W grudniu rozpoczęła się bożonarodzeniowa akcja Domu Aniołów Stróżów „Uskrzydlamy”. Sprzedając ręcznie zdobione pierniczki, wolontariusze zbierają pieniądze na działanie tego stowarzyszenia.
Przed północą z 12 na 13 grudnia 1981 roku ruszyła stojąca w pogotowiu machina wojenna. Rozpoczęły się internowania działaczy opozycji w ramach akcji „Jodła”. Milicja wyłamywała drzwi mieszkań i wywoziła ludzi w nieznanym kierunku. W całym kraju w...
Do magistratu wpłynęła petycja o utworzenie młodzieżowej rady miasta. Dziwię się, że młodzi - w erze smartfonów i mediów społecznościowych - chcą działać w sposób, jaki był przestarzały już dwie dekady temu.
W zielonogórskim sądzie zapadł wyrok uniewinniający Macieja Borynę , oskarżanego przez spółkę Suez Zachód, prowadzącą szprotawskie składowisko o naruszenie dóbr osobistych spółki i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat składowanych...
Nie jest to jeszcze alert najwyższego stopnia, bo partia rządząca nie znajduje się na równi pochyłej. Ale ma się czego bać - ocenia działania PiS socjolog dr Jarosław Flis
Suszone owoce, pszenicę na kutię i orzechy włoskie już kupują nowosolanie na wigilię na targowisku.
Niewiele łączy obecnych mieszkańców Szczecinka z przedwojenną historią grodu nad Trzesieckiem. Są jednak nici, które je spinają. Dla Jerzego Marchewicza, rocznik 1914, Szczecinek od zawsze był miastem rodzinnym...
Jak można aktywnie spędzić czas? Warto go poświęcić np. na jazdę konną. W Warszkowie z powodzeniem od pewnego czasu działa Klub Turystyki Konnej ,,4 Kopyta”. Należą do niego zarówno dorośli, jak i młodzież.
Druga sesja Rady Miasta w Kołobrzegu pokazała, że nie wystarczy mieć najliczniejszego klubu radnych, by mieć wpływ na przebieg obrad. Arytmetyka w kołobrzeskiej Radzie Miasta jak na razie jest bezlitosna dla klubu „Kołobrzescy Razem”, którzy -...
Na dachu bloku w centrum Szczecinka stawiany jest maszt telefonii komórkowej. Nie podoba się to sąsiadom z pobliskich budynków. Mowa o ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku i „kominiarskim” bloku, wybudowanym przez ówczesną spółdzielnię kominiarzy.
W ostatnim tygodniu grudnia ma się zakończyć modernizacja pomieszczeń, w których działać będzie Klub Senior+. To nowa inicjatywa sianowskiego samorządu.
Na wtorkowej sesji poznańscy radni zdecydują o ostatniej zmianie tegorocznego budżetu. Jeśli zaakceptują propozycję prezydenta, to pracownicy instytucji miejskich, w których płace są na najniższym poziomie, otrzymają jeszcze przed Bożym...
Seria wymownych zdjęć, którą opublikowaliśmy w dniu otwarcia galerii Hosso przy ul. Słowiańskiej w Świebodzinie wymogła działania w kierunku zabezpieczenia pieszych. W piątek, 7 grudnia, w komendzie policji odbyło się spotkanie policjantów z ruchu...
Jeśli ktoś myślał, że na pierwszych obradach rady powiatu było gorąco, to chyba nie słyszał, jak rozpoczęła się kadencja w gminie Maszewo. Tam sesja została przerwana, ponieważ nie mogło dojść do wyboru przewodniczącego rady.
Już na pierwszej sesji radni opozycyjni postarali się, żeby nowy burmistrz Radosław Sosnowski nie zarabiał jak poprzednik. W „odwecie” radny Przemysław Matczak zaproponował, żeby radni zrzekli się diet.
Za pół roku do szkół średnich i branżowych kandydować będzie 20,5 tys. lubuskich uczniów. To ponad dwa razy więcej niż w tym roku szkolnym. By pomieścić absolwentów podstawówek i gimnazjów, szkoły planują organizować lekcje nawet na korytarzach.
Dron nie będzie wykorzystywany do lokalizacji kominów, z których wydobywa się czarny, trujący dym.
Producenci żywności twierdzą, że nie ma cudów - podwyżki cen prądu przełożą się na wzrost cen jedzenia w przyszłym roku. Tym bardziej, że koszty produkcji rosną także z innych powodów.
Nie wpłynęła żadna oferta na dzierżawę mleczarni ROTR. Zakład ma jednak funkcjonować i być prowadzony przez syndyka. Wnioski o zapłatę złożyło ponad 1500 osób, wobec których ROTR ma długi.
Ledwie opadł kurz po wyborach samorządowych, a już nieśmiało rozpoczynają się przymiarki do kolejnej kampanii. Tym razem europejskiej. Ze wszystkich głosowań, to do europarlamentu cieszyło się najmniejszym zainteresowaniem. Ale czy mogłoby być...
Nowe Kwiatowe to IV i V etap Osiedla Kwiatowego w Zalasewie. Inwestycja to konsekwentna kontynuacja budowy domów o nowoczesnej architekturze oraz wysokim standardzie wykonania.
O zabójczej szklanej architekturze i o ptakoszczelnych domach rozmawiamy z Moniką Wójcik-Musiał, członkinią zarządu Towarzystwa Przyrodniczego „Kawka”, edukatorką przyrody, ornitologiem z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w...
- Rodzice zasypują teraz dzieci prezentami. Kiedyś wystarczał mi jednak worek, teraz potrzebuję kilku. Wręczam upominki nawet... psom - zdradza pan Karol, Święty Mikołaj z 12-letnim stażem.
Oboje są po czterdziestce, mieszkają w Śremie i kochają nordic walking, dyscyplinę która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Anna Matyja i Radosław Dukat to idealny przykład obalający teorię, że to sport tylko dla ludzi starszych.
Testosteron to nie jest hormon wojny - mówi dr Ewa Kempisty-Jeznach, lekarz medycyny męskiej i autorka książki „Testosteron. Klucz do męskości”.
- „Urobieni” to spojrzenie na jedną stronę zjawiska, które ma wiele twarzy - mówi prof. Zbigniew Pastuszak, dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS.
W tym roku wydamy 532 zł na same świąteczne prezenty. Eksperci mówią, że o prezentach świątecznych powinniśmy myśleć już w styczniu.
- Nasze protesty uchroniły przed wycinką już ponad 100 drzew z parku przy al. Jana Pawła II, z których projektanci chcą ogołocić płuca naszego miasta – mówią Alina Rapacz z Partii Zieloni oraz Remigiusz Krajniak, ze stowarzyszenia Eko-Lubusz.
To już pewne, najsłynniejszy żagański kiosk wraca na swoje miejsce. To pokłosie deklaracji złożonej podczas sesji inauguracyjnej przez nowego burmistrza Andrzeja Katarzyńca.
Rozbiórka dawnego basenu elanowskiego na Mokrem zbliża się do końca. Niebawem z wykopu zacznie się wyłaniać bryła nowego obiektu.
Rodzice uczniów wcielają się w role nauczycieli i prowadzą ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Bo przecież mają swoje pasje. Z takiej współpracy zadowoleni są wszyscy.
Antysmogowy zespół właściwie zakończył już prace. Przed nim tylko jedno posiedzenie, aby przedstawić projekt wojewódzkiej uchwały mającej pomóc w zwalczeniu zanieczyszczenia środowiska. Co znajduje się w dokumencie?
Apelację od wyroku złożyli wszyscy uczestnicy procesu: prokuratura, obrońca taksówkarza oraz oskarżyciele posiłkowi. Każdy kwestionuje wysokość kary.
Ada Hegerberg, narzeczona obrońcy Lecha Poznań Thomasa Rogne została pierwszą zdobywczynią Złotej Piłki "France Football" w historii. Szkoda tylko, że pewien przełom, kojarzony jest głównie ze skandalem na ceremonii.
Ochroniarz, pracownica firmy meblarskiej, imigrantka zarobkowa z Ukrainy. Co łączy ich wszystkich? Wyzysk, którego stali się ofiarami. Mroczną stronę polskiego rynku pracy ukazuje Marek Szymaniak.
Kielecki gitarzysta Marcin Patrzałek zachwycił jurorów i telewidzów popularnego talent show włoskiej telewizji „Tú Sí Que Vales”. Wygrał piątą edycję tego programu! Zaraz potem dał koncert w Los Angeles...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.