W Collegium Maximum UMK podpisano porozumienie dotyczące weterynarii. Kierunek ma ruszyć na UMK już na początku przyszłego roku akademickiego. Będzie nadzorowany przez trzy uczelnie.
Do końca lipca 2018 r. ma być gotowy projekt nowego kampusu dla muzyków. Tymczasem mieszkańcy niepokoją się, bo na terenie, gdzie stanie, nic się nie dzieje.
Ruszył projekt „Kompetencje są kluczowe” - w Urzędzie Gminy Unisław na to przedsięwzięcie edukacyjne pozyskano fundusze unijne - aż 370 tys. złotych.
25-latek odpowie za zabójstwo dwumiesięcznego synka. W piątek usłyszał nowe zarzuty. Jutro odbędzie się pogrzeb dziecka.
Niebawem zadebiutuje w telewizji nowe reality show - „Zaręczyny”. Jego prowadzącą będzie popularna krakowska aktorka Ada Fijał.
Księżowskie gosposie uczą się zasad zdrowego żywienia. Takich umiejętności coraz częściej potrzebują jednak sami duchowni.
Rodzice opiekowali się swoim chorym dzieckiem w jeleniogórskim szpitalu w okropnych warunkach. Na wniosek Ministerstwa Zdrowia, Fundusz Ochrony Zdrowia skontroluje sytuację w placówce
Na nieszczęście zdrowiem nie rządzą pacjenci, tylko politycy - mówiono podczas debaty w Gdyni. Finansowo czekają nas dwa, trzy ciężkie lata - twierdzi Andrzej Jacyna, prezes NFZ.
W szkołach wszy są jednym z najczęstszych problemów higienicznych i medycznych.
Dwa miesiące temu krakowski fotografik Adam Bujak pojechał do syryjskiego Aleppo, miasta zniszczonego przez wojnę. Jego przewodnikiem był ks. Waldemar Cisło, szef polskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Powstał poruszający album...
Ponad cztery tysiące opolskich rodzin pobiera zasiłki w krajach Unii Europejskiej, z czego zdecydowana większość z Niemiec. Wypłacane przez tamtejszą Familienkasse świadczenie, nazywane „Kindergeld”, przysługuje wtedy, gdy przynajmniej jeden z...
Na przełęczy Katschberg, w sercu Wysokich Taurów, odnajdziemy idealne warunki do jazdy na nartach i rodzinnego wypoczynku.
Kult świętego biskupa najwcześniej, bo już w VIII wieku pojawił się w Rosji. Kto dziś chce się pomodlić przy jego szczątkach, musi pojechać do Bari. Wykradli je i przywieźli do Włoch w 1087 roku marynarze.
W poszukiwaniu lubuskiej specjalności wśród zabytków zazwyczaj wymieniamy pałace, parki i wszelaką architekturę obronną koncentrując się na tej z XX wieku. Tymczasem posiadamy ładną kolekcję rycerskich wież
Obrazy religijne w domach i klasztorach. Twórczość powstałą poza liturgią i oficjalnym kultem.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.