Pomysł postawienia w Toruniu pomnika „Rzeź wołyńska” poparło Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
Gracze Górnika od poniedziałku do soboty byli na zgrupowaniu w czeskim Kravare. W czwartek do Rybnika wyjechał Piast, a po nim ośrodek w Kamieniu zajmie Ruch.
Rodzina Tatiany W., zamordowanej w połowie grudnia ubiegłego roku przy ulicy Czarlińskiego w Toruniu, nie może pogodzić się z tym, że jedna z osób ściśle - jej zdaniem - związanych z tą zbrodnią jest cały czas na wolności. - Też powinna być za...
Żółtaczka atakuje. W Sosnowcu odnotowano najwięcej zachorowań na żółtaczkę WZW typu A w kraju. Niestety to nie koniec zachorowań na chorobę brudnych rąk. Służby sanitarne są w pogotowiu!
Postanowiłem zrobić krótki przegląd wydarzeń międzywojnia. Jest to oczywiście wysoce subiektywna wersja historii, ale kto dziś obiektywnie powie co nam przyniesie 2018 r?
Nowa łódzka siedziba mBanku oficjalnie oddana do użytku. To drugi tętniący życiem biurowiec Nowego Centrum Łodzi i jedno z najnowocześniejszych biur w kraju.
PO wyrzuca posłów, a Nowoczesna karze grzywną po sejmowym głosowaniu. Raś, Sonik i Sowa nie mają sobie nic do zarzucenia. Meysztowicz żałuje: źle się stało.
Nie sztuka zrobić tajskie curry, gdy ma się wszystkie składniki. Mistrzostwo polega na gotowaniu bez zakupów. To wyzwala kreatywność kulinarno-archeologiczną, oszczędza czas, pieniądze i zachwyca dzieci.
Staliśmy się tak rzadkimi gośćmi w domach, że młodzi nie wiedzą, kim jesteśmy - mówi kominiarz Andrzej Golonka. Z nim i jego kolegą po fachu Adamem Tlałką rozmawiamy też, jak należy palić.
Dziadek siedzi w bujanym fotelu i ciepłym głosem opowiada o swoim sielskim dzieciństwie, upływającym mu na zabawach nieopodal Parku Stryjskiego. Dookoła rozchodzi się zapach babcinego ciasta i wspomnienia eleganckiej cukierni Zalewskiego, do...
Dziś nikt już nie zadaje najprostszych pytań. Można powiedzieć nawet więcej - dziennikarze prawie w ogóle nie zadają żadnych pytań, bo sami na wszystkie odpowiadają. Dobry przykład: rekonstrukcja rządu. Wiemy na jej temat już prawie wszystko, poza...
Mateusz Dul z Tarnobrzega rozkręca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ... San Francisco! Sztab na zachodnim wybrzeżu USA gotowy na wielki finał imprezy.
Magiczne pigułki, po których w rok można „urosnąć”, nie istnieją. Kulturystyka wymaga wytrwałości i stalowych nerwów - mówi Jakub Potocki ze Stalowej Woli, medalista mistrzostw Europy i Polski
W niedzielę 14 stycznia 26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż przed kolejnym wielkim graniem rozmawiamy z jego twórcą. Jaką zmieniały się Finały w ostatnich latach. Niezwykłych historiach pomocy.
Gdyby ci wszyscy hejterzy, którzy wycierają sobie to i owo moim nazwiskiem, mówiąc, jak to jestem łasa na kasę, dowiedzieli się, ile przy tym serialu zarabiam, stwierdziliby, że jestem kompletnie głupia – mówi Ilona Łepkowska.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wzbudza dziś skrajne emocje. Na te negatywne mogą pozwolić sobie tylko ci, którzy nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu z czerwonymi serduszkami.
Czy uda się uratować kopalnię Mysłowice? Miasto zrezygnowało z przejęcia części pokopalnianych obiektów. Jest jednak szansa na zachowanie wieży zasypanego szybu Sas.
Najnowsze dane Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego za 2016 r., dotyczące wiernych i ich zachowań, nie są optymistyczne dla Zachodniopomorskiego.
Z wyższej kwoty wolnej od podatku skorzystają osoby o bardzo niskich dochodach, ale także wspólnie rozliczające się małżeństwa lub samotni rodzice.
Powstaje pierwsze prywatne muzeum, Muzeum Dziedzictwa Kulturowego dr Wojciecha Lizaka. Ma pokazać, jak wyglądała historia naszego regionu, bez przekłamań i poprawności politycznej.
10 stycznia 1945 roku w Opolu odbyła się narada niemieckich oficjeli. Zastanawiali się, co zrobić, aby lepiej przygotować miasto do obrony. Dla wszystkich było jednak jasne, że twierdza powstała głównie na papierze.
Z jakich zabiegów łodzianki najczęściej korzystają w karnawale. Czym są tak zwane zabiegi bankietowe?
Patryk Mauer, 19-letni prawoskrzydłowy Gwardii Opole, spędził kilka dni z pierwszą reprezentacją Polski. To nagroda za jego postawę w naszym klubie, w którym jest kluczową postacią.
„Narzeczony na niby”, czyli serca w rozterce Julia Kamińska, Piotr Stramowski i Piotr Adamczyk chcą ulokować uczucia, ale... W tle dziecięcy talent show.
Młodzi lekarze, wypowiadając zgodę na pracę ponad miarę, pokazali, jak kruchy jest nasz system opieki zdrowotnej. Zamykanie szpitalnych oddziałów to tylko zapowiedź grożącej katastrofy, gdy zabraknie starych.
Wyrok 10 lat więzienia jest nieprawomocny, a 55-letni Adam Sz. został już raz od gwałtu uniewinniony.
W kraju najwięcej mówiono ostatnio o szalonej formie Kamila Stocha. To on był na czołówkach gazet, to on zaczynał serwisy informacyjne w stacjach telewizyjnych czy radiowych. Przebiły go dopiero zmiany taktyczne w drużynie PiS-u oraz samobójcze...
Coś mi się wydaje, że nie tylko w moim oku zakręciła się łezka. A to przy lekturze naszego wtorkowego tekstu o tym, że w „kwadracie” przy Wojska Polskiego zamknięta została księgarnia. Ostatnia w Toruniu, która przez kilkadziesiąt lat działała w...
O tym, czy ławka może okazać nam ciepło, jaki zapach ma cegła i jak sami siebie oszukujemy, aranżując wnętrza we własnym domu, mówi dr MAŁGORZATA KAUS, architekt z UTP w Bydgoszczy
O tym, czym jest tzw. różowy podatek i dlaczego świat designu dzieli produkty na damskie i męskie, czym długopis „dla niej” różni się od tego „dla niego” i czy kobiety doświadczają zaprojektowanego świata inaczej niż mężczyźni, mówi MARTA KOŁACZ,...
Urzędnicy proponują świadczenie opiekuńcze po wystąpieniu poważnych odczynów poszczepiennych.
Od stycznia policjanci drogówki w Łódzkiem mają do dyspozycji ręczny radar laserowy najnowszej generacji, który może filmować z dalekiej odległości. Mało kto pamięta, że w latach 70. zaczynali od radaru na trójnogu.
Ta orkiestra już od ćwierć wieku jednych pozytywnie nakręca, a innym gra na nerwach.
Szymon, Tytus, Tymon, Zuzia. Ich zdjęcia szczęśliwi rodzice wysłali do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, aby pochwalić się, jak dzieci dobrze się rozwijają. A przecież gdyby nie urządzenia zakupione dla Centrum przez Wielką Orkiestrę...
Rozmowa z Janem Bujnowiczem, dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Łodzi prowadzonego przez Fundację im. Brata Alberta
Grafik dyżurów do piątku, tylko jeden lekarz na dyżurze i brak obsady lekarskiej od lutego. Dyrekcje szpitali i wojewoda uspokajają, że oddziały nie będą zamykane, ale mogą być problemy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.