W gminie Więcbork zasugerowano, że bardzo trudno jest uzyskać specjalne orzeczenie dla uczniów z potrzebami, bo jest to na rękę powiatowi...
– Po ostatnim biegu jestem jednym, wielkim siniakiem (śmiech). Ale mam nadzieję, że niedługo wystartuję w kolejnych zawodach – mówi Aurelia Komo - Libio.
Zwodzony most w Nowej Soli to najcenniejszy lubuski zabytek techniki. I najefektowniejszy. Przeprawą w Stanach interesują się nie tylko miłośnicy kolejnictwa. Także ci od fortyfikacji
To już pewne - mogileńska biblioteka dostanie dofinansowanie na adaptację hali Sokoła na potrzeby wypożyczalni i czytelni.
Szersze miejsca postojowe, strefy dla rodzin i podświetlone znaki - takie zmiany czekają parking przy Zielonych Arkadach.
„Łuczniczka” ma zerwaną cięciwę, słupy oświetleniowe rdzewieją.
Ponad 900 wydarzeń do wyboru. Tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki, który rusza 18 maja, zapowiada się rekordowo. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Przybywa nas! Już ponad 170 dzieci przyszło w tym roku na świat w lipnowskim szpitalu. - Liczba porodów w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyła się - podkreśla Zbigniew Placek, koordynator oddziału ginekologiczno-położniczego.
Pod oknami mieszkańców hałasuje elektrociepłownia na biomasę. - Hałas jest taki, że już nawet psy i koty stąd pouciekały - mówią ludzie.
- Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł zagrać w seniorskiej reprezentacji Polski - przyznał obrońca Tomasz Kędziora.
Ci , co byli w tucholskiej bibliotece na koncercie krakowskiego barda, mieli prawdziwą ucztę duchową. Leszek Długosz nie zawiódł.
- Najskromniejszy człowiek świata - tak o najlepszym szefie kuchni w Polsce mówią jego znajomi.
Rozmowa z doktorem Marcinem Kędzierskim z Uniwersytetu Ekonomicznego o konsekwencjach kar za nieprzyjmowanie uchodźców.
Wlepiają mandaty, zakładają blokady na koła i niekoniecznie są lubiani przez kierowców. Ale kontrolerzy ocenili ich pozytywnie.
W drugiej połowie czerwca pojedziemy nowym odcinkiem obwodnicy Brodnicy. Prace przy ul. Wiejskiej, Sikorskiego i Kolejowej są już na finiszu.
- Niech łotr mieszka koło łotra, a nie zatruwa życie porządnym rodzinom - mówi zdecydowanie prezydent Wadim Tyszkiewicz.
Na trzy miesiące trafiła do aresztu sprawczyni poniedziałkowego wypadku. O to wnioskowali policjanci. Sąd uznał wniosek za zasadny.
Chorwacja to nie tylko zatłoczone plaże kontynentu. Na Wyspach Kanaryjskich nie mamy wcale gwarancji pogody, a Majorka jest znacznie ciekawsza niż wynika to z folderów...
- Cieszymy się i dziękujemy! - nie kryły radości osoby, które jako pierwsze testowały sprzęt. Trójkołowce, lokalnym organizacjom podarował grudziądzki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
Wojciech Ferens będzie graczem Łuczniczki Bydgoszcz w przyszłym sezonie. Obie strony związały się ze sobą rocznym kontraktem.
Jedna wygrana w sześciu meczach i ósme miejsce w tabeli. Tak wygląda sytuacja Polonii w Nice PLŻ. W niedzielę trudno będzie o lepsze nastroje.
Siatkarki KT7 CNC Toruń dwoma meczami w Łodzi rozpoczynają batalię o mistrzostwo I ligi. Czy także o Orlen Ligę? Tego wciąż nie wiemy.
To może być najtrudniejszy egzamin Get Well w rundzie zasadniczej. W niedzielę torunianie zmierzą się w Gorzowie z niepokonaną Stalą.
Dla Chojniczanki nie ma już alternatywy. Jeżeli chce przez kolejny sezon grać na zapleczu ekstraklasy, musi wygrywać. Z wiceliderem Wisłą też!
Rozmowa z Marcinem Biernatem, obrońcą Chojniczanki Chojnice o przygotowaniach do meczu z Wisłą Płock.
Niewielkie różnice oraz reorganizacja rozgrywek sprawiają, że w 3. i 4. lidze mało jest spotkań, których rozstrzygnięcia nie mają znaczenia.
Olimpia meczem z MKS Kluczbork rozpoczyna serię najważniejszych gier w sezonie, w których spotkają się z rywalami w walce o utrzymanie.
Czy podczas 35. kolejki dojdzie do zmiany lidera? Tak się stanie jeżeli rewelacja obecnego sezonu - Piast Gliwice - zdobędzie twierdzę przy Łazienkowskiej.
Dziś rusza pierwszy wielki tour w tym sezonie. Jednym z faworytów Giro d’Italia jest nasz Rafał Majka. Zwycięstwo? To też jest możliwe!
Madryt stolicą mistrzów! - piszą z dumą hiszpańskie dzienniki. Real po raz 14. zagra w finale tych rozgrywek; Atletico dostąpi zaszczytu trzeci raz.
Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki wygrali w Landshut drugą rundę Speedway Best Pairs Cup. To dobry prognostyk przed Grand Prix w Warszawie.
MrGarden GKM bez Łaguty za to z Ljungiem walczy na swoim torze, ale zadanie ma trudne: pokonać Falubaz z Protasiewiczem i Doylem. GKM da radę!
W naszej loterii „Mieszkanie za czytanie” mamy do wygrania wyremontowane i w pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic. Zastanawiacie się, dlaczego warto mieszkać w Katowicach?
Czy kierowcy, którzy ukończyli już 65. rok życia, powinni przechodzić obowiązkowe badania psychometryczne, by jeździć po polskich drogach?
Choć sprawy poszły dalej swoim torem, niekiedy w nieoczekiwanym kierunku, to jednak wciąż czuję się osobiście odpowiedzialny za drobną część tej akcji.
Mamy ich w regionie dziesiątki, jeśli nie setki. Jedne wspaniale zdobione, inne nowoczesne, wszystkie bez względu na wiek i wygląd latem stają się przystankiem, w którym szukamy schronienia przed upałem, bo wszystkie funkcje, oprócz ozdobnej, mają...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.