Wielu mieszkańców nie dba o selekcję śmieci lub robi to nieprawidłowo - twierdzi wiceprezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.
Biżuterię, ceramikę i wczesnośredniowieczne narzędzia znaleźli archeolodzy pracujący w Puszczy Białowieskiej. Jakie jeszcze skarby kryje ziemia?
Syn i rodzice na ławie oskarżonych. Pierwszy się ukrywał, a rodzice bronili go przy zatrzymaniu. Adwokat zarzucił policjantom nieudolność.
Nie mam pewności, czy polskie władze wystąpią o reparacje wojenne. Póki co, mamy do czynienia z dyskusją w przestrzeni publicznej, która przybrała poważne rozmiary - mówi były poseł i historyk Zbigniew Girzyński.
O tym, co może się znaleźć w prezydenckich projektach dotyczących sądownictwa, o dyskusji wokół wymiaru sprawiedliwości i wielkiej akcji bilbordowej - mówi sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości.
Neurotyczność to jedna z cech osobowości, polegająca na wewnętrznym konflikcie, niskiej odporności na stres oraz skłonnościach do występowania stanów lękowych
Miłosz Wałach z Pruchnika, jest od poniedziałku na ustach wielu ludzi. Tego dnia zaliczył debiut w barwach PGE Vive Kielce w meczu PGNiG Superligi.
Marta Bradshaw z krakowskiego Salwatora wymyśliła Eataway 2,5 roku temu. Ta nowa forma spędzania czasu działa już w 30 krajach.
- Kiedy zapoznałam się z tematem porodu domowego, wiedziałam, że taki właśnie start chcę dać mojemu drugiemu dziecku - wyznaje 33-letnia Zuzanna Klita z Rzeszowa.
Sąd Apelacyjny w Gdańsku postanowił oddalić apelacje pełnomocnika Leszka P. Oznacza to, że Wampir z Bytowa trafi do Gostynina
Dziś premiera nowej płyty Maryli Rodowicz - „Ach, świecie...” - oraz jej jubileuszowy koncert w Opolu. Z tej okazji „królowa polskiej piosenki” opowiada nam o swojej karierze, dzieciach i mężczyznach.
Co w zasadzie robią piloci w kokpicie, kiedy działa autopilot? Dlaczego oficer i kapitan nie mogą jeść tego samego i co, jeśli ktoś na pokładzie ma zawał? Pytamy Michała Wieczorka, pilota pasażerskich boeingów.
Co drugie dziecko w wieku szkolnym nosi ze sobą tornister przekraczający 10 proc. masy ciała – to dane wynikające z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Dwa tygodnie temu zabrałem się do pisania felietonu o krukach, uważanych wśród ptaków za najinteligentniejsze, którym przypisywane są szczególne umiejętności i zachowania bliskie człowiekowi. Łatwo się uczą, zadziwiają umiejętnościami...
Żyjemy w okresie wielkiego wymierania gatunków. Raków rzecznych, słonia afrykańskiego czy polskiego rysia wkrótce już nie będzie. Rozmowa z prof. Wiesławem Krzemińskim. Na ile jest to naturalny bieg rzeczy, a na ile - pokłosie działalności...
Znowu Pan wrócił z podróży do Włoch. Jeździ Pan tam trochę tak, jak się jeździ do drugiego domu. Wszystko Pan zna, niewiele spraw może Pana zaskoczyć. Zapraszają Pana często z rozmaitymi wykładami, albo na spotkania, albo z filmami… Czy w takiej...
W nocy budzę się zalana potem, wciąż śni mi się koszmar, który, niestety, wydarzył się naprawdę. Widzę moją małą Milenkę wyciąganą spod ogromnej wierzby - opowiada nam Angelika Bogdańska z Nowego Sącza.
Niektóre huragany można porównać do dziecięcej zabawki, do bączka, którego kierunku nie sposób dokładnie przewidzieć po nakręceniu. A każde odchylenie może być katastrofalne - mówi dr Agnieszka Krzyżewska, klimatolog z UMCS.
Nowe sygnalizacje świetlne staną m.in. na Krańcowej i Poligonowej w Lublinie.
Szkoła Urszulanek potrzebuje pieniędzy na prace związane z dostosowaniem do reformy oświaty. Koszty szacują też placówki niepubliczne.
O napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku rozmawiamy z Jackiem Romankiem z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.
Policjant obezwładnił agresywnego rowerzystę. Zdania gapiów są podzielone. Jedni chwalą funkcjonariusza, inni zarzucają mu brutalność
Historia o tym, co spotkało Rona Grossa z Las Vegas i Karolinę Wierciak ze Szczecina obiegła cały świat.
Utalentowana i wysportowana. Niegdyś mistrzyni Polski w windsurfingu, jedna z nielicznych triathlonistek w regionie świętokrzyskim. Żona i mama dwójki dzieci. Prowadząca blog biegającabiomama.pl, - miejsca pełnego pasji do zdrowego jedzenia,...
Biskup kielecki senior Kazimierz Ryczan odszedł w nocy 13 września w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Dopóki miał siły, starał się pełnić swoją dusz-pasterską posługę.Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i wtorek 18, 19 września. Biskup po...
Biegam kilkanaście kilometrów co drugi dzień. Codziennie ćwiczę w domu jakieś 40 minut. Robię 200-300 pompek każdego ranka - wymienia Jerzy Okurowski, rocznik 1941. Sportowcem jest od zawsze. Ale kocha też muzykę, znalazł też czas na napisanie...
Miesiąc po burzy, która dosłownie wstrząsnęła życiem tysięcy mieszkańców Pomorza przyglądamy się, jak funkcjonuje społeczność Rytla, wsi, która stała się symbolem walki z żywiołem.
Dosłownie rzutem na taśmę Basket 25 Bydgoszcz zgłosił zespół do rozgrywek I ligi koszykarek. To bardzo dobra decyzja, bo młode zawodniczki będą miały szansę na podnoszenie swoich umiejętności.
W sobotę na japońskiej wyspie Enoshima rozpoczną się mistrzostwa świata w olimpijskiej klasie RS:X. Głównym celem reprezentantów jest rozpoznanie akwenu.
O tym, że sędzia Maciej Strączyński zostanie prezesem Sąd Okręgowego w Szczecinie spekulowano od dawna.
W sobotę byłem w Orli na Europejskich Dniach Dziedzictwa. Bardzo fajna impreza. Grupy rekonstrukcyjne zapewniły naprawdę wspaniałą rozrywkę.
Tomasz Obara realizuje „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bresana. To opowieść o manipulacji człowiekiem. Premiera już w sobotę w Teatrze Polskim.
15 września 1957 roku na wzniesieniu odległym około 10 kilometrów od Starachowic – Wykusie, poświęcono kapliczkę Matki Boskiej Bolesnej. – Był to formalny początek Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” – „Nurt”...
Kościół powinien pełnić rolę sumienia narodu. Funkcję niejako prorocką, czy to się komuś podoba, czy nie. I nie jest to wyłącznie moje zdanie - mówi ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
Od piątku, 15 września, na gdyńskiej scenie jeden z najbardziej oczekiwanych w Polsce musicali, oparty na twórczości najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Reżyseruje Wojciech Kościelniak. Czego możemy spodziewać się...
Płocho się tu żyje! W Polsce było sto razy lepiej, mieliśmy piękne domy, chlebek z masłem, lalki, cukierki - przekonywały sowiecką nauczycielkę głodne dzieci
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.