Wybory wyborami, ale prawdziwa walka o zdobycie władzy w województwie dopiero się zaczyna. W jej cieniu w PO trwa szukanie winnych porażki. Koalicja PO-PSL leczy kaca po oddaniu łódzkiego sejmiku PiS, a rządziła trzy kadencje. Kac boli podwójnie,...
Mieszkańcy gminy Kowalewo powiadomili nas o nieprawidłowościach podczas głosowania w Pluskowęsach. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu potwierdza brak rozliczeń kart w tym obwodzie.
W bursach i internatach w przyszłym roku może zabraknąć miejsc - ostrzegają dyrektorzy placówek w regionie. Powodem jest podwójny rocznik kandydatów do szkół.
Nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na polskich drogach około 100 osób i ranią ponad 1700. Ryzyko spowodowania przez nich wypadku jest kilka razy większe niż w przypadku kierowcy ubezpieczonego.
Prezes firmy: - Przyjęliśmy zasadę, że nie występujemy o zwrot podatku VAT do 100 tys. zł. Nie chcemy problemów, kontroli i nagonki skarbówki. Państwo robi wszystko, by przedsiębiorcy sami rezygnowali z VAT, choć należy się im jak psu...
W Sądzie Okręgowym w Białymstoku zakończył się w piątek proces odwoławczy w sprawie korupcji w podlaskim oddziale NFZ.
Rozmowa z doktorem Pawłem Mergo, kierownikiem Pracowni Technologii Światłowodów Wydziału Chemii UMCS, laureatem - wraz z zespołem - Nagrody Naukowej „Marii Curie” 2018.
Jastrzębska Spółka Węglowa chce dokładnie wiedzieć, jak ułożone są złoża węgla, jaka jest jego jakość, grubość pokładów. Kilka dni temu ruszyły trzy z pięciu zaplanowanych wierceń nowych powierzchniowych otworów badawczych w obszarze górniczym...
Czystość składów wykorzystywanych przez Koleje Śląskie do tej pory często była przedmiotem uwag ze strony pasażerów. Teraz pociągi mają być czystsze, bo regionalny przewoźnik wzbogacił się właśnie o nową myjnię automatyczną.
Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu to flagowa inwestycja prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. Dziś ma być oficjalnie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawców tej wartej 162,8 mln zł inwestycji.
Do 12 listopada potrwa głosowanie na zadania do realizacji w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Częstochowie.
Na początku września przyszła informacja o zmianie właściciela budynku. Potem pisma z nowym numerem konta, na który należy wpłacać opłaty za czynsz. W końcu mieszkańcy kamienicy przy ul. Kościuszki w Poznaniu otrzymali listy polecone, a w nich...
Dziesięciolecie twórczości literackiej śremianki połączone z premierą najnowszej książki „Byle do przodu” i odwiedzinami w śremskiej bibliotece, to doskonała okazją na rozmowę o książkach, byciu pisarzem, szczęściu, złotych klatkach oraz planach...
- Jakiś czas temu uzyskaliśmy w tzw. „sondażach” tylko 1 procent poparcia. I wydaje mi się, że to wtedy Jacek Jaśkowiak uznał, iż nas po prostu już nie ma, wypadliśmy z gry i do tego przeświadczenia bardzo się przywiązał - mówi Lech Mergler.
Powstał w Kołobrzegu, by chronić sztabowców przygotowujących plan ataku na Polskę. Freikorps Hindenburg uczestniczył też w działaniach poza miastem.
Wieczór wyborczy sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, panował tu raczej umiarkowany optymizm
Ekipa śmieciarki wywożąca tak zwane gabaryty zabrała korpusy uli, które pszczelarz z Wierzchowa postawił przy śmietnikach. Firma przyznaje się do pomyłki i obiecuje zrekompensować stratę.
Monika miała 11 lat, Januszek 9. Ciała uduszonych dzieci państwa Faszczewskich, zostały porzucone w lesie. Było to w 1989 roku. Sprawcy nie odnaleziono do dziś.
Z Anną Jurksztowicz rozmawiamy o jej nowej płycie Poznaniu i byciu kobietą biznesu.
W Gorzowie był kierownikiem literackim w teatrze, w centrum jest jego ulica i mural a biblioteka od dziewięciu lat nosi jego imię. Dziś mija kolejna rocznica urodzin Zbigniewa Herberta. Już w piątek świętowana była bardzo uroczyście.
Za nami pierwsza edycja Gorzowskiej Herbertiady. Dyrektor biblioteki im. Herberta zapowiada, że cykl spotkań i wydarzeń kulturalnych poświęconych Zbigniewowi Herbertowi będzie każdej jesieni, ale z twórczością poety będzie można zetknąć się częściej.
Meble, drzwi czy inne wielkogabarytowe odpady mogą kłuć nasze oczy jeszcze długie miesiące. Zmiany w systemie ich odbioru mają pojawić się dopiero... w marcu 2020 r.
Wyobraźmy sobie sytuację zgoła nie do wyobrażenia, że Polska prześcignęła w informatyzacji struktur państwowych Estonię i wybory samorządowe, takie jak chociażby te z poprzedniej niedzieli, oparte są na głosowaniu elektronicznym. Równolegle trwa...
Ruch antyszczepionkowy wcale nie narodził się w obecnych czasach.Przez lata nie brak było protestów i twierdzeń, jak bardzo jest to niebezpieczny i szkodliwy proceder.
„Czy lekarka dyżurująca nieprzerwanie przez sześć i pół doby w specjalistycznej karetce pogotowia i wyrabiająca miesięczną normę pracy w niecały tydzień nie zagraża bezpieczeństwu pacjentów? Przecież nietrudno sobie wyobrazić sytuację, że...
Z Mirosławem Jackiem Błaszczykiem o specjalnym koncercie, jaki dadzą chór i orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w stulecie odzyskania niepodległości.
Nie ma takiej możliwości, by do serca budynku przedostał się nieproszony gość. To jedno z najlepiej strzeżonych i zabezpieczonych miejsc w Kujawsko-Pomorskiem i chyba w całym kraju. Exea Data Center ma co chronić, bo w swoich wnętrzach kryje...
Choć Joanna Biernacik nie jest tu główną bohaterką, to właśnie ona, dosłownie i w przenośni, dźwiga największy ciężar tej historii. Mateuszowi choroba powoli zabiera ciało, jego ojcu - umysł, a Joanna krok po kroku traci ich obu. Jej los mógłby...
Telewizyjny producent Rinke Rooyens podjął się misji ratowania bezdomych. Miał na to dużo czasu i pieniędzy. Prosił, błagał, narzucał się. Efekt? Nie taki, jakby się chciało. Powstał za to dokument, który uczy pokory i szacunku dla pracy ludzi...
Nowa Sól szykuje wniosek o wsparcie rozbudowy żłobka, a w Otyniu budowa pierwszego takiego miejsca dobiega końca. Będą nowe miejsca dla najmłodszych dzieci.
Rusek: Kosmiczne wyniki zrobili radni, którzy poza podnoszeniem ręki niczym się w historii rady nie zapisali. Szymańska: Z Ludźmi dla Miasta miało być jak nigdy, wyszło jak zawsze. Borek: Jeśli Wójcicki nic nie zmieni, za pięć lat przegra wybory....
Do tradycyjnej zadumy związanej ze Wszystkimi Świętymi dodać warto nowy fragment z dziejów Podgórza dotyczący pochówków sprzed ponad stulecia.
24 czerwca 1971 roku o godz. 2.40 w budynku administracyjnym wojewódzkiego oddziału PKS przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie rozległ się huk. W niebo wystrzelił słup dymu. Część obiektu runęła. Ta misternie przygotowana eksplozja miała usunąć ślady...
Jest pomysł, by kierowcom w starszym wieku wydawać prawo jazdy tylko na jakiś czas. Żeby je przedłużyć, musieliby przejść badania.
Opieńki miodowe, kanie, ale i czarne łebki - takie grzyby w ostatnich dniach zaczęły rosnąć w lasach. To skłania do jesiennych wycieczek na łono natury.
W Hryniewiczach pod Białymstokiem powstają niesamowite kafle. Niektóre zdobione są złotem, inne - platyną.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.