To od fascynacji balonami zaczęła się pasja lotnicza Marcina Żyznowskiego i jego brata Mateusza. Chociaż najpierw w Kurpsie Flying Team pojawiły się paralotnie, to marzenie o tym najłagodniejszym ze sposobów unoszenia się nad ziemią nie opuszczało...
We wtorek 24 kwietnia 2018 roku, mija sześć lat od tragedii, która wydarzyła się w domu w Orzeszu. Zamordowane zostało małżeństwo. Franciszek Bończyk miał roztrzaskaną głowę, a jego żona Elżbieta wykrwawiła się po ranach zadanych w brzuch ostrym...
Kiedy jedni stawiają pomniki, inni sadzą drzewa. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zrobili jedno i drugie: postawili pomnik i posadzili drzewa.
Wokół postaci szefa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej atmosfera robi się coraz gęstsza. Czy konkurs wygrał uczciwie? Czy był kandydatem „wybranym”?
Bistro z Ikrą w Rybniku serwuje pyszne i tanie jedzenie. Pracują tu niepełnosprawni. Praca to dla nich najlepsza rehabilitacja, o czym od dawna wiedzą w Żorach, gdzie działa i świetnie się ma bar mleczny "Krówka"
To najnowszy nabytek Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. 15 fabrycznie nowych, przegubowych Solarisów stoi w zajezdni MPK Lublin i kogoś może dziwić, że jeszcze nie wyjechały w trasę.
Częstochowski samorząd rozszerza działania skierowane na wsparcie i aktywizacje seniorów. Od 1 maja będzie działał specjalny zespół powołany do realizacji programu „Częstochowa wspiera Seniorów”.
O sytuacji i potrzebach osób niepełnosprawnych opowiada Rafał Średziński, szef stowarzyszenia My dla Innych.
Nie tylko ministrowie w rządzie premiera Morawieckiego dostali nagrody bez szczególnego uzasadnienia. Zostały przyznane także w Najwyższej Izbie Kontroli.
Już dzisiaj w Grudziądzu z Olimpią, a w sobotę w Sosnowcu z Zagłębiem - to mecze Biało-Niebieskich w Nice 1 Lidze w tym tygodniu. Stal z pewnością będzie faworytem dzisiejszego spotkania, jej rywal - Olimpia Grudziądz, zajmuje miejsce w strefie...
Wezwaliśmy rząd RP do konstruktywnego dialogu. W przypadku braku satysfakcjonujących efektów negocjacji w terminie do 30 kwietnia nasz związek podejmie akcję protestacyjną - zapowiada Solidarność oświatowa.
Dla SPR Stali Mielec sezon PGNiG Superligi 2017/2018 zakończył się przed tygodniem, ale nie oznacza to, że klubowe gabinety zostały zamknięte, a na ich drzwiach zawisła karteczka z napisem „jesteśmy na wakacjach”.
Nazywa się Piotr Adamski. Ma 34 lata. Od młodych lat wygrywał olimpiady z matematyki. Ale to za sprawą wyglądu w 2005 roku, kiedy miał zaledwie 21 lat, usłyszała o nim cała Polska. Ba, cały świat. To właśnie on został najsłynniejszym polskim...
Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, przeznaczył na nagrody dla swoich pracowników ponad 1,7 mln zł. To dużo więcej niż Rzeszów czy Przemyśl. W Mielcu też nie poskąpiono grosza.
Dramatyczny finał miała kłótnia pary, mieszkającej w jednym z bloków w Ustrzykach Dolnych. Mężczyzna ugodził swoją partnerkę nożem, gdy chciała wyjść z mieszkania. Rana okazała się śmiertelna. Prokuratura oskarżyła 60-latka o zabójstwo.
Niezwykły teledysk „Miłość” zespołu Roki i Przyjaciele to pretekst, by o potrzebach bezdomnych w Białymstoku powiedzieć głośno. Jak na prawdziwego rocka przystało!
Dziś obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. Jak zgodnie podkreślają eksperci, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Wyjaśniamy, dlaczego nie warto z niego rezygnować i podpowiadamy, jak przygotować, by było pyszne i zdrowe. Dlaczego śniadanie...
Czy strach przed pająkami jest uzasadniony? Tylko do pewnego stopnia.
Pod zdaniem „Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki” podpisuje się ponad 400 tysięcy użytkowników Facebooka. Niestety, jak dowodzą badania, „statystycznych”, stroniących od czytania Polaków jest zdecydowanie więcej. Okazuje się,...
Poseł, radny, były wiceprezydent. Lista chętnych na prezydenta Białegostoku robi się coraz dłuższa i coraz barwniejsza. Z ogłoszeniem swojej decyzji zwleka jeszcze Tadeusz Truskolaski. Na dniach swojego kandydata ma przedstawić PiS.
Mieszkańcy Niemcowizny martwią się o bociana, który zbudował gniazdo na słupie energetycznym.
Radioaktywny opad w województwie białostockim szacowano na 19 tys. bekereli na mkw., przed wybuchem były to 4 bekerele.
Kończą się prace budowlane na powstającym w słupskim szpitalu oddziale transplantacji szpiku. Pozostaje jeszcze jego wyposażenie i ukończenie organizacji banku komórek.
PKP potwierdza, dworzec w Słupsku zostanie wyburzony. Taką informację przekazały na dzisiejszej konferencji władze Słupska. Sąsiedni biurowiec zostaje.
Trasa S10 pomiędzy Toruniem, a Bydgoszczą, ochrona zabytków czy budowa Centrum „Zo” to jedne z wielu inwestycji, które miasto chce zrealizować wspólnie z parlamentarzystami.
Nawet 150 tysięcy złotych może kosztować przebudowa przejścia dla pieszych u zbiegu ul. Starzyńskiego i Tuwima. Urzędnicy planują, że prace zakończą się jeszcze przed letnim sezonem. Docelowo ma być szerzej, lepiej i wygodniej. Dla pieszych.
Mieszkańcy bloku przy ul. Pomorskiej w Trzebielinie, którzy są leśnikami, nie chcą bocianiego gniazda na kominie. Powód? Gniazdo stanowi zagrożenie pożarowe.
Rozmowa z Pawłem Bartnikiem, przewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatlskiej
Nie mają wyjścia i muszą jeździć drogą, która od dawna nadaje się do generalnego remontu. Nie ma na to pieniędzy z powiatu
Nie będzie strefy zamieszkania czy strefy ruchu. Niesfornych kierowców ma zatrzymać fizyczna blokada. To efekty spotkania dotyczącego Deptaku Bogusława.
Czas na dochodzenie zapłaty skróci się z 10 do 6 lat. Poza tym to firma windykacyjna będzie musiała udowodnić przed sądem, że zobowiązanie nie jest przedawnione.
Rozmowa z Andrzejem Gryguciem, prezesem okręgu podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN znaleźli na terenie dawnego majątku Scharfenberg koło Łambinowic kolejne rzeczy partyzantów NSZ z oddziału Bartka. Ciągle trwają poszukiwania miejsca, gdzie zakopano ciała zamordowanych.
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w stargardzkim Parku 3 Maja. Masturbujący się w krzakach mężczyzna zwabił do siebie 8-letniego chłopczyka. Policja stoi na stanowisku, że nie chce siać paniki, ale obiecuje sprawdzić, co się tam stało.
Impreza odbyła się podczas minionego weekendu w białostockim Kręgu. Odwiedzający imprezę białostoczanie mogli nie tylko zobaczyć, jak powstają rysunki na ciele, ale i poczuć je na własnej skórze. Była to bowiem okazja, aby zrobić sobie trwały lub...
Ruszyły prace. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już we wrześniu śmigłowce będą mogły lądować przy szpitalu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.