Rozmowa z Krzysztofem Łandą, prezesem Meritum LA, byłym wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za politykę lekową.
Do tej pory Polski Czerwony Krzyż zebrał artykuły szkolne dla około stu dzieci z najuboższych rodzin. To dzięki ofiarności uczniów bydgoskich szkół.
Jaki był tegoroczny XXIII już festiwal szekspirowski? Publiczność dopisała, twórcy nie zawiedli. Jak zawsze spierano się, jaki spektakl był najlepszy, a który rozczarował, a tu opinie były podzielone...
Podczas tegorocznych wakacji na drogach Opolszczyzny doszło już do ponad 70 wypadków , w których zginęło 13 osób, a prawie 100 zostało rannych. Utonęło też sześć osób. Jedna jest wciąż poszukiwana.
W przyszłym tygodniu mają się odbyć ostateczne rozmowy w sprawie inwestycji wokół Jeziora Mucharskiego - tak zapewniają urzędnicy z Wód Polskich, zarządcy zbiornika i samorządowcy. Czy w końcu turyści zobaczą tu plażę?
Hala Sportowo -Widowiskowa „Jaskółka” przechodzi do historii nie tylko od strony wizualnej. Władze miasta chcą przebudowanemu obiektowi nadać nową nazwę. Hala miała pierwotnie zmienić się w Tarnów Arenę. Rozżalony był tym Stanisław Przeklasa. To...
6 sierpnia 1944 r. W niedzielny poranek wyloty wszystkich ulic prowadzących do centrum Krakowa zostają obsadzone przez siły policyjne. Wczesnym popołudniem Niemcy ruszają do akcji.
Dla premiera Mateusza Morawieckiego europejskość to wyłącznie zasobność naszych portfeli, a nie eksperymenty kulturowe czy obyczajowe. W PRL tęskniliśmy za pełnymi sklepowymi półkami, kolorowymi wystawami, pachnącymi mydłami itd. Ale bardziej...
6 SIERPNIA 1927. Dochodzi do zaginięcia gen. Włodzimierza Zagórskiego. Skonfliktowany z Piłsudskim oficer najprawdopodobniej zostaje zamordowany. Sprawa do dziś nie została wyjaśniona.
- Jeśli chodzi o współpracę samorządów, jest naprawdę dobra, ale dwumiasto tworzy rosnące grono polsko-niemieckich rodzin - uważa Nancy Waldmann z Frankfurtu.
W poniedziałki grają na gitarze, we wtorki mają zajęcia aktorskie, w środę ćwiczą emisję głosu, zaś w czwartek uderzają w perkusję... Wakacje to czas na odkrywanie talentów! Swoje zdolności na warsztatach muzyczno-wokalnych szlifują mali...
Polskie miasta biednieją - alarmują samorządowcy. A jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim? Między najbiedniejszą i najbogatszą gminą są bardzo duże różnice.
Ruszyła rozbudowa domu przy ul. Dolistowskiej 17, gdzie od 2006 roku mieści się kaplica ewangelicka. To dobra okazja do bliższego poznania tej społeczności, która w Białymstoku jest "od zawsze".
Gruntowną przebudowę przejdzie budynek położony nieopodal amfiteatru w Siemiatyczach. Po remoncie mieścić się w nim będzie świetlica środowiskowowa - "Siemiatycki Klub Juniora'. To pierwsze takie miejsce w mieście.
W naszym regionie jest dużo obiektów sportowych, z których mogą korzystać mieszkańcy. I budują się kolejne. Od pewnego czasu powstaje hala sportowa w Gubinie. Planowana jest też modernizacja stadionu. Ale nie tylko tam dzieje się, jeśli chodzi o...
- W okolicy bieguna północnego nakładają się na siebie roszczenia kilku państw. Wszystkie uważają, że ten obszar należy do nich - mówi dr hab. Michał Łuszczuk, specjalista od geopolityki regionów polarnych z UMCS.
Pokarm mamy ma fenomenalny skład, póki co nie do podrobienia w żadnym laboratorium. Zawiera aktywne czynniki odpornościowe, immunologiczne, enzymy, hormony. A ostatnio bardzo dużo się mówi na temat komórek macierzystych wytwarzanych przez gruczoł...
- Zmiany ułatwią start na rynku pracy - mówi Marta Szpakowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jesienią zmieni adres. Zwiększy się komfort rozmów rodzin, które przychodzą tutaj ze swoimi problemami.
Blisko 16 milionów złotych dofinansowania na zagospodarowanie świebodzińskich błoni nareszcie będzie można wydać. Gmina ogłosiła przetargi na budowę parku. W połowie sierpnia poznamy wykonawcę głównej części prac. Ten teren będzie miejską perełką....
O co chodzi? To proste. Idźcie na spacer. Ja zrobiłem tak wczoraj rano. Przeszedłem z dalekiego Manhattanu poprzez park Górczyński, park przy szpitalu psychiatrycznym aż do Parku Kopernika. Potem jeszcze przeciąłem skwer koło łaźni, by dojść do...
W poniedziałek w urzędzie marszałkowskim podpisano porozumienie dotyczące rozwoju Kolei Wschodniej (Ostbahn) linii 203. Dokument podpisał członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński oraz Kathrin Schneider, minister infrastruktury i...
Samorządy mogą składać wnioski o pieniądze na przywracanie połączeń autobusowych. Wojewoda liczy, że uda się uruchomić kilkanaście nowych połączeń.
- Co dalej z pracami na wiadukcie kolejowym? Kiedy rozpocznie się budowa drogi pod nim? - pyta pan Tomasz. A panią Krystynę interesuje brak postępu przy zadaszeniach peronów PKP.
Awans Białegostoku na 10. miejsce wśród miast wojewódzkich, świetna pozycja Wysokiego Mazowieckiego wśród miast powiatowych, wielkie „skoki” w zestawieniu Przytuł i powiatu siemiatyckiego. Z tego wzrostu zamożności można się cieszyć. Ale jest...
Z Maciejem Wielochem, szefem artystycznym Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, rozmawiamy o 80-leciu zespołu i planach.
Po naszych drogach jeździ coraz więcej samochodów, w tym używanych. Większa liczba aut to większe ryzyko wypadków. Ale największy wpływ na bezpieczeństwo mają sami kierowcy.
Poznańska policja oraz prokuratura od kilku miesięcy sprawdzały czy radny miejski i osiedlowy Paweł Sowa uderzył ówczesną przewodniczącą Rady Osiedla Naramowicę Annę Wachowską-Kucharską. Teraz okazuje się, że sprawa została umorzona.
Komunikacja Miejska wystawiła rachunek za to, że stateczek spacerowy nie mógł pływać po Trzesiecku podczas wizyty Andrzeja Dudy. Prezydent chciał sam zapłacić.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.