osób z urzędu, w tym czterech szefów referatów, część zostanie przesunięta na inne stanowiska.
Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz wprowadziła zmiany do projektu budżetu gminy na 2019 rok przygotowanego jeszcze przez poprzedniego burmistrza Romana Ramiona.
Grubo ponad 30 większych i mniejszych dróg, łączników i chodników jest na liście remontowych potrzeb, którą na początku kadencji stworzyli żagańscy radni. W poniedziałek ruszyli w teren by zdecydować gdzie remont jest najpotrzebniejszy, a co...
Od roku gorzowianie segregują śmieci na pięć frakcji. Jak nam idzie? Najlepiej robią to mieszkańcy domów jednorodzinnych. Sporo do poprawienia jest np. na osiedlu Słonecznym. Ale - generalnie - jest nieco lepiej, niż rok temu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.