Dobór odpowiednich składników jadłospisu pomoże uniknąć choroby nowotworowej lub ją spowolnić.
Grupa miłośników historii wydobyła spod ziemi pozostałości ewangelickiego cmentarza w Wiechlicach. Przed laty zakopano je, by nie został ślad.
Oddział żarskiego położnictwa doczekał się hucznego otwarcia. Opieka nad młodymi mamami będzie stała na najwyższym poziomie.
W rodzinnym domu, w jednostce wojskowej, ochronce czy Teatrze Miejskim. Wspominamy Wigilie i świąteczne spotkania sprzed lat.
Dwa ciężkie wyjazdy toruńskich drużyn. Polski Cukier jedzie do Kutna, Energa do Polkowic. W obu meczach faworytami będą raczej rywale.
Bydgoskie zespoły koszykarskie w sobotę rozegrają ostatnie spotkania w tym roku. Dobrze byłoby zakończyć 2015 zwycięstwami.
Greg Hancock, miły, starszy pan, ale jak trzeba, to i przyłożyć potrafi. Do Torunia trafił na sam koniec kariery. Sprawdzi się w ekipie „Aniołów”?
Na rynku w Sulęcinie harcerze będą rozdawać sianko pod obrus. W Skwierzynie na rynku stanie żywa szopka. A w Rzepinie do dzieci zawita święty Mikołaj. Sprawdź, jak wspólne wigilie będą wyglądały w innych miastach.
W piątek spotykamy się na Starym Rynku na miejskiej wigilii. Będzie czas na składanie sobie życzeń. A czego życzymy w te święta… Gorzowowi?
Zawodników Stelmetu BC czekają gorące dni i to nie tylko z powodu świąt. W ciągu dziewięciu dni rozegrają cztery niełatwe mecze. Zaczynają w piątek z Pinyarem Karsyiaka.
Zmieniło się nasze życie, zmieniły świąteczne prezenty. Dziś pod choniką znajdziemy zdrową żywność i sportowy sprzęt.
Świetlica w Kostrzynie nad Odrą właśnie przygotowuje jasełka. Na co dzień jednak rozrywek dzieciom brakuje, więc marzą o... przenośnym odtwarzaczu CD.
Pani marzy, by w świetlicy była mała kuchenka, wtedy można by dzieciom naleśniki smażyć. Ale przydadzą się też zabawki i przybory szkolne.
Kochani Mikołajowie! Powoli kończy się nasza coroczna akcja - Świąteczne Pogotowie. I tym razem wspólnie uda nam się spełnić wiele marzeń dzieci.
Już w sobotę 19 grudnia przed Ratuszem w Zielonej Górze zapowiadany jest protest Komitetu Obrony Demokracji.
W Zbąszynku to przedszkolaki ustroiły choinkę, a w Mostkach rozpoczęto przebudowę drogi.
Sprawdź, co się dzieje w powiecie zielonogórskim i świebodzińskim.
Na co zwrócili uwagę nasi Czytelnicy w czwartek, 17 grudnia? Przeczytaj ich wypowiedzi.
90 lat temu ustanowiono diecezję katowicką, a wkrótce po tym przystąpiono do budowy katedry. Do obłożenia katedry wybrano imieliński dolomit, jako kamień typowo śląski. I najpiękniejszy.
13 dni - tyle pozostało drogowcom z konsorcjum firm Eurovia Polska SA i PORR Polska Infra- structure SA na dokończenie 5,6 km Drogowej Trasy Średnicowej w centrum Gliwic. Zdecydowana większość obiektów inżynieryjnych, jakie powstały na tym odcinku...
Śląskie miasta już przystrojone na święta. Iluminacja Katowic pochłonie w sumie pół miliona złotych. Dużo? Drożej za iluminację miasta o 100 tysięcy płaci Bielsko-Biała, a tylko nieco mniej Tychy - 480 tys. zł. W Sosnowcu, wzorem ubiegłego roku...
Mycie okien, wymiana firanek - ten przedświąteczny repertuar wszyscy dobrze znamy, szczególnie na Śląsku. - Okno to wizytówka, informacja o guście, majętności i wieku - uważa dr Jacek Kurek, historyk i kulturoznawca
Delikatna blondynka. Wygląda na kogoś, kogo można przestraszyć głośnym słowem. Ale lepiej niech nikt nie próbuje… Bo zderzy się z silną osobowością. To Dorota Ignatjew, dyrektor artystyczna Teatru Zagłębia
Kto ma dziś największy wpływ na zmiany kadrowe w województwie? Którzy parlamentarzyści PiS mają najwięcej do powiedzenia? Kto związany z tą partią odegra największą rolę w trwającej kadencji? Nie jest to, niestety, oczywiste.
Jaka będzie pogoda podczas tegorocznych świąt? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma przedstawić taką prognozę już w najbliższy wtorek. Dotychczasowe dane nie napawają jednak optymizmem…
W tym roku SZLACHETNA PACZKA połączyła już blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych. Tym samym Paczka na dobre stała się tradycją przedświąteczną Polaków. Zobaczcie nasz fotoreportaż z Katowic.
Powoli można już podsumowywać ten rok w polskim górnictwie. Dobrą okazją do tego była poniedziałkowa konferencja w Katowicach. Przedstawiono w jej trakcie wyniki finansowe branży po dziesięciu miesiącach tego roku,wskazano główne bolączki branży i...
Pałac Kultury Zagłębia to największy współcześnie – po warszawskim Pałacu Kultury i Nauki – socrealistyczny zabytek w Polsce. Wybudowany został w latach 1951-1958, według projektu Zbigniewa Rzepeckiego, a po raz pierwszy otworzył swe podwoje przed...
Już jest „Jaworzno na fotografii z lotu ptaka 2”. Wczoraj Andrzej Gontarz, paralotniarz i fotograf z Jaworzna, wydał swój drugi album ze zdjęciami z podniebnych wojaży nad miastem.
Wydawać by się mogło, że literatura z pogranicza kryminału i przygody najlepsze lata ma za sobą. Nic podobnego. Świetnym przykładem jest Dariusz Rekosz z Dąbrowy Górniczej, który pisze takie książki od 10 lat
Miał zaledwie 28 lat, gdy trafił na Górny Śląsk. Prosto z jednego z niemieckich szpitali uniwersyteckich. Był raczej chorowity, przez co kilka lat wcześniej musiał opuścić klasztor benedyktynów. Miał na swoim koncie kilka tytułów medycznych,...
Kto jeszcze pamięta dawny dworzec PKP w Wodzisławiu Śląskim? Zapytaliśmy o to mieszkańców miasta. Niektórzy pamiętają jego wygląd przed II wojną światową.
20 grudnia 1950 r. Wojewódzka Rada Narodowa zdecydowała jednogłośnie o budowie WPKiW. W ostatnich latach sporo się w parku zmieniło, ale rewolucja w wesołym miasteczku przed nami.
Przed wojną Inowrocław miał pięć dobrej klasy hoteli. „Dworcowy” i „De France” przy ul. Dworcowej, a trzy kolejne przy reprezentacyjnej ul. Królowej Jadwigi.
Nie o Janka ze stoczni, ballady i filmu chodzi. To tylko zbieżność nazwisk. Janka Wiśniewskiego z Raciborza nie zapamiętała historia. Stał nie po tej stronie barykady, choć stał tam nie z własnej woli. Młody żołnierz zginął w pierwszych dniach...
Dwanaście potraw na wigilijnym stole. To rzecz niezmienna w każdym zakątku naszego województwa. Tak samo jak lista składników, które muszą się w nich pojawić. Ryby, grzyby, kapusta, ziarna maku i zboże, jabłka czy bakalie. Ale co z nich zrobimy,...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.