W związku z ostatnimi przypadkami pogryzień przez psy m.in. dzieci Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany, wprowadzające surowsze kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt.
W piątek nad ranem zakończył się awaryjny zrzut ścieków do Motławy, związany z wtorkową awarią przepompowni na gdańskiej Ołowiance. Jak wynika z pierwszych badań pomorskiego sanepidu, normy zanieczyszczeń w Zatoce nie zostały przekroczone.
Nie będzie kłopotu z oglądaniem mundialowych rozgrywek w tym roku w pubach w mieście. Restauratorzy postawili to sobie za punkt honoru.
O tym, jak długo psia matka odczuwa instynkt macierzyński, czy uczy szczeniaki dobrych manier i czym jest „bliskometr”, rozmawiamy z Miriam Gołębiewską, trenerem i psychologiem zwierząt.
Z Krzysztofem Kajdą, dyrektorem departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan, rozmawia Ewa Andruszkiewicz.
Profesor Piotr Roguski, badacz literackich związków polsko-niemieckich, emerytowany profesor slawistyki Uniwersytetu Kolońskiego, autor książki „(Nie) poszła za Niemca”.
Brudne ręce personelu medycznego, skażone otoczenie chorego, zatrudnianie osób nieprzygotowanych do pracy w szpitalach to źródła zakażeń szpitalnych - wynika z kontroli NIK.
Do sześciu zwycięzców Kaszubskiego Idola już niedługo dołączy kolejny. Młodzi mieszkańcy Kaszub, którzy kochają śpiewać, mają jeszcze szansę zaprezentowania się dziś w Lęborku. Wystarczy zaprezentować wybrany przez siebie utwór.
Dzieci mają coś w rodzaju wzroku, który potrafi „uniezwyklić codzienność”, mogą spojrzeć na nią zupełnie inaczej niż, często już znudzeni rzeczywistością, dorośli - przekonuje Ariadna Piepiórka, autorka książki „O księżycu z komina domu na wzgórzu”.
Wspomnienia prowincjonalnego dysydenta. Wacek pojawił się w moim otoczeniu gdzieś około 1981 r. Przyjechał z Wrocławia. Od razu przypadliśmy sobie do gustu, jako jedyni w środowisku urodzeni jeszcze poza linią Curzona - on na Litwie, ja na...
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców znajduje się w głębokim kryzysie. Od lat zmniejsza się liczba członków, coraz więcej kół istnieje na papierze, wiele imprez organizowanych przez TSKN świeci pustkami - uważa Sebastian Fikus, delegat na...
Henio Błaszczyk miał 8 lat i był zwyczajnie głodny. Jego rodzice nie śmierdzieli groszem, a i z zaradnością życiową też byli na bakier. Kto wszedł do ich mieszkania w centrum Kielc w 1946 roku, raczej nie marzył o tym, by w nim zostać. A Henio...
W parlamentach narodowych zasiadają obywatele tego samego państwa, także wówczas, kiedy reprezentują mniejszości etniczne, narodowe czy religijne, zatem dla wszystkich partii, grup i frakcji parlamentarnych naczelnym zadaniem jest troska o dobro...
Jatka, czyli nic innego jak rzeźnicza lada była tą, przed którą chętnie stawali gorliczanie. Przy budkach na Świerczewskiego, czyli dzisiejszej ul. Stróżowskiej ustawiały się kolejki. Najdłuższe były wówczas, gdy z rzeźni dotarła wieść -...
Dokładnie 202 334,27 zł to kwota, jaką Urzęd Miasta w Limanowej przeznaczył na trzynaste pensje dla swoich pracowników na początku 2018 roku. Coroczna dodatkowa wypłata dla pracowników budżetówki w całym kraju kosztuje podatnika ponad 6 mld zł.
Alicja Czubek, naczelna pielęgniarka Sądeckiego Hospicjum zaczyna pracę o 6.45. Tak jest od 2012 roku, odkąd powstało hospicjum.
Słynny krakowski konserwatyzm wypełza ze studzienek właśnie w takich momentach. Nawet głos aktywu miejskiego jest dziś jakby mniej słyszalny, kwity zostały pochowane do teczek, pretensje do kieszeni, trupy do szafy, jeno tylko od prawej strony...
„Jesteś za mało ładna na aktorkę” - powiedziała jej mama, gdy obwieściła, że chce zdawać do szkoły teatralnej. Ale potem musiała zmienić zdanie. „Kogel-mogel” i „Komedia małżeńska” uczyniły z jej córki gwiazdę, podziwianą również za urodę
Ważny dekomunizacyjny wyrok w Gliwicach. Pewnie nie przejdzie koło niego obojętnie i sąd w Łodzi, który ma rozstrzygnąć spór między wojewodą łódzkim a Radą Miejską w Łodzi. W obu sprawach chodzi o dekomunizację nazw placów. W obu w grę wchodzi...
W sobotę, 19 maja będzie czynny Łódzki Urząd Wojewódzki, w tym tzw. paszportówka, czyli Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi udostępniła w internecie obraz z kamery internetowej zainstalowanej w budce lęgowej sikory modrej (modraszki zwyczajnej).
Przed nami wybory samorządowe. Pora więc ocenić dokonania burmistrzów. Co udało im się zrobić przez cztery lata?
Z inicjatywą ustanowienia Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości wyszedł prezydent Andrzej Duda. Projekt jest już w Sejmie. Został skierowany m.in. do Biura Legislacyjnego i Komisji Heraldycznej.
Anita Petryszyn-Dopierała, kosmetolog z Sulechowa, wróciła z pierwszą nagrodą z międzynarodowych mistrzostw makijażu permanentnego w Gdyni. I to w kategorii profesjonalistów! Takie wyróżnienie to nie tylko prestiż w branży, ale i motywacja do...
Trzech przyjaciół, wielbicieli wędkarstwa, ma swój program w ogólnopolskiej telewizji na kanale Adventure HD. W programie zdradzają tajniki wędkowania oraz pokazują piękną przyrodę naszego regionu.
Na terenie dawnego obozu jenieckiego w Koninie Żagańskim poszukiwacze znaleźli nieśmiertelnik Leona Skrzoski. Wykopali też korpusówkę pułku strzelców podhalańskich - ze swastyką, która jednak nie powinna nikogo dziwić.
Marian Babiuch w maju przestał pełnić funkcję prezesa Zielonogórskiej Elektrociepłowni. - Myślę, że przez te lata udało nam się zbudować naprawdę nowoczesne przedsiębiorstwo - tłumaczy.
Z Ryszardem Krassowskim, wieloletnim szefem zielonogórskiej stacji meteorologicznej i zapalonym klimatologiem, rozmawiamy o pogodzie, i to nie z braku ciekawszych tematów.
- Te programy powstały z myślą o osobach starszych, dlatego zachęcamy, by dołączali do nich kolejni seniorzy - mówi Izabela Ampluska ze świebodzińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Żeby zostać radnym, wystarczy nieraz 100 głosów. Prezydent potrzebuje ich dziesiątki tysięcy - mówi dr Piotr Klatta.
Ostatnio doszło do oficjalnego otwarcia remizy strażackiej, centrum kultury oraz drogi w Bobrowicach. Na inwestycje w gminie nie można narzekać, ale wójt przyznaje, że przed urzędem jeszcze sporo pracy.
Szpital MSW zapłaci za niedbalstwo. Zdaniem sądu lekarze mieli obowiązek poinformować pacjentkę o dostępnych metodach leczenia.
Na karę pięciu i pół roku więzienia skazał Sąd Okręgowy w Słupsku Tomasza G. z Bytowa. Sąd uznał, że oskarżony działał ze szczególnym udręczeniem ofiary - pozbawił ją wolności, zgwałcił, pobił, a także zniszczył samochód jej rodziców.
Ryszard Huryn, prezes Firmy Kosmetycznej Loton w Słupsku, opowiada o zmianach i unowocześnianiu firmy, o nowych rynkach zbytu i najnowszych produktach.
- Dzieci rodzi się coraz więcej, a lekarze rezygnują - alarmuje nasza czytelniczka. Rzeczywiście, na słupskiej porodówce jest baby boom, a ordynator i jego zastępca zrezygnowali ze stanowisk, choć w szpitalu zostają.
Choć sporo kosztują, to zyskują na popularności. Implanty zębowe - to im poświęcony będzie X Jubileuszowy Zjazd Stowarzyszenia Implant Masters Poland w Bydgoszczy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.