20 złotych na godzinę na rękę albo 3700 zł netto wypłaty miesięcznie to za mało, żeby zachęcić kandydatów do pracy na placu budowy.
Nie słabnie zainteresowanie mieszkańców Grunwaldu Północ konsultacjami społecznymi, dotyczącymi zmian organizacji ruchu. Oprócz wprowadzenia ulic jednokierunkowych, mieszkańcy myślą o przejściach dla pieszych i progach spowalniających.
Chcemy podbić Niemcy, Szwecję, Singapur, Australię. I staramy się iść dalej - mówi Marcin Joka, jeden z twórców Photona, robota edukacyjnego.
Z początkiem lipca w Młynach Rothera rozpoczną się warte ponad 92 mln złotych prace remontowe. Czy dla tego zabytkowego obiektu na Wyspie Młyńskiej otwiera się w końcu nowy rozdział?
Znane są już wyniki konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Kujaw i Pomorza oraz Pomorza 2018. Wśród nagrodzonych są samorządy, firma i spółka z naszych powiatów.
Oszuści podszywają się pod Hestię i wysyłają fałszywe maile z informacją o nadpłacie składki. Otwarcie zawirusowanego załącznika może uszkodzić komputer lub spowodować utratę danych.
W powiecie świdnickim mają ochotę kupić 60 opasek, a w kraśnickim nawet kilkaset. Mowa o opaskach, które mogą seniorom uratować życie.
Już nie osiedle Dąbrowszczaków, a Szarych Szeregów. Wojewoda zarządził zmianę nazwy w Swarzędzu, ale radni we wtorek postanowili to zaskarżyć. Urząd i mieszkańcy przekonują, że wojewoda został wprowadzony w błąd, bo w nazwie osiedla chodzi o......
Już nie osiedle Dąbrowszczaków, a Szarych Szeregów. Wojewoda zarządził zmianę nazwy w Swarzędzu, ale radni we wtorek postanowili to zaskarżyć. Urząd i mieszkańcy przekonują, że wojewoda został wprowadzony w błąd, bo w nazwie osiedla chodzi o......
Policjanci mieli Mateusza S. bić, podać mu do picia mocz i potraktować „na dołku” gazem łzawiącym. Tak oskarżony twierdził wczoraj w sądzie.
27-letnia ciężarna kobieta umówiła się przez internet na sprzedaż dziecka. Po urodzeniu dziecka sfinalizowała transakcję. Chłopca kupiła para z Danii, która sama nie mogła mieć potomstwa. Duńczycy wykorzystali lukę w prawie swojego kraju, które...
Groźba utraty dotacji unijnych, zapłacenia przez miasto wielomilionowej kary, płacenia rat za sprzęt, który stoi bezużytecznie – o tych sprawach zaalarmował radnych Piotr Nycz, były dyrektor Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych.
Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Poznaniu Zbigniew A. przebywa w areszcie pod zarzutem molestowania dwóch uczennic. Być może ofiar będzie więcej. Jak ustaliliśmy, nie jest to pierwsza sprawa karna dotycząca jego zachowań. W 2006 roku...
Pożar targowiska przy ul. Ruskiej zaognił spór pomiędzy kupcami z Podzamcza. Sprawa najprawdopodobniej będzie miała finał w sądzie. Tymczasem poszkodowani czekają na zakończenie śledztwa.
Z końcem czerwca zakończą się prace na dworcu głównym PKP w Rybniku. Pojawiły się tu nowe windy i podwyższono perony. Ale efekty gigantycznej inwestycji widać nie tylko na dworcu...
Rzeszów i Przemyśl znalazły się w pierwszej dziesiątce najbardziej obywatelskich miast w Polsce. Tak wynika z rankingu Europolis „Miasta obywatelskie”.
Tygodnik „Wprost” opublikował swoje coroczne zestawienie 100 najbogatszych Polaków. Są w nim biznesmeni z Podkarpacia.
- Najprawdopodobniej odejdę z Izolatora Boguchwała - mówi Patryk Zieliński, wyróżniający się pomocnik zespołu prowadzonego przez Tomasza Głąba.
Zapraszamy do subiektywnego podsumowania sezonu 2017/2018 4 ligi podkarpackiej, które przygotowaliśmy w formie alfabetu.
„Liczba nieobsadzonych miejsc pracy przekroczyła granicę 150 tys.” - alarmuje portal Work Service. „Bez pracowników z zagranicy przedsiębiorcy w Polsce będą mieli problem z obsadzeniem wakatów” - twierdzi agencja InterKadra.
Czy twórca i dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej stracił stanowisko przez Antoniego Maciarewicza? W dowództwie WOT tego nie potwierdzają, jednak chronologia wydarzeń podpowiada, że to możliwe.
Sławomir Świerzyński w szczerej rozmowie: - Jestem konkretny, prawicowy facet. Polska mnie kręci.
Pierwszy w Polsce pomnik wykonany techniką druku 3D został odsłonięty wczoraj na terenie kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Przedstawia Kazimierę Alberti, poetkę mieszkającą w latach 30 XX wieku w Białej Krakowskiej.
Przez dekady powtarzano nam, że powinniśmy jeść, tak jak mieszkańcy strefy śródziemnomorskiej. Miała być to recepta na zdrowe długie życie. Ale ostatnio pojawiły się wątpliwości: czy dieta śródziemnomorska działa w chłodniejszym klimacie?
W Katowicach powstaje nowy dworzec autobusowy. Trwa budowa węzła „Sądowa” w Katowicach. To będzie jedno z kluczowych centrów przesiadkowych w stolicy aglomeracji, ale przede wszystkim nowy dworzec autobusowy Katowic. Budowa, choć jeszcze nie...
Ciepłe kraje, polskie morze, a może góry? Każdy z tych kierunków wymaga innej zawartości walizki, a ta najlepiej, by była magiczna i mieściła co najmniej trzy razy tyle, co zwyczajna. Niestety nikt z nas najprawdopodobniej nie dysponuje takimi...
27 czerwca 1941 roku Niemcy spędzili 700 Żydów do Wielkiej Synagogi w Białymstoku i podpalili. Dzisiaj upamiętnimy te dramatyczne wydarzenia.
Trwa sezon na maliny i czereśnie. Czy należy się obawiać znajdujących się w nich robaków? Rozmawiamy z Piotrem Sołkiewiczem, z zamiłowania entomologiem.
Średnio podczas wakacji w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim rodziło się ok. 50 dzieci. W tym roku nie urodzi się żadne. Od
Dziś 77. rocznica czarnego piątku. 27 czerwca 1941 niemieccy żołnierze zamordowali około 2,5 tys. Żydów. Symbolem ludobójstwa było podpalenie Wielkiej Synagogi wypełnionej wiernymi. To był początek holocaustu, który w Białymstoku swój straszny...
Najpierw powrócę raz jeszcze do przedwojennych wojewodów białostockich. Było ich łącznie ośmiu.
Rozmowa z dr. Ewą Korneluk, diabetologiem ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odrzuciło wniosek o dotację do remontu częstochowskiej sceny i usunęło z listy kluczowych projektów województwa śląskiego.
4 lipca rozpoczną się konsultacje społeczne na temat przebiegu odcinka Trasy Średnicowej łączącej Szosę Chełmińską z Szosą Okrężną.
Muzeum „Pamięć i Tożsamość” o. Rydzyka otrzyma wsparcie w wysokości 70 mln złotych ze strony rządu. Natomiast siedziba „Zo” musi liczyć na podpisy mieszkańców złożone pod petycją.
W wakacje ma być ogłoszony przetarg na budowę dalszej części ścieżki rowerowej i alejki po bulwarach Czarnej Przemszy w Sosnowcu. Ścieżka ma być węższa i z inną nawierzchnią niż ta, za jaką w budżecie obywatelskim głosowali mieszkańcy....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.