O tym, że internetowi oszuści nie próżnują, przekonała się ostatnio jedna z bydgoszczanek. Sylwester miała spędzić w Zakopanem. Straciła blisko tysiąc złotych.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy, prawdopodobnie jako jedyna w Polsce, bada kleszcze pod kątem trzech groźnych patogenów. Pajęczaki można dostarczyć do stacji, ale za badanie trzeba zapłacić.
Ponad 35 proc. opolskich pracodawców uważa, że zatrudnianie cudzoziemców przy pracach fizycznych sezonowych staje się koniecznością - wynika z prowadzonych w regionie badań.
Jeszcze przez wiele tygodni przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta Malborka mogą mieć pełne ręce roboty. Muszą bowiem prowadzić posiedzenia wszystkich komisji stałych, bo żadna z dziewięciu nie ma swojego szefa ani zastępcy. Ich wybór...
Przez Polskę - również na Pomorzu - przetaczają się protesty. Z warunków pracy niezadowoleni są urzędnicy m.in. sądowi i nauczyciele. Niektórzy brali tzw. L-4 by „zadbać o swoje zdrowie”. Jak się okazuje, zasadność zwolnień lekarskich sprawdzi...
Niemcy wprowadzili ułatwienia dla szukających tam pracy Ukraińców. Co to oznacza dla Polski - tłumaczy były europoseł Paweł Kowal.
„Ferie z WOT-em” to nowy pomysł Wojsk Obrony Terytorialnej. W najbliższe ferie zimowe pełnoletni uczniowie szkół średnich i nauczyciele będą mogli wziąć udział w szkoleniu wojskowym, organizowanym przez 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej i...
Wyrok 10 lat więzienia za gwałty na 4 kobietach został uchylony, a proces rozpoczął się na nowo. Fotograf Adam S. z wolnej stopy odpowiada też za rzekome molestowanie małoletniej.
Na ponad 1,6 tysiąca szkół i przedszkoli na Opolszczyźnie tylko dwie placówki mają problemy spowodowane absencją nauczycieli, którzy przyłączyli się do akcji protestacyjnej. Obie są w powiecie nyskim.
Wojciech Biechoński był dla Gorlic tym, kim dla Polski był król Kazimierz Wielki. To dzięki wyjątkowemu burmistrzowi miasta powstał tu szpital, ochronka, pierwszy bank, a także park.
Kontrowersje. Kilka miesięcy temu rząd zapowiedział walkę z szarą strefą w gospodarce odpadami. Część kosztów spadnie na samorządy.
Niezwykły koncert glinickiej, górniczej orkiestry dętej na ulicach Gorlic otwierał barbórkowe obchody w tym największym wówczas zakładzie pracy w mieście. Tam była praca, a więc chleb i przyszłość.
Sprawdzian nowych zasad organizacji pracy szpitali odpowiadających za leczenie nowotworów potrwa 1,5 roku. Pochłonie 48 mln zł.
W małej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyło się opłatkowe spotkanie przedstawicieli władz miasta, województwa, służb mundurowych oraz kościołów i związków wyznaniowych. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, życzenia i kolędy.
Nawet krakowski sąd był pod wrażeniem inwencji Bożeny D. i wydając na nią wyrok zauważył, że oskarżoną cechuje „niezwykła kreatywność w wymyślaniu powodów, dla których potrzebowała pieniędzy”.
Nadal jako najstarsza biegaczka w Polsce startuje w półmaratonach i wygrywa w swojej kategorii wiekowej.
Sąd Rejonowy w Słupsku wydał wyrok w sprawie pięciu lekarzy oskarżonych o narażenie życia pacjenta w wyniku zaniedbań pooperacyjnych. Trzech z nich uniewinnił.
Dopiero około godz. 1 w nocy zakończyla sie druga w tej kadencji sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Straciłem mnóstwo pieniędzy i zdrowia, ale nie popuszczę! Będę walczył tak długo, aż ci, którzy fałszywie świadczyli, zostaną ukarani - zapowiada Stanisław Zapolski z wsi Łanowicze Małe. - Dla mnie sprawiedliwość to rzecz święta. Z takiej gliny...
Zarobki, szczególnie początkujących nauczycieli, na poziomie około 1500 zł na rękę, są skandalicznie niskie. I to nie tylko w zestawieniu z ich rolą - ważną i wyjątkową nie tylko dla dzieci - ale i dla nas wszystkich. To od nauczycieli w wielkim...
Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan: Obciążenie płac składkami i podatkami jest nadmierne
Świerk, sosna czy jodła? Ewa Pożarowczyk, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie doradza w wyborze choinki i tłumaczy, że żywa jest lepsza.
Będzie można podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i spróbować świątecznych potraw. Już w niedzielę, 23 grudnia, wszyscy zaproszeni są na miejską wigilię. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce dać więcej kompetencji strażom gminnym i miejskim.
Już myślałam, że przynajmniej do końca roku uda mi się pojeździć na rowerze bez większych utrudnień, ale niestety pogoda zaskoczyła niezbyt miło. I nie chodzi mi wcale o lekki mróz, ale o tą niewielką ilość śniegu, która spadła kilka dni temu i...
Od nowego roku szkolnego do szkół średnich pójdą absolwenci ostatniego rocznika gimnazjów, a także obecni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Jak do rekrutacji podwójnego rocznika szykują się włocławskie szkoły?
- Masakra! - tak krótko określili uczniowie próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki, który odbył się w środę (19 grudnia). Stwierdzili, że test był bardzo trudny i nietypowy.
Czy cięższe pojazdy nie przejadą już starym mostem w Cigacicach?
Ceniony poznański realizator filmów dokumentalnych Tadeusz Litowczenko zamierza nakręcić film "Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919 r.". Początkowo miał on powstać na 100-lecie odzyskania niepodległości. Powstanie dopiero w przyszłym roku.
Marszałek województwa broni poprawek zgłoszonych przez radnych miejskich PiS. Prezydent Białegostoku i radni KO mówią, że to nie na miejscu. A nawet, że może to zostać odebrane jako przekroczenie uprawnień.
Z rozkładu jazdy zniknął wieczorny pociąg ze stolicy do Zielonej Góry. Oznacza to, że mieszkańcy regionu mają problem z powrotem z Warszawy. Ale nie tylko, bo zmian jest więcej. Sprawa trafiła na sesję...
Za rok w wigilię Bożego Narodzenia tradycyjna Pasterka ma być odprawiona w wyremontowanej katedrze. Właśnie kończy się najważniejszy etap remontu świątyni.
Szpital powiatowy w Międzyrzeczu znajduje się w katastrofalnej sytuacji finansowej. Czarny scenariusz zakłada postawienie spółki w stan likwidacji. – Nie dopuścimy do tego – zapewnia starosta Agnieszka Olender.
W Darłowie nikomu nie trzeba go przedstawiać. To znany podróżnik, znawca historii i rzecznik prasowy burmistrza. Leszek Walkiewicz świętował swoje 80. urodziny. Podczas uroczystości zorganizowanej w zamku opowiadał o czasach młodości, o wyprawie...
Od środy mieszkańców Szczecinka wozi 10 autobusów elektrycznych. Od września pasażerowie pojadą za darmo.
Mieszkańcy miasta otrzymują w ostatnich dniach informacje, dotyczące podniesienia opłat za wieczyste użytkowanie nieruchomości gruntowej. Podwyżki sięgać mają nawet kilkuset procent.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.