Uwaga na pożary w lasach! Leśnicy z niepokojem patrzą na prognozy pogody. Przez najbliższe dni na Pomorzu ma być sucho i słonecznie. Jeżeli nad region nie ściągną większe deszcze, niewykluczony jest zakaz wstępu do lasów.
Niemal 290 tys. uczniów z województwa pomorskiego będzie mogło skorzystać z nowego programu „Dobry start". Świadczenie w wysokości 300 zł ma pomóc w sfinansowaniu wyprawki szkolnej. Czy samorządy zdążą przygotować się do przyjmowania wniosków?
Wysoka temperatura za oknem sprawiła, że wzrosła też temperatura na linii pasażerowie autobusów miejskich-kierowcy. Ci pierwsi nie chcą się gotować podczas podróży, ci drudzy - oszczędzają na klimatyzacji. Czy żeby mieć premię?
Sławomir Nitras zadeklarował, że gdy zostanie wybrany prezydentem miasta, zrealizuje uchwałę radnych Szczecina i z budżetu miasta przeznaczy pieniądze na realizację programu in vitro.
Z Anną Gryszkówną, reżyserującą prapremierę sztuki „Reset” australijskiej pisarki Almy De Groen, rozmawia Jarosław Zalesiński.
Z politologiem, prof. Rafałem Chwedorukiem, rozmawia Ryszarda Wojciechowska.
W opolskim szpitalu przy Reymonta od niedawna działa jedyny w regionie bezpłatny ośrodek diagnostyki niepłodności. Z 40 zbadanych tu par, które dotąd bezskutecznie starały się o dziecko, kilka jest już przy nadziei.
W Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Powstańców Śląskich ruszyła budowa tężni solankowych. Podobna inwestycja będzie realizowana w Tarnowie Opolskim.
Około 25 tys. dzieci z Opolszczyzny nie zostało zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. Z tego powodu opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia dostaje mniej pieniędzy.
Już prawie 3,5 tysiąca osób skorzystało z tańszych biletów do kina, na seanse które organizuje szczeciński radny. - To żadna kampania. To ewenement w skali kraju. Służy budowaniu ludzi duchowo i narodowo - odpowiada krytykom Janusz Jagielski.
Łódź jest siódmym rynkiem biurowym w Polsce oraz jednym z pięciu największych centrów powierzchni magazynowych w kraju - raport o stanie rynku nieruchomości komercyjnych.
Dwie wielkoformatowe siatki z motywami niepodległościowymi, które zawieszono na tuchowskim ratuszu, trzeba będzie usunąć. Powód? Nikt nie zapytał o zgodę na zasłonięcie elewacji jednego z najcenniejszych zabytków miasteczka.
Sezon ślubny rozpoczął się na dobre. Kamerzysta, fotograf, piękna biała suknia, orkiestra, bukiet, to tylko część spraw, o których muszą myśleć młodzi planując wesele.
Warto pamiętać, że 6 czerwca 1891 roku uruchomiono w Krakowie pogotowie ratunkowe. Sama idea była „importowana”.
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu oddalił pozew o naruszenie dóbr osobistych złożony przez radnego Rafała Kmaka przeciwko wójtowi Chełmca Bernardowi Stawiarskiemu. Zdaniem sądu radny nie dowiódł, że to wójt opublikował na urzędowej stronie obraźliwe treści.
Ostatnich 73 pracowników Emalii Olkusz zostało zwolnionych. Wypowiedzenia mają do końca czerwca, a kilkanaście osób do końca sierpnia. Tym samym przesądzony został byt zakładu założonego ponad wiek temu. - Rozmawialiśmy z zarządem Emalii Olkusz i...
W dniach 7-10 czerwca Kraków stanie się światową stolicą poezji. Siódma edycja Festiwalu Miłosza będzie okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z kraju i zagranicy.
Kraków odnotował zdecydowanie największy przyrost naturalny wśród dużych miast w Polsce i prawdopodobnie także wśród metropolii w naszej części Europy. To efekt masowej migracji młodych kobiet pod Wawel i wzrostu dzietności wszystkich kobiet w...
Bartosz Bugara podczas pobytu w Barcelonie został okradziony. Nie mógł liczyć na szybką pomoc ambasady. Noc spędził na lotnisku, wydając ostatnie pieniądze na jedzenie. Teraz apeluje do innych: uczcie się na moich błędach!
Plutonowy Adam Lewkowski z Krakowa będzie jednym z trzech weteranów, którzy przejadą przez USA, by oddać hołd kolegom poległym w Afganistanie.
W tzw. „historii mówionej”, po którą coraz chętniej sięgają pisarze i muzealnicy, nie ma suchych faktów. Są za to emocje, które pokazują, jak „wczoraj” wpływa na „dziś”.
Szczecinecki Kronospan od podstaw wybudował własne Centrum Badań i Rozwoju. We wtorek - podczas targów Hausmesse - oficjalnie otworzyło podwoje.
W niedzielę, 10 czerwca odbędą się obchodu 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi.
Wczoraj ruszyło głosowanie w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2019. Potrwa do 25 czerwca. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku.
Słupski sąd okręgowy oddalił wczoraj pozew rodziny strażnika ze schroniska dla nieletnich w Chojnicach, który zginął z rąk wychowanków. Żona i córka chciały od Skarbu Państwa 400 tys. zł.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku wrócił do sprawy wypadku drogowego w Siemianicach, w którym zginął 10-letni rowerzysta Maciek Łukomski. Zeznawali biegli z wiodącego w Polsce Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna.
Na Facebooku krąży post propagujący akcję niekupowania bałtyckich ryb. To pokłosie przypadków śmierci fok. W ostatnich tygodniach na polskim wybrzeżu znaleziono cztery martwe foki, które bez wątpienia zostały uśmiercone przez ludzi.
Stało się to, o czym wszyscy mówili od miesięcy. Obecny prezydent Tadeusz Truskolaski będzie ubiegał się o reelekcję. Oficjalnie poparli go we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, którzy z tej okazji...
Co to był za dzień?! Najpierw dzieci z podstawówek żądały od prezydenta zmian w mieście. Potem młodzież ślubowała na pierwszej sesji nowej rady. A studenci zagrali Kopciuszka i tłumaczyli dialogi w języku migowym.
To nie jest nasza ustawa. Nikt z nami nie rozmawiał, obawiamy się o przyszłość naszej uczelni. Nie chcemy się łączyć z politechniką - tak mówili uczestnicy protestu, który został zorganizowany we wtorek przed siedzibą Uniwersytetu w Białymstoku.
Prace na ulicy Grodzkiej we Włocławku hamowane są przez kolejne zmiany planów. Mają się jednak zakończyć w lipcu. W tym samym miesiącu znikną utrudnienia na moście.
Miejski Zarząd Dróg ogłosił w poniedziałek wybór firmy, która będzie obsługiwać system Toruńskiego Roweru Miejskiego w ciągu kolejnych czterech lat. Będzie to ta sama rzeszowska firma, która prowadziła system w latach ubiegłych.
Właśnie ukazały się dwie pozycje książkowe, które powstały dzięki miejskim stypendiom artystycznym. Pierwsza to wspomnienie Grudziądzkiej Spółki Literackiej „Trynka”, a druga to powieść „Chrystian”.
Poznańska sieć delikatesów Piotr i Paweł, stworzona przez rodzinę Wosiów przechodzi w inne ręce. Zarząd spółki znalazł inwestora branżowego, który przejmie sto procent udziałów w firmie. Eksperci komentują co oznacza ewentualne przejęcie Piotra i...
- Ocen wystawionych nauczycielom nie będzie można porównywać w skali kraju, a nawet miasta - alarmują związkowcy. Krytykują nowe przepisy, przez które nauczycielom trudniej będzie awansować.
Badania próbek powietrza i wody w miejscowości Wszedzień koło Mogilna potwierdzają, że nie ma już zagrożenia dla mieszkańców. A było, bo płonęło składowisko chemikaliów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.