Polskie Koleje Państwowe po raz kolejny przesunęły termin rozpoczęcia budowy nowego dworca kolejowego w Oświęcimiu. Obecnie spółka zapowiada, że inwestycja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku. Ale pewności nie ma. Wielu oświęcimian zaczyna...
Coraz mniej czasu, bo już tylko około pięciu miesięcy pozostało na przygotowanie jesiennych wyborów samorządowych. Tymczasem co chwilę wychodzą na jaw problemy, których rozwiązanie wydaje się niemożliwe.
Szpital w Brzesku liczy straty powstałe w wyniku skażenia wodociągu. Przez dwa dni pacjenci placówki mieli zakaz korzystania z wody, płynącej z kranów. W sieci stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Na szczęście sytuacja została już zażegnana.
Jeżeli politycy PiS obiecają, że nie będziemy płacić podatków, wierzę, że spełnią obietnicę. Tyle że zamiast nich będą daniny, podymne, łanowy, a chłopi będą odrabiać pańszczyznę. Daniną od każdego będzie odsłużenie paru lat w obronie...
Filharmonia Krakowska zmienia się w... escape room, czyli pokój zagadek, z którego trzeba się wydostać z pomocą sprytu, logicznego myślenia i umiejętności współpracy w grupie
Brytyjskie lotnictwo lokalizuje chlubę kriegsmarine 27 maja niszczą go pancerniki „Rodney” i „King George V”. W łowach na chlubę Kriegsmarine wziął udział polski niszczyciel ORP „Piorun”.
4 czerwca 1817 cesarz Austrii Franciszek I zatwierdza statut Fundacji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Fundatorem jest hr. Józef Maksymilian Ossoliński. Chce udostępnić swoje zbiory polskiemu społeczeństwu i stworzyć nową bibliotekę narodową....
Wojewodowie nie radzą sobie z dekomunizacją. Najpierw śląski poległ na próbie przechrzczenia katowickiego placu Wilhelma Szewczyka na plac Marii i Lecha Kaczyńskich.
Sąd w Warszawie uchylił zarządzenia wojewody w sprawie dekomunizacji 12 stołecznych ulic. Zdaniem sędziów, nie wykazano, jak w tych nazwach był propagowany komunizm.
W łódzkim ogrodzie zoologicznym wyburzono już wszystkie budynki, pawilony, woliery stojące na terenie przyszłego orientarium.
Coraz bliżej do końca trwającej od ubiegłego roku przebudowy układu komunikacyjnego w Ozorkowie. Gotowy jest już nowy most na rzece Bzurze, który umożliwi ciężkim samochodom dojazd do ozorkowskiej podstrefy ekonomicznej ulicą Unii Europejskiej,...
Ogromnym, zainteresowaniem cieszył się pchli targ, zorganizowany w weekend po raz pierwszy w podwórcu miejskim.
22 czerwca 1941 roku prawie 4 miliony niemieckich (i sojuszniczych) żołnierzy, dysponujących prawie 3500 czołgów, 7 tysiącami dział i 2 tysiącami samolotów rozpoczęło realizację planu „Barbarossa”, czyli ataku na Związek Radziecki.
Policji i prokuraturze zostało kilka dni na ustalenie, w której polskiej szkole miało dojść do „przecieku” tuż przed rozpoczęciem kwietniowego egzaminu gimnazjalnego. Według zapowiedzi jego organizatorów, wszyscy trzecioklasiści z tej szkoły...
Jeśli jesteś nosicielką mutacji genu BRCA1 lub BRCA2, to niestety istnieje wielkie ryzyko, że zachorujesz na raka. Tak było z bohaterką naszego tekstu Katarzyną Stachowicz, która opowiedziała nam o swojej walce o życie. Stoczyła ją w Instytucie...
Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zarabiają najgorzej w Polsce. Inni wojewodowie płacą znacznie lepiej. - Pracownik z 20-letnim stażem otrzymuje co miesiąc na rękę 2,1 tys. zł. Mamy już tego dosyć - mówią związkowcy.
Mieszkańcy Słupska informują nas, że w wielu miejscach miasta na jezdniach są zapadnięte studzienki kanalizacyjne.
Odwołania Jolanty Krawczykiewicz ze stanowiska dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury i podjęcia czynności sprawdzających w placówce domagają się działacze Platformy Obywatelskiej ze Słupska. Szefowa ośrodka miała ich zdaniem złamać prawo.
16 słupskich firm do wczoraj zgłosiło swój akces do udziału w programie Miejsce Przyjazne Seniorom. Czas na zgłoszenia jest do jutra.
Ponad 1,5 miliona złotych otrzymał słupski ratusz z Ministerstwa Finansów. Pieniądze trafią na remont skrzyżowania ulicy Bohaterów Westerplatte i Łady Cybulskiego. Obok ścieżki rowerowej ułożony zostanie chodnik. Prace mają rozpocząć się jeszcze w...
Pogoda rozpieszcza nas. Pod koniec maja jest tak ciepło jak jak w pełni lata. Nic dziwnego, że nad jeziorami spotkać można coraz więcej turystów. Sprawdziliśmy, jak wyglądają przygotowania do sezonu turystycznego.
To już ostatnie absolutorium dla burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa. Radni skwitowali ostatni rok rządów włodarza Szczecinka. Poniedziałkowa sesja Rady Miasta Szczecinka była wyjątkowa.
Mieszkańcy, m. in. ul. Gierczak i Plater skarżą się, że dziki niszczą ich uprawy w ogrodach. Dzieci ze strachem idą na plac zabaw, gdzie grasuje zwierzyna. A dorośli... robią sobie zdjęcia z dzikami.
- Wracamy do zapowiedzi z początku roku, która była szeroko omówiona z radnymi Platformy Obywatelskiej - mianowicie od września chcemy wprowadzić darmowe przejazdy MZK dl a uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - ogłosił wczoraj prezydent...
Wczoraj w koszalińskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego przedstawiciel rządu w osobie wicewojewody zachodniopomorskiego podpisywał umowy z samorządowcami z regionu. Umowy dotyczyły programów „Maluch+” i „Opieka 75+”.
Dwie wsie w gminie Żagań zaczęły drugi tydzień bez wody. W zeszłym tygodniu pracownicy wodociągów i kanalizacji walczyli z bakterią coli na poniemieckim ujęciu, wczoraj - z awarią przepompowni.
Kto miałby się na nas obrazić? Niemcy? Francja? Kraje, które nie realizują na oczekiwanym poziomie postanowień i wzajemnych zobowiązań? To nie te kraje, a USA są naszym strategicznym partnerem i gwarantem bezpieczeństwa.
Ostatni zrzut wody z zapory we Włocławku nie zniszczył tysięcy lęgowisk ptaków - twierdzi szefostwo Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Zginęły setki jeśli nie tysiące piskląt - szacują ekolodzy.
Od rana wjazd na teren posesji przy ul. Solankowej w Inowrocławiu, gdzie wraz z rodziną mieszka poseł PO Krzysztof Brejza był zamknięty przez policję.
Chorwacja bezpieczna i Chorwacja nieznana, czyli jak wybrać podróż i czy warto zejść z popularnych szlaków turystycznych?
Notoryczne zalania, odpadający tynk, pękające ściany i sufit – w takich warunkach żyje rodzina z Poznania. Wszystko przez nielegalne prace budowlane, które w sąsiedniej kamienicy zlecił inwestor Tomasz J.
Zdominowana przez PiS komisja rewizyjna negatywnie zaopiniowała prezydenckie sprawozdanie z wykonania budżetu. To nic nowego. Jednak w porównaniu do lat poprzednich można powiedzieć, że opinia jest stonowana.
Ponad 50-letni Grzegorz A. znów został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa żony. Do zbrodni miało dojść siedem lat temu.
Liczba mieszkańców nie zawsze bywa miarą wielkości miasta i jakości życia, jakie oferuje. Dlatego najnowsze prognozy demografów, według których za kilkanaście lat Łódź przestanie być trzecim najliczniejszym miastem w Polsce, nie muszą oznaczać...
Jutro władze miasta składają do PKPwniosek o całkowite dofinansowanie budowy tuneli w mieście. Z naszych badań sondażowych wynika, że mieszkańcy chcą budowy dwóch tuneli pod „Odrzanką”.
Najwięcej zarabiają politycy PiS, którzy po ostatnich wyborach weszli do władz państwowych spółek i instytucji. Najwyższa pensja radnego to ponad 630 tys. zł rocznie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.