W Krajowym Rejestrze Długów figuruje niemal 2,5 mln osób, które nie zapłaciły na czas rat kredytów, pożyczek, czynszu, rachunków za telefon, prąd, telewizję czy internet. Polacy łącznie są zadłużeni na kwotę niemal 46 mld zł.
Pogrzeb 108-letniego Jerzego Żurka w Czarnowie pod Toruniem odbił się szerokim echem w kraju. Na cmentarz przywieziono w trumnie inne zwłoki.
Zwolniło się podobno miejsce na liście kandydatów PiS do Sejmu w okręgu z Toruniem i okolicą. Wypaść z niej miał pewien poseł z Włocławka.
Liczba utonięć, szczególnie latem, każdego roku jest porażająca. Do wielu by nie doszło, gdyby istniały profesjonalne kąpieliska i odkryte baseny.
Spośród zdjęć wybrał to z gruntową drogą, ginącą wśród zieleni. Umieścił na nim cytat z Szymborskiej: „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Udostępnił znajomym z Facebooka. Parę godzin później w...
To miał być lekki, letni tekst o plażach dla nudystów: o tym, co komu wolno i gdzie. I co, kiedy naturyści robią to, czego nie wolno, tam, gdzie nie wolno. Ale nie będzie.
W jedną noc wyparowało co najmniej 100 milionów złotych. Kilkanaście dni później właściciel giełdy został odnaleziony martwy z kulą w głowie. Afera kryptowalutowa z opolskim wątkiem prawdopodobnie nigdy nie zostanie dokładnie wyjaśniona.
Miriam miała zaledwie dobę. Nie płakała, była nakarmiona i ubrana. Słodko spała. Mama zaniosła ją do okna życia...
Z Agatą Diduszko-Zyglewską z Krytyki Politycznej, autorką książki „Krucjata polska”.
Jarosław D. wykorzystał mnie seksualnie, gdy byliśmy w lesie - Ola powiedziała koleżance. Pomówiony żonaty mężczyzna cztery lata czekał, aby sąd uniewinnił go od zarzutu gwałtu na 14-latce.
29-letni mężczyzna znajdował się na chodniku przy skrzyżowaniu ulic Bartosza Głowackiego i Gajowej. Pech chciał, że uczestniczące w kolizji auto uderzyło w znak, a ten trafił młodego człowieka prosto w głowę. Zmarł w szpitalu.
Trzeba się pilnować. Urzędnicza nieuwaga może mieć opłakane skutki, wymownym przykładem wypuszczenie na torowiska Gdańska zabytkowego tramwaju z napisem „Danzig”. Ten z pozoru niegroźny akt promocji zsunął na miasto lawinę oskarżeń...
Najpierw gotowały z siostrą. Aby móc karmić potrzebujących, sprzedały majątek po rodzicach: pianino, obrazy, biżuterię mamy. Po śmierci siostry pani Marta, lat 70, sama prowadzi kuchnię.
W 11 dni przebiegł 16 maratonów. Szymon Makuch przemierzył lodowe połacie, pola mchu i tęczowe góry, w sumie - 620 kilometrów z północy na południe Islandii. Biegł dla chorego Kacpra z Krakowa.
Jubilerski sklepik w centrum Krakowa, przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Niewielkie zaplecze i lada, przy której pan Tomasz obsługuje klientów. Wokół przeszklone regały i półki, a na nich to, co kobiety lubią najbardziej: pierścionki, kolczyki,...
Katarzyna Maciąg kształciła się na teatralną aktorkę. Serial "Teraz albo nigdy" sprawił jednak, że rozpoczęła karierę w telewizji. Nie zaniedbała również występów kinowych. Właśnie oglądamy ją w sportowym filmie akcji "Fighter".
Rozmowa z łowcą burz z Krakowa Piotrem Szusterem ze stowarzyszenia Skywarn Polska.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że są romantykami. Przecież głęboka miłość to jest czysto romantyczne przeżycie, prawda? Każde życie potrzebuje wzlotu, wzniesienia ponad ten poziom prozaiczny. W każdym z nas jest ta tęsknota do poezji - powiedziała...
Czy we wrześniu, kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny 2019/2010 do szkół wróci strajk nauczycieli? Czy rodzice znów muszą brać pod uwagę, że ich dzieci nie będą miały zajęć? Plan jest taki, o czym poinformował Sławomir Broniarz, prezes Związku...
Tematy, które porusza pacjent na terapii, są dla niego ważne, a zatem są także dla nas są ważne. Nie interesuje nas „prawdziwa prawda”, a jedynie prawda pacjenta. Jego postrzeganie sytuacji, jego subiektywny odbiór wydarzeń. Można powiedzieć, że...
- Chłopacy mówili: „Gdyby nie ty, to byśmy tutaj na żadną górę nie weszli” - opowiada Wojciech Flaczyński, pochodzący z Grudziądza himalaista, który z Jarosławem Gawrysiakiem zdobył szczyt Nanda Devi East w Himalajach. W 80. rocznicę pierwszego...
Rozmowa z prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, politolożką i socjolożką z Uniwersytetu Warszawskiego, o przedwyborczych posunięciach opozycji i rozumieniu praw człowieka przez przeciętnego wyborcę.
Dziś kierowcy mogą po raz pierwszy jechać zupełnie nowym odcinkiem autostrady A1 w Śląskiem. Do końca ważyła się data otwarcia. To 33-kilometry betonowej, komfortowej drogi. Sporo, choć miało być dużo więcej.
Kiedy czytałam proroctwa królowej Saby zrozumiałam, dlaczego to była taka popularna lektura. Dlaczego ludzie tak bardzo w nie wierzyli. I że sądzili, że te przepowiednie na ich oczach się spełniają – mówi Ewa Kassala, pisarka, autorka powieści...
Dla pokolenia dzisiejszych 30- czy 40-latków książki Zbigniewa Nienackiego o Panu Samochodziku były nieodłącznym elementem wakacji. Razem z nim szukali skarbów templariuszy czy dzieł sztuki zaginionych w czasie wojny. Wydawać by się mogło, że cykl...
Wakacje na półmetku. Mam nadzieję, że każdy z Czytelników zaznał już lub za chwilę zazna uroków plażowania, zwanego w modnych kręgach - plażingiem.
Gdy we wrześniu dzieci wrócą do SP4 w Międzyrzeczu, mogą nie poznać swojej świetlicy. Pomieszczenie przechodzi ogromną metamorfozę. Wielka w tym zasługa... (nie)zwykłych mieszkańców. Bo to właśnie ich zaangażowanie sprawiło, że udało się zebrać...
- Jak to możliwe, że w tak prężnie rozwijającym się mieście powiatowym nie ma żłobka?! - pyta wielu mieszkańców. Mamy dobre wiadomości. Gmina dostała pieniądze na żłobek i już niedługo rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy i pójść do pracy.
W sali chorych, gdzie leżał synek naszej Czytelniczki było w tym tygodniu 35 stopni. Kiedy szpitalne oddziały dziecięce doczekają się zmian?
Nie kończą się problemy mieszkańców remontowanej ul. Kostrzyńskiej. Doły i błoto odcinają im drogę od świata. Wczoraj po naszej interwencji budowlańcy przyjechali utwardzić przejścia.
Kryminałki białostockie miały różny kaliber. Jedne i dziś budzą grozę inne zaś zapisały się jako anegdota. Niewątpliwie palmę pierwszeństwa w tym drugim rankingu dzierży sprawa, która rozpoczęła się w 1923 roku.
Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości mogą przywrócić ład i porządek na polskich drogach, a zatem wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.
Mamy już zatem jedynki na listach PiS-u i Platformy. Wybory najpewniej w połowie października, choć możliwe są także terminy listopadowe. Jakie powinniśmy zadać pytania kandydatom w wyborach? Na pewno pytania o te cztery regionalne kwestie.
Wczoraj (31 lipca) oficjalnie ruszył system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich czyli Torvelo - Rower Miasta Torunia. Po prawie dwuletniej przerwie, którą mieszkańcy Torunia zawdzięczają urzędniczej indolencji, rower miejski powrócił w...
Propozycje nazwy białostockiego stadionu są trzy: Seweryn Nowakowski, Marian Kościałkowski i 42 Pułk Piechoty. Wszystkie zacne, zasłużone i związane z Jagiellonią, a na faworyta wystara 42 PP. Niektórzy mają jednak mieszane uczucia i pytają: czy...
Przeżył Majdanek, walczył w Powstaniu Warszawskim, potem służył w Legii Cudzoziemskiej na wojnie w Indochinach. Oto niezwykła żołnierska epopeja Zygmunta Jatczaka ps. "Ryszard".
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.