- Raka można dostać, mieszkając pod masztem telefonii komórkowej - przekonuje ekolożka. Czy miasto sprzeda działki?
Nie warto lekceważyć tego, co podpowiadają nam zmysły. Praca podjęta wbrew intuicji, z rozsądku – przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Osteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną.
Wspieranie rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych to dziedzina, która należy w Polsce do najbardziej zagmatwanych.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już za rok w mieście powstanie pierwsza, tak wielka, galeria handlowa. Budowa ruszyła!
Parkingi, drogi, place zabaw... - takich zadań oczekują najczęściej mieszkańcy miasta. Do budżetu obywatelskiego zgłoszono 210 propozycji, w tym 59 projektów ogólnomiejskich
Dlaczego będą nowe, wyższe stawki podatków?
Szczątki Antoniego Dołęgi ps. Znicz zostały ekshumowane w czerwcu pod Łukowem. Identyfikacja nastąpiła na podstawie zeznań świadków.
Wrocławski klub domaga się od jednego z najbogatszych Polaków 6 mln złotych.
Kopią, szarpią, wyzywają i przypalają papierosami. Psycholog: - Publikowanie takich nagrań to dodatkowe upokorzenie ofiary.
- Jak długo jeszcze strażacy OSP będą pompować wodę ze stawu w Tryszczynie do Brdy? Pytamy w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy.
Starosta Stanisław Skaja chce zwolnić dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego, ale teraz nie może. Andrzej Nogal, który, jak ujawniliśmy, nie rozesłał 11 sierpnia komunikatu pogodowego do gmin - rozchorował się.
Firmy z regionu mają jeszcze wolne terminy przed Wszystkimi Świętymi. Za wykonanie usługi skasują co najmniej 40-50 zł. Chętnych jest coraz więcej.
1 stycznia 2018 roku powstanie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Obejmie całą zlewnię Noteci, ale Brdę już nie.
Rodzina i znajomi będą szukać Tomasza Przygockiego na własną rękę: – Nie odpuścimy do końca...
Od 1 września do 15 października w Kujawsko-Pomorskiem zachorowało już prawie 36 tysięcy osób!
Jan Dobrzyński nie miał zaproszenia od marszałka Sejmu, by przebywać na sali obrad. Pismo z taką odpowiedzią dostał właśnie poseł Nowoczesnej.
Inwestycja jest w planie na lata 2020-2023, tylko pieniędzy brak.
Na festiwal Dusza się rusza, zaprasza jego organizator Artur Brzeziński z Pracowni Psychoterapii Integra. - Jeśli sami ze sobą czujemy się dobrze, to również z innymi będzie nam się układać - mówi.
Rozpoczął się cykl imprez na otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Lublinie. We wtorek młodzież ćwiczyła wspólnie z mistrzami lekkiej atletyki. Natomiast w środę odbędą się zawody szkolne oraz oficjalne otwarcie stadionu. W kolejnych dniach obiekt...
Byłam pod wrażeniem jednego zdania, które usłyszałam: „tutaj nie chodzi o miód, ale oto, żeby pszczoły się roiły“ - mówi zwolenniczka bartnictwa rodem z XXI w. Bo dzikie pszczoły pracują na własny rachunek.
Rozmowa z dr. RAFAŁEM BAKALARCZYKIEM, ekspertem z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, o tym, co się stanie, gdy rząd nie rozwiąże pilnie sprawy świadczeń opiekuńczych.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szuka w Toruniu wolontariuszy.
Choć przyrost naturalny w Inowrocławiu jest nadal wciąż ujemny, to widać już efekty programu 500+.
„Usłyszeć taniec” to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo.
Koniec z nieograniczonym postojem przed marketami. Część dyskontów wprowadza opłaty za parkingi. Klienci nie płacą.
Przed Sądem Okręgowym w Słupsku rozpoczął się proces o zabójstwo 65-letniego Stanisława G.
Darko Jevtić z Lecha Poznań od czasu, gdy wyleczył kontuzję jest w coraz lepszej formie. Na przeciwnym biegunie jest drugi z rozgrywających Kolejorza, Radosław Majewski.
Perspektywa budowy w Kaliszu Pomorskim zakładu przetwórstwa spożywczo - warzywnego jest coraz mniej realna.
Zaczęło się od wrzucania śmieci na posesję, później były wyzwiska i oblewanie wodą. Państwo Irena i Zdzisław Cebula od kilku lat walczą o spokój we własnym domu.
Hala Ślusarnia nad szczecineckim jeziorem Trzesiecko ma mroczną przeszłość. Przed wojną i w czasie II wojny światowej swoją siedzibę mieli tu członkowie Hitlerjugend.
Krzysztof Majka z najwyższym orderem, jaki w Korei może dostać obcokrajowiec.
1.500 złotych kosztuje zwolnienie wiceprzewodniczącego związków zawodowych.
Jest koncepcja zagospodarowania starej rzeźni. Miasto stawia ją za wzór. Właściciel terenu twierdzi jednak, że z działki "można wycisnąć więcej".
Planowany remont starego mostu w Kaszczorku został wykreślony z Programu Budowy Dróg Lokalnych. Może być zbyt kosztowny.
Światy widziane oczami rządzących i nauczycieli bardzo się różnią - mówią związkowcy. Jak zauważają, miało nie być zwolnień w szkołach, te jednak są. Ich zdaniem to nie koniec. W szkołach są nadal dwa roczniki gimnazjalne, które niebawem je...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.