Szlachetna Paczka - to akcja, w którą chętnie angażują się mieszkańcy regionu. W bazie osób, którym można pomóc, a które mieszkają na terenie powiatu brodnickiego - są aktualnie dwie rodziny (mogą być dodawane do pierwszego tygodnia grudnia).
Kilka dni temu poznaliśmy wyniki głosowania nad tegorocznym Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Teraz sprawdziliśmy, które z projektów zdobyły najwięcej głosów, które najmniej, które pomysły okazały się najdroższe, a które najciekawsze.
Nasz dom jest miejscem, w którym czujemy się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tu ginie największa liczba osób. Rozpoczął się „sezon” na pożary i zatrucia czadem.
Na najbliższej sesji prezydent przedstawi radnym przyszłoroczny projekt budżetu miasta. Będą ostre cięcia i szukanie dodatkowych dochodów.
Niektórzy - podczas happeningów, czyli symbolicznie - wieszają przeciwników politycznych na symbolicznych szubienicach, ale z prawdziwymi wizerunkami tychże "wrogów Narodu". Inni - równie symbolicznie - chcieli by się pozbyć wielu dziś rządzących....
W 2015 roku o muzeum rzymskich mozaik w Tunisie usłyszał cały świat. Doszło tam do krwawego zamachu, w którym zginęło łącznie 21 osób, w tym troje Polaków. Od tej pory turyści bali się wchodzić do tego muzeum. Dziś, po czterech latach, liczba...
- W projektowaniu nastała era szkła i metalu, dlatego nowe budynki nie mają duszy: jeden podobny do drugiego, bez wyrazu. Przekształcanie poprzemysłowych budynków to zdecydowanie większe wyzwanie – mówi Angelika Popowicz, architektka.
Śląsk jako ziemia pogranicza, na której ścierały się wpływy polskie, niemieckie i czeskie, potrzebuje takiego instytutu. Czy potrzebuje Instytutu Myśli Polskiej? Jego nazwa jest kwestią wtórną. W szerszej świadomości będzie on traktowany jako...
Trwa śledztwo ws. rzekomych nielegalnych eksperymentów medycznych na pacjentach Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Szpitala Przemienienia Pańskiego przy ulicy Długiej w Poznaniu. Działania prokuratury to efekt artykułu "Głosu Wielkopolskiego" i...
OT Logistics otrzymał wiążącą ofertę zakupu udziałów spółki Deutsche Binnenreederei AG (DBR), operatora żeglugi śródlądowej w Niemczech oraz floty przynależnej do tej działalności.
Budowa przystani kajakowej w Karsiborze miała być ukończona 18 października tego roku. Do tej pory jednak nie widać żadnych prac. Miasto postanowiło wypowiedzieć umowę wykonawcy. Przez to mogą stracić dofinansowanie unijne.
Z danych, zliczonych w Urzędzie Marszałkowskim wynika, że Świnoujście jest miastem, które rowerzyści odwiedzają bardzo chętnie, a i sami mieszkańcy sporo pedałują. W ciągu jednego dnia, przez jedną ścieżkę rowerową przejechało 7531 bicyki. To jest...
Przeciętny koszt wynajmu mieszkania o powierzchni około 40 m. kw. w Szczecinie wynosi w listopadzie 1581 zł. To prawie 40 zł za m kw.
Od 1 grudnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu siedmiu miejskich linii autobusowych. Oznacza to zmniejszenie częstotliwości kursowania, skrócenie tras. Jedynie linia nr 86 zwiększy częstotliwość. Czy to oznacza zapaść transportu...
Kultura się liczy - tak coraz częściej mówimy, gdy chcemy kulturę dowartościować i docenić jej społeczne znaczenie. Czy jednak zawsze tak myślimy? Czy mamy świadomość, że w kulturze tkwi siła i potencjał, by zmieniać nas i nasze życia?
Nie ma czegoś takiego jak bezpieczne przekroczenie prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym - mówi Mikołaj Krupiński, ekspert Instytutu Transportu Samochodowego.
Ledwo co napisałem w „Nowościach” o nieśmiertelnych niegdyś w Toruniu tematach, a jeden z nich odżył. Znów mamy przecież spór o Jordanki.
Przez ostatnie tygodnie trwały na toruńskim poligonie ćwiczenia. Teraz powinno być już znacznie ciszej, co nie oznacza, że nic się tam nie będzie działo.
Maciej Bakalarczyk, menedżer Śródmieścia, w ubiegłym tygodniu zwołał konferencję prasową, by obwieścić zgodę narodową, przynajmniej na terenach zamieszkałych przez plemię Bydgoszczan.
Tor dla rolkarzy, odbudowa kolejki, palmiarnia, plaża miejska, park sensoryczny - to tylko niektóre atrakcje Myślęcinka, jakie proponują mieszkańcy. W piątek (29 listopada) zakończyły się konsultacje społeczne, dotyczące zagospodarowania Leśnego...
Samorządy Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza od lat wspierają pracę policji - płacą za dodatkowe godziny patroli. Tylko Toruń w tym roku dał na ten cel ponad 800 tysięcy złotych!
Coraz częściej nasi podopieczni nie proszą o pieniądze, tylko o usługi: żeby ktoś ugotował obiad, pomógł posprzątać - mówi Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.
Dlaczego tak ciężko dowodzić kulturą? Czy dlatego, że „artyści -indywidualiści” nie lubią mieć nad sobą strażników ideologicznych?
Wszystko jest powiązane. Nikt z nas nie jest samotną wyspą. To brzmi jak truizm. A jednak ciągle dramaty rozgrywające się daleko, gdzieś w Amazonii, są strasznie odległe. Problemy z klimatem uświadamiają nam, że żyjemy na jednym globie i sami...
Polski aktor teatralny, kinowy i telewizyjny. Urodził się w 1939 roku w Dąbrowie Górniczej. Potem wychowywał się w Będzinie, gdzie zdał maturę. Ponieważ nie dostał się do szkoły aktorskiej, pracował przez pewien czas w lokalnym Teatrze Lalki. W...
Coraz więcej mieszkańców naszego miasta przyjmuje leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. O 27 proc. zwiększyła się w ciągu 3 lat kwota wydawana na te leki przez NFZ. Z depresją najczęściej zmagają się 30 - 40-latkowie.
Skrzyknęły się i postanowiły stworzyć kalendarz charytatywny dla niepełnosprawnej dziewczynki. Swój udział miała w tym też jej wychowawczyni.
W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim zwiększy się m.in. przepustowość kolejki na Halę Pośrednią
Funkcjonariusze służb mundurowych należą do tych najbardziej zagrożonych skutkami stresu. To dla nich katowicka fundacja Salut chce stworzyć Ośrodek Rehabilitacji Psychosomatycznej.
Tuż za granicami Rzeszowa, w Krasnem, na bazie dawnych budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego, powstaje pierwsze loftowe osiedle. Znajdą się tu trzy budynki – dwa czteropiętrowe - zrewitalizowane i trzeci pięcokondygnacyjny - tzw. soft loft.
Ponad 4 tysiące czytelników w siedmiu filiach, a do wyboru ponad 42 tysiące tytułów. 25 spotkań autorskich, sto lekcji bibliotecznych, dwa Dyskusyjne Kluby Książki - Biblioteka Publiczna w Sianowie za swą działalność ponownie została doceniona w...
Rozpoczyna się remont kładki przy ul. Poznańskiej w Międzyrzeczu. Zniszczona, z odchodzącymi deskami, od lat potrzebowała modernizacji. W remoncie jest też inny ważny mostek.
- Dla mnie to wydarzenie historyczne. Trzy stowarzyszenia z trzech powiatów podpisały porozumienie, które jest fundamentem naszych dalszych działań – podkreśla Sylwester Filipiak z Otynia. Do współpracy przystąpiły Otyń, Zielona Góra Zatonie i Żagań.
Ślady historii Gorzowa, które skrywała ziemia pod wciąż remontowaną ul. Sikorskiego, będą upamiętnione na powierzchni. Taki pomysł podrzucili miastu radni PO. Urzędnicy są za, ale muszą zastanowić się nad formą
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.