Spośród ponad 2 tysięcy dzieci, stających do konkursu w programie „The Voice Kids 2”, to 11-letnia Natalia Tylek dostała się do etapu, który emitowany jest w telewizji. Małopolanka śpiewaniu podporządkowała całe życie. - To dla mnie ważne, daje...
Aleksandra Konieczna ma na koncie nagradzane role w „Ostatniej rodzinie” i „Jak pies z kotem”. Niebawem zobaczymy ją w filmie „Ciemno, prawie noc”. Telewidzowie od dekady oglądają ją z kolei w „Na Wspólnej”. Nam opowiada o tym, jak to jest, kiedy...
Córeczka pyta: znowu jedziesz na wakacje? Tłumaczę, że to nie wakacje, tylko gra w europejskich pucharach - o życiu rodzica w świecie zawodowego sportu opowiadają hiszpański trener Jordi Aragones i skrzydłowa Justyna Żurowska-Cegielska, oboje...
Jesteśmy zmęczeni konsumpcjonizmem. Bo do czego się sprowadza? Do tego, że trzeba dłużej pracować, żeby więcej zarabiać i wydawać - mówi Anna Mularczyk-Meyer, pierwsza blogerka w Polsce, która zajęła się tematyką minimalizmu.
Dzisiaj przechodząc ulicą Piekarską, za nos wodzi nas zapach świeżego pieczywa. Niewielu gorliczan pamięta, że budynek obecnej piekarni był kiedyś domem modlitwy dla żydowskiej społeczności naszego miasta.
Już po raz 27. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice wyszły tysiące wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze. Tym razem na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Do tej pory zebrano 92 miliony, ale wiele...
W niedzielę, 20 stycznia, o godz. 15 na rynku Manufaktury odbędzie się spotkanie chcących okazać poparcie Jurkowi Owsiakowi i wesprzeć rodzinę zaatakowanego na scenie WOŚP prezydenta Gdańska Pawła Abramowicza, który zmarł wskutek odniesionych ran.
Naczelny Sąd Administracyjny uznał za zasadną skargę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie wydania zezwolenia na budowę ringu. ZRID na inwestycję za przeszło 130 mln zł został wydany z naruszeniem prawa. Pomimo takiego obrotu sprawy...
Nie spodziewałam się takiego gestu. To było dla mnie duże zaskoczenie. Do tej pory pamiętam, jak państwo młodzi z rodzicami pani prezydentowej przyjechali do hospicjum i przekazali mi prawie 8 tysięcy złotych - opowiada Teresa Jerzyk, dyrektor...
Dr Wiesław Poleszak, psycholog społeczny wyjaśnia, jak ważna jest relacja łącząca dziadków z wnukami. Dają im to, czego rodzice często mają dla nich zbyt mało - czas.
Budowa podziemnego kompleksu w centrum Lublina ze sklepami i restauracjami jest zapowiadana od lat. Umowa z miastem zakładała, że do końca 2018 r. na placu ul. Lubartowskiej, Świętoduskiej i Bajkowskiego powstanie kompleks, którego większość...
Są zwinne, gibkie i silne. Lila Drzewiecka i Paula Pelica, dwie 10-latki z Lublina, zostały mistrzyniami świata w akrobatyce powietrznej w Czechach.
- Wienia szuka miłości i podobno w Pietuszkach miał ją znaleźć. Ale czy ktokolwiek tam dotarł? - zastanawia się Józef Emil Varda.
Sołtys Kunic Ewa Guzik nie owija w bawełnę. Mówi GL, że czasami są takie dni, że ludzie nie mają szans na sensowny dojazd do pracy, lekarza czy choćby po zakupy. Fachowo nazywa się to „wykluczenie komunikacyjne”.
Jak zmieniały się śluby w Zielonej Górze przez lata? I dlaczego to wydarzenie nadal wywołuje tyle emocji?
Miejskie konta w każdej chwili może zająć komornik. To pokłosie spraw sądowych związanych z budową kanalizacji w mieście. Czy Szprotawę czeka czarny scenariusz sprzed czterech lat?
Powraca sprawa likwidacji Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu Pomorskim. Podczas sesji Rady Powiatu burmistrz Janusz Garbacz przekonywał radnych i starostę, że to jest niedobra decyzja.
Radni Powiatu Drawskiego jednogłośnie uchwalili budżet na 2019 r. , który poza dwoma nieistotnymi zmianami niczym nie różni się od projektu przygotowanego przez poprzedni zarząd pod kierunkiem Stanisława Kuczyńskiego.
Zarząd Portu Morskiego ma za sobą bardzo dobry rok. W porcie przeładowano rekordowo dużo ładunków. - To najlepszy wynik w ciągu ostatnich dziesięciu lat - podkreśla Artur Lijewski, prezes ZPM.
- To budżet porozumienia, kompromisu - mówili zgodnie prezydent Anna Mieczkowska i wszyscy radni miejscy, komplementując się nawzajem, dziękując i gratulując. Budżet zatwierdzili jednomyślne.
Od pewnego czasu w Polsce głośno mówi się o masowym odstrzale dzików. Nie tak dawno informowano, że wielkoobszarowe odstrzały tej zwierzyny będą również miały miejsce w naszym regionie. Sprawdzamy, jak jest w rzeczywistości.
Budowa nowiutkiej hali sportowej już ruszyła. W planach jest jeszcze modernizacja stadionu miejskiego. Wraca też temat odnowy gubińskiej fary oraz Willi Wolfa.
Coraz więcej uczniów protestuje przeciwko nowej siatce szkół. Ma ona dotyczyć aż siedmiu placówek!
Nie ma przyzwolenia na nienawiść. Taka jest konkluzja lekcji o mowie nienawiści, która odbyła się wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Wziął w niej udział prezydent Tadeusz Truskolaski.
Po roku przerwy odwiedzający Muzeum Historyczne mogą znów cieszyć się piękną makietą XVIII-wiecznego Białegostoku. Koniecznie przy zgaszonym świetle.
Prof. Karwowski, naukowiec Uniwersytetu Mikołaja Kopernika złożył swoje podpisy pod dwoma apelami poparcia Jurka Owsiaka. - To było dla mnie czymś naturalnym, normalnym. Czułem się zaszczycony, że mogłem to zrobić - mówi.
Wójt gminy Płużnica nie podpisał umowy na dostawę energii do oświetlenia ulicznego po nowych, wyższych cenach zaproponowanych przez Energa Oświetlenie. W odpowiedzi spółka grozi wyłączeniem prądu na terenie gminy.
Z nielegalnych składowisk odpadów na żwirowiskach w Depauli i Przyjmie usunięto już wszystkie beczki z niebezpiecznymi substancjami. Zrobił to właściciel żwirowisk, który do tej pory nie przyznaje się do składowania w ziemi toksycznych odpadów.
Astronomowie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu badali związek błysku gamma i kokonu rozgrzanej materii z wybuchem supernowej. Wyniki tych badań zostały opublikowane w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature.
Kiedy pojedziemy buspasem Wałami Jagiellońskimi? Wydaje się, że najwcześniej w kwietniu. Wykonawca natrafił na kolejne podziemne niespodzianki.
Ignaś urodził się w 25. tygodniu ciąży, ważył 650 gram i miał 32 cm. W szpitalu leżał cztery miesiące. Wygrał, jest zdrowym, ciekawym świata maluchem.
Rozmawiamy z Moniką Jaskólską z Bielska-Białej, inicjatorką akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” oraz „Nie wypada nie pomagać”, Osobowością Roku 2017 „Dziennika Zachodniego”. Trwa już kolejna edycja naszego plebiscytu, Osobowość Roku 2018.
12 ważnych pytań i odpowiedzi, związanych z zapowiadaną reorganizacją uczelni od października 2019 r. Środowisku akademickiemu odpowiada rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Andrzej Kowalczyk. Obawy dotyczą scentralizowania władzy, rozbicia...
- Stefan W. ma zaburzoną osobowość narcystyczną z cechami paranoicznymi. Podobnym przykładem jest Anders Breivik - mówi prof. Aleksander Araszkiewicz, konsultant ds. psychiatrii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Rozmowa z prof. Patrykiem Pleskotem, historykiem, autorem książki „Niewiadomski - zabić prezydenta”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.