Wygląda na to, że rekordowy wynik Piotra Całbeckiego załatwił sprawę - przedstawiciele Bydgoszczy nie będą podważali jego kandydatury na stanowisko marszałka województwa w nowej kadencji.
Dożywocie grozi 31-letniemu Radosławowi M., oskarżonemu o spowodowanie śmierci 3-letniego Tomka z Grudziądza. Do śmierci dziecka doprowadziło długotrwałe znęcanie się nad nim. Mężczyzna stanie przed toruńskim sądem. Podobnie jak matka dziecka.
Blisko 400 osób z całego regionu trafiło pod skrzydła Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. PCK realizuje ważny pomocowy program.
Przed miastem trudne zadanie - jak klęskę jarmarku przekuć w tym roku w sukces. Nie wiadomo czy to się uda. Handel Co należy zrobić, by świetny pomysł jakim jest Jarmark Bożonarodzeniowy okazał się również świetną imprezą?
Bycie siedzibą władz regionu zawsze było i jest nadal sprawą prestiżową. Zwłaszcza kiedy ambicje mniejszego miasta i jego aspiracje wywołują irytację i wzburzenie u tego większego pretendenta. Tak było w przypadku Bydgoszczy i Torunia...
W niemałych bólach, ale powstały ostatecznie rekomendacje dla wykorzystania budynku starej hali targowej przy ul. Magdzińskiego.
Kara dla bydgoskiej miejskiej spółki Tramwaj Fordon i niezałagodzony spór z mieszkańcami Bydgoszczy-Wschód. Na razie nie ma wyjścia z kompromitującej miasto sytuacji.
Rozmowa z doktorem Kamilem Minknerem z Zakładu Teorii Polityki i Myśli Politycznej Instytutu Politologii UO.
Przyczyną śmierci Pauliny D., 28-letniej urodziwej absolwentki Uniwersytetu Łódzkiego, której zaginięciem żyła cała Polska, były rany szyi zadane nożem. Ponadto została pobita. Tak wynika z sekcji zwłok, która odbyła się w poniedziałek 29...
Wśród wybranych projektów znalazły się m.in. dotyczący powstania mikroprocesorowego systemu zarządzania produkcją i monitoringiem linii odlewniczej, platforma sprzedażowa czy system informatyczny wspomagający działalność firmy rekrutacyjnej.
Miejskie struktury Platformy chcą, by debiutujący w radzie miasta prawnik przewodniczył sesjom rady miasta. Potrzebna jest jednak zgoda całej koalicji. A są jeszcze inne sprawy do dyskusji - na przykład in vitro czy ul. Łupaszki.
Posłowie wymyślili ustawę o wolnym od pracy poniedziałku, 12 listopada. Do sejmowego projektu senatorowie wnieśli jednak poprawki. I powstało zamieszanie.
Czy PiS zyska wizerunkowo na sprezentowaniu Polakom dodatkowego dnia wolnego w związku ze Świętem Niepodległości - mówi dr Milena Drzewiecka z Uniwersytetu SWPS, psycholog społeczny, trener z zakresu psychologii wizerunku i komunikacji.
Odkryty podczas budowy gdańskiego osiedla Brabank wrak łodzi pochodzi z połowy XIV w. Niestety, na razie muzea nie chcą łodzi i być może trzeba ją będzie... zasypać.
Przed 150 laty urodzony w Głuchołazach urzędnik poczty i początkujący pisarz Carl Stangen założył w Berlinie jedno z pierwszych biur podróży. Jego biuro po przekształceniach stało się początkiem tak znanych firm jak TUI i Lufthansa.
Uczniowie ćwiczą hymn, aby wspólnie zaśpiewać go na 100-lecie odzyskania niepodległości. Tymczasem w podręczniku tekst jest niepoprawny. MEN nic o tym nie wie.
Koniec historii chemicznych odpadów z Gostynina, zwiezionych do Gdańska w sierpniu. Spalarnia Port Service informuje, że zutylizowała już wszystko. Kontrole WIOŚ nie wykryły nieprawidłowości.
Pomorscy pacjenci protestują przeciwko niższym dofinansowaniom z NFZ dla przychodni psychiatryczno-psychologicznych. To pokłosie publikacji „Dziennika Bałtyckiego”.
O prezydencie elekcie Brazylii rozmawiamy z Bartłomiejem Znojkiem, analitykiem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Dwie duże inwestycje mieszkaniowe rozwiążą problem braku lokali socjalnych i komunalnych w gminie Wolbrom. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań prawdopodobnie jeszcze przed świętami.
Przez najbliższe pięć lat stery rządów w powiecie dąbrowskim będą w rękach Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła bastion ludowców, którzy od lat dzielili i rządzili na Powiślu.
Państwo Bernardetta i Franciszek (nazwisko do wiadomości redakcji) z ul. Topolowej w Tęgoborzu walczą z gminą o odszkodowanie za 300 metrów drogi, które, ich zdaniem, należą do nich. Tymczasem gmina zaczęła bez ich zgody wymieniać nawierzchnię....
Ceny prądu w przyszłym roku wzrosną tak znacznie, że rząd robi wszystko, by nie obciążyć nimi gospodarstw domowych. Chce je przerzucić na przedsiębiorstwa i gminy. To jednak nie uchroni nas przed podwyżkami cen. Już teraz przedsiębiorcy płacą za...
31 października 1919 Kraków zdobywa wolność. Kończy się jego udział w I wojnie światowej. Przez cztery wojenne lata miasto cierpiało głód, chłód i choroby i biedę. Obniżenie poziomu życia, rozmaite braki i niedobory odbiły się na mieszkańcach....
1941-44. U zbiegu ul. Żywieckiej i Zawiłej w Borku Fałęckim JEST Skwer im. gen. Charlesa de Gaulle’a Stoi na nim granitowy głaz z wyrytym napisem Stalag 369 Pomnik upamiętnia alianckich jeńców, którzy w czasie II wojny światowej przebywali w...
W najbliższy piątek będzie miał premierę film „Jeszcze dzień życia”. Ta zrealizowana na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego widowiskowa animacja została nominowana do europejskiego Oscara.
Rynek antykwaryczny. Ozdobą krakowskiej aukcji starych druków i innych cymeliów będzie tekst Adama Mickiewicza, którego jednak autor „Pana Tadeusza”... wcale nie napisał.
Zapasy preparatu Vaxigrip Tetra przeznaczonego na polski rynek skończyły się już także w hurtowniach farmaceutycznych.
- Po kilku miesiącach wreszcie posadzono drzewka na miejskim ringu. Teraz jest tam dużo ładniej - twierdzi czytelnik ze Słupska. Częściowo zrobiono to w ramach gwarancji, za część nasadzeń zapłaciło jednak miasto.
W petycji, pod którą podpisało się blisko 90 osób, mieszkańcy obu wsi w gminie Słupsk domagają się przywrócenia połączenia szkolnego do Sycewic oraz powrotu innych autobusów, które ułatwiały życie mieszkańcom tej części gminy.
Szpitalny punkt pobrań działający w budynku szpitala w Ustce przy ul. Mickiewicza został zamknięty. Powód? Za mało osób z niego korzystało. O problemie poinformowali nas ustczanie.
Z informacji statystycznych urzędów skarbowych wynika, że w 2017 roku Słupsk i powiat słupski zajęły 5. miejsce w rankingu liczby milionerów w województwie pomorskim. Jednak nadal daleko nam do Gdańska i Gdyni. Wyprzedzają nas także Wejherowo i...
Chcemy, by w tym roku, kiedy to obchodzone jest 100-lecie odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów, reprezentacyjna ulica Łodzi tonęła w narodowych barwach.
MM Trendy, to projekt lifestyle’owy, który funkcjonuje w wielu miastach Polski w formie magazynu drukowanego. W Łodzi, postanowiliśmy zmodyfikować formę i realizować MM Trendy w formie video.
Chirurg naczyniowy w goglach, dotykający i przesuwający powietrze podczas operacji tętniaka aorty brzusznej. Nowa technika, z której skorzystali lekarze Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii szpitala na Pomorzanach w Szczecinie...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.