Na stacjach benzynowych coraz częściej możemy spotkać się z ceną za benzynę powyżej 5 zł za litr.
Urząd miasta zdecydował się na stworzenie w Okrąglaku strefy kibica na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Na razie pewne jest, że zobaczymy trzy mecze grupowe Polaków, ale o powstaniu wyjątkowego miejsca, pełnego sportowych atrakcji,...
Rozmowa z Adamem Zbyrytem z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku o projekcie ochrony bocianów.
Nasz Czytelnik zgłosił się do poradni urazowej w białostockim szpitalu wojewódzkim. Miał skierowanie z oddziału ratunkowego. Do wizyty nie doszło, bo - jak mówi pacjent - skierowanie było z innego szpitala.
Darmowe zabiegi sterylizacji, kastracji i czipowania mogą w sumie objąć 2100 psów i kotów, którymi opiekują się mieszkańcy Lublina. Akcja odbywa się w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto wydało już na zabiegi 265 tys. zł.
Dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu - tak ma wyglądać nowa S12. Do budowy trasy przygotowuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jednocześnie nad inwestycją pojawiają się czarne chmury.
Samochód na samochodzie, korek na korku - w Bydgoszczy zbliża się tyle inwestycji drogowych, że nikt nie opanuje chaosu komunikacyjnego w mieście.
Chodzi o napływ migrantów zarobkowych - głównie z krajów byłego ZSRR. Według oficjalnych danych 200-300 tys. obywateli Ukrainy otrzymuje rocznie pozwolenie na pracę w Polsce.
Tańszych biletów z miejską kartą jeszcze nie kupimy.
- Jedna z badaczek mówi, że trauma może być przekazywana nawet na poziomie komórek - wyjaśnia dr Krzysztof Mariusz Ciepliński, psycholog i psychoterapeuta.
Wczorajsze informacje z wieczornej konferencji prasowej w sprawie akcji w kopalni Zofiówka można uznać za przełomowe. Ratownicy odebrali sygnały z dwóch lamp górniczych. Niestety, znajdują się w miejscu, gdzie pojawiła się głęboka woda.
Zespół kardiologów z USK przeprowadził pierwszy na Opolszczyźnie zabieg przezskórnego zamknięcia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.
Prawdopodobnie przez trzy lata nie będzie okazji do napicia się kawy, schłodzenia lodami albo piwem w ogródkach kawiarnianych na bocheńskim Rynku. Już tej wiosny miasto zrezygnowało z takich atrakcji zapowiadając wielkie remonty w centrum miasta....
Parking przy Urzędzie Gminy w Chełmcu podzielony jest na dwie części. Jedna należy do gminy, druga do prywatnego właściciela, który ogrodził swój teren, uniemożliwiając wjazd cudzych aut.
Każdy ma ulubionego bohatera literackiego. W młodości namiętnie czytałem Trylogię i nawet upodobniłem się do jednego z jej bohaterów pod względem wzrostu.
Kiedy w każdy wtorek, ale i piątek na targ do miasta zjeżdżali rolnicy, mówiono o święcie dyszla. Z każdej strony ściągały bowiem furmanki zaprzężone w konie, a na nich zboże, ziemniaki, króliki i kury w klatkach, prosięta. Wszystko na handel. Gdy...
Nie było drogich prezentów, grubych kopert, wystawnych przyjęć w wynajętych lokalach. - Dzień I Komunii Św. to było głównie przeżycie duchowe - wspominają Antoni Mamak z Limanowej i Rozalia Rapciak z Poręby Wielkiej, którzy do I Komunii...
Kontrowersje. Czy da się wybudować piękne, wygodne i dobrze położone 60-metrowe mieszkanie w Krakowie za mniej niż 190 tys. zł? Zawiadująca rządowym programem Mieszkanie Plus spółka BGK Nieruchomości wierzy, że tak. Do 2022 r. w pierwszych...
Rodzina, przyjaciele, współpracownicy z Teatru Witkacego i kilkuset zwykłych zakopiańczyków pożegnało wczoraj zmarłą w niedzielę, 29 kwietnia, Ewę Dyakowską- Berbekę. Znana zakopiańska artystka plastyk i żona tragicznie zmarłego w 2013 roku pod...
modzie często wracają motywy i fasony, które kiedyś już nosiliśmy. Tym razem hitem wzornictwa jest liść monstery.
Plantatorzy z regionu mają żal do rządu, a zwłaszcza do Jacka Boguckiego, wiceministra rolnictwa, który, ich zdaniem, niewiele robi, żeby rozwiązać problemy rolników.
Od 9 maja w łódzkich tramwajach rozpoczyna się zapowiada już parokrotnie przez Zarząd Dróg i Transportu akcja liczenia pasażerów. Na pierwszy ogień idzie linia nr 5.
Statystyczny Polak wsiada do pociągu 8 razy w roku. Najczęściej z pociągów korzystają mieszkańcy Pomorza i Mazowsza. Najrzadziej z Podkarpacia i Podlasia. Statystyczny mieszkaniec Łódzkiego wsiada do pociągu 5 razy w roku.
Wkrótce rusza rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich.
I w tym sezonie w łódzkich parkach będzie wiele się działo. Zielona Łódź zaprasza od czerwca do późnej jesieni na wydarzenia sportowe, warsztaty, koncerty, wycieczki. Łodzianie, którzy chcą zadbać o kondycję fizyczną będą mieć okazję ćwiczyć z...
Głośno o Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Kolesie, w tym Bartłomiej Misiewicz, mieli z niej wyprowadzać pieniądze.
Kłodawka spada nie tylko z wodospadku, ale też pod jezdnią - tyle że tego nie widać. Podobnie nie widać drugiej odnogi rzeczki - jej już po prostu nie ma. Takie rzeczy wychodzą na jaw przy remoncie ul. Sikorskiego.
Po latach starań gmina dostała blisko 16 milionów złotych na zagospodarowanie miejskich błoni. Istnieje jednak ryzyko, że inwestycja się opóźni.
Szpital w powiecie krośnieńskim działa ponad rok. Chociaż od dawna zapowiada się otwarcie oddziału wewnętrznego w gubińskich budynkach, ten wciąż nie powstał. Jak placówka działa bez niego?
Największa uczelnia w regionie spełniła swoje zapowiedzi dotyczące mniejszej liczby miejsc na studiach w rekrutacji na rok akademicki 2018/2019.
Kebab z baraniną bez baraniny, wyroby seropodobne zamiast serów dojrzewających oraz nektary zamiast prawdziwych soków - tak najczęściej oszukują nas właściciele restauracji i punktów gastronomicznych w miejscowościach turystycznych i przy głównych...
Okazuje się, że obiecane mieszkańcom, a nawet zapisane w budżecie remonty mogą w ostatniej chwili wypaść z planów. Tak się stało z budową chodników na ul. Prusa w Żaganiu. Mieszkańcy zabiegali o to od kilku ładnych lat.
W sobotę, 19 maja odbędzie się szesnasta edycja Memoriału im. Pawła Piotrowskiego. Zdobytego przed rokiem trofeum bronić będą piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie.
Z Wałbrzycha do Gorzowa wystartuje w środę, 9 maja, Adam Szablewski. Za każdy przebiegnięty przez niego i przejechany rowerem kilometr zapłacą sponsorzy.
Orkiestry dęte na trwałe wpisały się w pejzaż kulturalny Sławna. Chciałoby się napisać, że w Sławnie istniały od zawsze. W tym roku czeka nas wyjątkowy, jubileuszowy - 50. festiwal, który odbędzie się 20 maja.
Budowę sześciu domów wielorodzinnych zaplanowano w rejonie Pałacu Wedlów. Na ul. Świerkowej gmina sprzedawać będzie działki pod budownictwo jednorodzinne. Rusza budowa świetlicy przy ul. Dworcowej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.