Na ponad 60 procent kierownictwo Tauronu określa stan zaawansowania budowy nowego bloku energetycznego w Jaworznie. Całość ma być gotowa pod koniec 2019 roku.
Zabytki i liczne atrakcje przyciągają jak magnes. Coraz trudniej o znalezienie noclegu, a ceny tych jeszcze dostępnych szybują w górę.
Praca jest odpowiedzialna i ciężka. A teraz operatorzy numeru 112 dostaną jeszcze więcej obowiązków - przejmą połączenia z numeru 997.
Oddział Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy z podległego Gdańskowi miałby zostać znów samodzielną delegaturą. Chcą tego... politycy PiS, którzy we wrześniu ub. roku ją likwidowali.
Ze Sławomirem Matkowskim, kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Somoninie, ojcem niepełnosprawnego, dorosłego syna, rozmawia Dorota Abramowicz
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, ale także sama miejscowość pilnie domagają się inwestycji turystycznych. Inaczej nie ma szans, bo Korbielów równał się ze Szczyrkiem czy Wisłą. Wszyscy to wiedzą, ale sytuacja jest patowa.
Pobranie wycinków, biopsje, przekazanie wyników do specjalistów i otrzymanie opisu trwa tygodniami. A terminy wizyt uciekają
Proces to trudne wyzwanie dla urzędującego prezydenta w kampanii wyborczej, w której ubiega się o reelekcję
Nauczyciele z całej Polski są coraz bardziej niezadowoleni. Sytuacji nie ratuje 15-procentowa podwyżka wynagrodzeń rozłożona na trzy lata. W sobotę protestował ZNP
Mediacje powinny być znacznie popularniejsze wśród firm, jako najszybszy i najtańszy sposób na rozwiązywanie spornych kwestii. Pomorskie jest liderem we wdrażaniu mediacji.
Strajk odwołany. Zarząd Polskiej Grupy Górniczej zawarł kompromis ze związkami zawodowymi i podwyższy wynagrodzenia górnikom. Najwięcej urosną pensje pracowników „przodka”. Wrócą także „czternastki”.
Czy Żalek wygra z Truskolaskim w Białymstoku? Z kim w Łomży stanie w szranki Chrzanowski? Czy ktoś pokona Renkiewicza w Suwałkach?
W 2017 roku fałszywi wnuczkowie i policjanci wyłudzili od opolskich seniorów prawie milion złotych! Tylko jedna szajka, która niebawem stanie przed sądem, wzbogaciła się na ich krzywdzie o 2 miliony.
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja pod hasłem „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Policjanci będą baczniej przyglądać się motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, ale również kierowcom samochodów - obserwować, jak ci zachowują się wobec tych...
To ulica na białostockich Skorupach. Jej patronem zostanie Zygmunt Edward Szendzielarz ps. Łupaszko. To postać wywołująca kontrowersje.
Opolanka podpisała umowę z nowym operatorem telekomunikacyjnym, choć nie zdawała sobie sprawy, że to robi! Kiedy ją wypowiedziała, naliczono jej karę. Wprawdzie sąd stanął po jej stronie, ale miejski rzecznik praw konsumentów ostrzega, że takich...
Grupa mieszkańców osiedla Dwory-Kruki w Oświęcimiu mówi dość stagnacji. Chcą, aby ich dzielnica, tak jak inne w mieście, była miejscem tętniącym życiem. Marzy im się świetlica środowiskowa, przedszkole i szkoła, orlik i biblioteka.
Mieszkańcy północnej części gminy Bochnia są oburzeni nowym podziałem na okręgi wyborcze. Wyliczyli, że będą mieli o jednego radnego mniej, co odbije się choćby na inwestycjach. Uchwałę o nowych okręgach zakwestionował też komisarz wyborczy,...
O godz. 9.00, pracownik Wydziału Zgniatacza Huty im. Lenina Andrzej Szewczuwianiec wyłącza czerwone światło na suwnicy daje tym samym sygnał do rozpoczęcia strajku, który zapoczątkował proces rozkładu sytemu komunistycznego w Polsce.
Piotr Owsianka, ojciec chłopca cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną, zwaną „rybią łuską”, odważył się publicznie wystawić żółtą kartkę rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Prosił o większą pomoc dla osób niepełnosprawnych.
9 czerwca ukaże się nowa płyta Kasi Kowalskiej - „Aeternus”. Fani piosenkarki czekali na nią aż dziesięć lat.
Niepełnosprawne dzieci i ich rodzice są dla polityków jedynie orężem do gnębienia przeciwnika. Za rządów PO i PSL do Sejmu zaprosili ich politycy PiS. Teraz przyszła kolej na rewanż.
Polski Alarm Smogowy widzi postępy w realizacji programu „Czyste powietrze”, ale wiele jego punktów to niespełnione obietnice. Ekolodzy uważają, że walka ze smogiem rządowi nie wychodzi.
Kino. Twórca „Pianisty” odwiedzi miasto, by uświetnić Netia Off Camera, czyli Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego. Wydarzenie rozpocznie się 27 kwietnia.
28 kwietnia 1943. We Lwowie zapowiedziano formowanie ukraińskiej dywizji Waffen-SS. Zgłosiło się do niej aż 80 tys. ochotników. Ukraińcy podczas wojny chętnie kolaborowali z Niemcami. Faszyzm i skrajny nacjonalizm były ważną częścią ideologii...
Wczoraj rozpoczęła się przebudowa ul. Gdańskiej (między ul. Legionów a ul. Ogrodową). To pierwszy remont realizowany w ramach programu Obszarowej Rewitalizacji Centrum Łodzi, do którego przygotowania trwały latami.
Od wczoraj na LED-owych ekranach zainstalowanych w tramwajach linii 11 ukazuje się spot o... najbardziej „wodnym” tramwaju w Łodzi.
Tony śmieci nad Wisłą. Wszędzie szkło. Smród moczu i piwa. Dramat! - alarmowało „Metro” w sobotę, po pierwszej nocy, kiedy na stołecznych bulwarach można było legalnie pić alkohol.
Wskrzeszanie upiorów w polityce jest często jak wyciąganiem królików z kapelusza. Dla PiS-u Donald Tusk może stać się jednym i drugim.
Do 15 maja czynny będzie (od poniedziałku do piątku, w godz. 10-17) dla mieszkańców woj. łódzkiego telefon 721-565-623, gdzie można uzyskać bezpłatną poradę, jak odzyskać pieniądze, zabierane przez towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach...
Jutro, tj. we wtorek, 24 kwietnia o godz. 10. w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się otwarcie wystawy „Łódź i region łódzki od XVI wieku do współczesności”.
- Moja babcia też mi próbowała nieraz o tym opowiadać, bo też przeżyła tę wojnę, ale nigdy nie dała rady nawet zacząć - przyznaje Natalia Bernat.
Tragiczne wieści z rynku pracy. Tylko w ubiegłym roku w województwie łódzkim doszło do 153 wypadków przy pracy, w których zginęło piętnaście osób, a 168 zostało rannych, w tym 67 ciężko.
Od wybudowania drugiej nitki obwodnicy minęły już prawie dwa lata. A hałas jak był, tak jest. Został już nawet zmierzony! Jeśli będzie wystarczająco duży, mieszkańcy doczekali się ekranów.
W październiku ubiegłego roku przyznano 1,2 mln zł dofinansowania na zagospodarowanie podzamcza. Wstępna koncepcja robi wrażenie… gdy inwestycja dojdzie do skutku park przy zamku może stać się najpiękniejszym zakątkiem Łagowa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.