W połowie stycznia 1920 roku w Stanach Zjednoczonych weszła w życie 18 poprawka do konstytucji. Dotyczyła pełnej prohibicji w kraju. Na przekór pomysłowi totalnych abstynentów rozpoczęła ona szaloną epokę bimbrowników i przemytników alkoholu,...
Po odzyskaniu niepodległości przez Białystok 19 lutego 1919 r. przystąpiono do działań wokół reaktywacji i modernizacji różnych urządzeń komunalnych, zorganizowanych jeszcze przed I wojną światową i działających zwykle w oparciu o wciąż trwające...
Wyobraźmy sobie, że w niedalekiej przyszłości centrum Białegostoku doczeka się w końcu bulwarów nad Białą. I że pojawi się pomysł, by zamknąć rondo Lussy. Tak, by zapewnić płynne przejście pieszym od nadrzecznych terenów zielonych na tyłach VI LO...
Po Bożnowie przyszedł czas na Dzietrzychowice. Droga łącząca Żagań z wsią będzie jak nowa i to do końca roku- obiecuje starosta Henryk Janowicz.
To był dobry dzień dla prezydenta miasta. Uzyskał od radnych absolutorium. Po raz pierwszy w historii głosowali też nad wotum zaufania dla Janusza Kubickiego. Radny Andrzej Bocheński otrzymał medal... ale sesja miała też mniej przyjemne momenty.
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od nowego roku akademickiego 2019/2020 uruchamia Szkołę Doktorską. O przygotowaniach do jej otwarcia rozmawiamy z prof. Romanem Leppertem, dyrektorem Szkoły Doktorskiej UKW.
W mieście i okolicy buduje się kilometry ścieżek rowerowych. Jedna z tras będzie biec nawet wzdłuż Warty.
Koniec czerwca to już tradycyjny czas, gdy dowiadujemy się, jakie zmiany zajdą w lubuskich parafiach. Bp Tadeusz Lityński o tej porze roku wręcza kapłanom dekrety.
Uf, ale gorąco…”, tak zaczyna się notatka zatytułowana „Jak na pustyni”, zamieszczona w Gazecie Białostockiej z połowy czerwca 1961 roku. Jej lektura przynosi lekką ulgę nam, przeżywającym afrykańskie upały anno domini 2019.
Dlaczego, jak firma nie świadczyła usług, żąda od nas zapłaty? I to za pięć lat do tyłu? - pyta Czytelniczka z gminy Kożuchów. - Nie ma do kogo iść po pomoc.
Mieszkańcy pobliskich bloków są wściekli, że pod nosem postawiono im myjnię, która działa również nocą i zakłóca ich spokój. - Przecież to jest jakieś nieporozumienie! Kto na to pozwolił?! - złoszczą się. Zarówno gmina, jak i powiat uważają, że...
Zarząd Powiatu Inowrocławskiego na czele ze starostą Wiesławą Pawłowską został rozliczony z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Radni udzielili mu absolutorium.
Wystarczy, że człowiek opuści Toruń na kilka dni, a okazuje się, że po powrocie czekają na niego nowe, rowerowe niespodzianki. Nasze władze nie próżnują i ze wszystkich sił starają się utrudnić rowerzystom poruszanie się po mieście.
- Dzięki za wszystko. Spotkamy się w innym świecie. Ja Ciebie po prostu Bardzo Kochałem - te słowa w liście pożegnalnym kieruje bydgoszczanin do zmarłego psa.
48-latek groził ratownikowi medycznemu przedmiotem przypominającym broń. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Ratownik ma jednak zarzuty wobec policji. Jego zdaniem działała opieszale.
Spadek ciśnienia wody lub nawet jej chwilowy brak - to problem głównie tych mieszkańców gmin, w których jest wiele ogrodów przydomowych, działkowych do podlania i basenów do napełnienia.
We wczorajszym wypadku wczesnym ranem na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka ranne zostały 4 z 9 uczestniczących w nim osób.
- Mieszkamy bez bieżącej ciepłej wody i prądu w kuchni - mówi 36-latka z gminy Solec Kujawski. Po śmierci mamy pomaga schorowanemu tacie zająć się dwoma braćmi, cierpiącymi na porażenie mózgowe.
Rozmowa z Cezarym Pałubińskim, oficerem Państwowej Straży Pożarnej, pasjonatem historii, prezesem Stowarzyszenia Ziemia Wąsewska. To pasjonat wsi Wąsewo, który umie o niej zajmująco opowiadać. Twierdzi, że miejscowość ma co najmniej 600 lat.
Czytelnik Tygodnika Ostrołęckiego pisze: Droga Agato! Jakoś tak nie miałem szczęścia do dziewczyn w życiu. Moi przyjaciele ciągle się dziwili, jak to możliwe, że chociaż wielu brzydszych, głupszych i biedniejszych, zmienia dziewczyny jak...
50, 60, 70 km/h - to maksymalnie dopuszczona prędkość na różnych odcinkach al. Solidarności. Ale jeszcze w tym roku ma się to zmienić. I prędkość wszędzie będzie taka sama - do 70 km/h.
Poznańska prokuratura nadal czeka na wyniki sekcji zwłok Ukraińca Vasyla Chornei, który zmarł w lesie po tym, jak został tam wywieziony przez swoją szefową z pracy.
Pasji można mieć wiele. Jedni kochają szybkie samochody, inni kolekcjonują monety. Narzeczeni Angelika i Łukasz pokochali konie, bez których nie wyobrażają sobie życia. Liczą, że dzięki ich pasji i uporowi hodowla koni stanie się sposobem na życie.
Bracia Tomasz i Mateusz D. oraz ich znajomy Piotr D. trafią na 25 lat do więzienia za zabójstwo 26-letniego Patryka R. z Sierakowa. Sąd Apelacyjny wydał we wtorek prawomocny wyrok.
Czy rzeczywiście chcemy, żeby nasze dzieci i wnuki żyły w świecie bez jeży, żyraf, bez lodowców i wody pitnej, za to z kataklizmami, suszami, w ciągłym niebezpieczeństwie? – pyta filozofka i socjolożka Ewa Bińczyk.
Najwięcej emocji podczas wczorajszej sesji wywołał plan zagospodarowania przestrzennego województwa. Do Torunia przyjechał prezydent Bydgoszczy.
Rozbieranie się nad wodą, mycie w niej jak i kąpiel - tego nie wolno robić w fontannach na placu Litewskim. Mało kto się jednak stosuje do tych zakazów. Za ich nie przestrzeganie można otrzymać mandat w wysokości nawet 500 złotych. Straż miejska...
Jacek Miciński, rzecznik prasowy budowy linii 400 kV Piła-Krzewina Plewiska opowiada o rozpoczynającej się budowie. Już podczas konsultacji społecznych sprawa wywoływała wiele emocji wśród mieszkańców gmin, gdzie wysokie słupy miałyby stanąć....
Uważam, że interpelacje są bardzo ważnym narzędziem w rękach radnych — mówi Maciej Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, radny miejski PiS. Zwycięzca pierwszego w tej kadencji rankingu radnych miejskich Przemyśla.
Ojciec dziecka może skorzystać z trzech typów urlopów: macierzyńskiego, rodzicielskiego i ojcowskiego. Pod warunkiem, że jest ubezpieczony. Na Podkarpaciu w 2018 r. zasiłki macierzyńskie z tytułu korzystania z urlopów (macierzyński, rodzicielski i...
Szczęście jest zjawiskiem subiektywnym, tak jak gust. Czujemy się szczęśliwi albo nie, a badania na całym świecie pokazują, że silniejszy wpływ na to mają czynniki wewnętrzne (np. cechy osobowości) niż czynniki zewnętrzne (np. poziom dochodów,...
Dawid Kaszuba wrócił do Izolatora Boguchwała przed sezonem 2018/2019. - To była dobra decyzja - mówi z perspektywy czasu.
Drogowcy rozpoczęli przebudowę jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście. W rejonie Galerii Rzeszów i urzędu marszałkowskiego wybudują dodatkowe pasy ruchu.
- Wszyscy się uśmiechają, cały czas. Jest w tym coś strasznego. Jak można żyć, na przykład czterdzieści lat, nie płacząc? - zastanawia się Joanna Lewicka, reżyserka teatralna i aktywistka, która od kilku lat pracuje w Kambodży.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.