Państwo Trumińscy mają serce na dłoni, bo jak inaczej określić kogoś, kto od 30 lat zaprasza do swojego domu potrzebujących i samotnych na kolację wigilijną?
Grałem w squasha i odkleiła mi się w oku siatkówka. Aby uniknąć operacji przez cztery tygodnie żyłem w zupełnej ciemności, musiałem leżeć nieruchomo. Pozbawiony światła, w niezmiennej niemal pozycji, wiele rozmyślałem. To mnie odmieniło.
Modne stało się spędzanie świąt na wczasach. Niskimi cenami kusi Egipt, Turcja, Malta czy Cypr. Odwiedzamy też chętnie Dominikanę i Zanzibar. Uciekamy od ciemności, zimna i zakupowego szaleństwa.
- Większość świątecznych piosenek w radiu jest o choinkach, światełkach, śniegu, zamiast o Bogu. Tu nie chodzi o Jezusa, to jest tylko jakaś atrapa - podkreślają Anita i Jakub Martinowie - jedyna w Polsce rodzina amiszów, która mieszka pod Janowem...
Stajemy na głowie, żeby niczego nie zabrakło na wigilijnym stole i pod choinką. Inaczej w Zambii, jednym z najbiedniejszych państw Afryki. 95 procent obywateli to chrześcijanie, ale nie myślą o prezentach i zastawionym stole. Mieszkają pod...
Spotkanie przy świątecznym stole powinno być miłym i rodzinnym wydarzeniem. Ale czasem zamienia się w prawdziwą wojnę. Bo teściowa znów będzie się wtrącać, a podchmielony wujek mówić o polityce.
Szkoła Podstawowa nr 18 wygrała ponad milion złotych. Stanie się szkołą ćwiczeń. To miano mogły uzyskać tylko po dwie szkoły w każdym województwie. Jakie korzyści odniosą uczniowie, nauczyciele?
- Niemcy dosłownie łapią się za głowy! - mówi taksówkarz Andrzej Zarzycki. Mowa o miejskim szalecie. Ludzie o słabych nerwach nawet nie powinni się zbliżać do tego miejsca
- Domagamy się wzrostu pensji o 1 tys. zł - mówią pracownicy administracji prokuratur, którzy wczoraj protestowali przed swoją siedzibą. To kolejna grupa zawodowa, która rozpoczęła walkę o wyższe pensje.
W czwartek 20 grudnia Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie obchodził jubileusz. - Przez 40 lat około 1 tys. dzieci znalazło dzięki nam rodziców adopcyjnych - mówi kierownik Magdalena Białowąs.
Zakończył się proces Wiesława K. W zeszłym roku zwabił do domu 17-latkę. Na szczęście dziewczynie udało się uciec.
Nieodpowiednie osoby, długie rozpatrywanie spraw i aura tajemnicy, z powodu której nie można ocenić pracy komisji działającej przy wojewodzie lubelskim, a zajmującej się błędami lekarskimi. Takie są konkluzje raportu NIK.
Mimo nakazu sądu, ojciec nie chciał oddać dziecka. Bezradna kobieta o pomoc poprosiła Biuro Rutkowski.
Premier mówi, że podwyżek cen prądu nie będzie. Tylko że miasto, szpital czy Słowianka już mają umowy z ceną wyższą o kilkadziesiąt procent...
Pity za często alkohol, ciężka choroba, pobyt w więzieniu, przemoc, niewłaściwa opieka. To głównie dlatego dzieci są odbierane rodzicom. Adaś i Weronika to dzieci, które po kilku latach spędzą w końcu święta w rodzinnych domach. Ich rodzice...
Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku oficjalnie przyznaje, że syn wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Bogdana Sakowicza jest pogranicznikiem. Nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób został przyjęty do służby.
Katarzyna Bolimowska, Violetta Wabińska-Chmielewska, Leszek Kurek i Piotr Snuszka pożegnają się z dotychczasowymi posadami.
Tego sobie życzmy, jeżdżąc po słupskich rondach zarówno jako rowerzyści, jak i kierowcy samochodów. Skrzyżowania o ruchu okrężnym, zwane też rondami, są zapewne domeną układu komunikacyjnego Słupska, skoro jest ich aż 35.
Pracownicy przynieśli mi do podpisu umowę na dostawy prądu. Tej umowy nie podpisałam - powiedziała w środę Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupsk. Nie chce ona, by miasto przepłaciło za prąd, bo nowa umowa oznacza podwyżkę o 60,64 proc.
Inwestycja zakłada m.in. wykonanie nowej nawierzchni i instalację kanalizacji deszczowej. Z kolei kończą się prace na Wyspie Łososiowej.
Ustczanie otrzymali prezent świąteczno-noworoczny. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił przetarg na dalsze funkcjonowanie darmowej komunikacji od 2 stycznia do połowy czerwca.
Marsz uczniów to protest przeciwko nadużywaniu substancji psychoaktywnych dopalaczy i narkotyków.
Znany lekarz z Międzyrzecza Kazimierz Antonowicz wyjaśnia, dlaczego złożył mandat radnego powiatowego. Przeprasza wyborców i dziękuje im za poparcie.
Wiosną w mieście będzie nowy pomnik. Upamiętni żołnierza wyklętego, który został zastrzelony w kinie Kapitol. I teraz zadanie dla gorzowian: pomóżcie wskazać, gdzie ustawić rzeźbę i... może się do niej dołożycie?
- Muzeum Odry to będzie wzorcowy projekt regionalny. Znajdą się w nim eksponaty i wszystko na temat Odry od Głogowa do Kostrzyna – podkreśla Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Umowa na wsparcie finansowe z UE została zawarta. Obiekt ma być...
Mijający rok przyniósł w regionie sporo wyjątkowych wydarzeń. Postanowiliśmy wybrać najciekawsze i przypomnieć je w formie specjalnego - i czysto subiektywnego - zestawienia. Dziś część 1.
Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej celebrowanych świąt w czasie roku. Polacy przywiązują nadal ogromne znaczenie do tradycji i obyczajów z nim związanych.
Płyta to idealny prezent dla każdego. I tego, który ma ich już setki na półkach, i miłośnika playlist radiowych. Jakie płyty można kupić w Koszalinie na kilka dni przed gwiazdką?
Dziś o godz. 18.30 w hali Milenium Energa Kotwica Kołobrzeg podejmie Górnika Trans.eu Wałbrzych w meczu w ramach 15. kolejki rozgrywek rundy zasadniczej.
Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Poznaniu nic nie wiedzą o państwowym proteście weterynarzy. W środę związkowcy wezwali inspektoraty weterynaryjne w całej Polsce do wywieszenia flag i zakładania kamizelek informujących o...
Były oficer UOP, główny świadek ws. porwania dziennikarza Jarosława Ziętary, w 2015 roku nie podtrzymał zeznań obciążających ochroniarzy Elektromisu. Po chwili, na konto firmy związanej ze świadkiem, ludzie Elektromisu przelali pół miliona...
Chełm podpisał umowę z lubelską firmą, która przeprowadza ekokontrole z pomocą drona. Urządzenie wyposażone jest w stację diagnostyczną, która na bieżąco analizuje skład chemiczny dymów wydobywających się z kominów chełmskich domów.
Rozmowa z Wojciechem Krukiem, prezydentem Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
O prospołecznej postawie Wielkopolan pisze prof. Ryszard Cichocki, socjolog.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.