Rozmowa o wnioskach z X Podlaskich Spotkań Diabetologicznych opowiada prof. Adam Krętowski, rektor Uniwersyetu Medycznego w Białymstoku
„Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym” to nazwa projektu, mającego za zadanie ocalić tradycję tkaniny dwuosnowowej w Podlaskiem. Będzie konkurs plastyczny dla najmłodszych, warsztaty tkactwa i fan klub „Wokół tkaniny”.
W końcu nadeszła wiosna. Wraz z przyjściem wyższych temperatur, możemy zrezygnować z ciepłych ubrań i odświeżyć swoje szafy w poszukiwaniu wygodnych sukienek, spódnic i lekkich butów. Przecież wielkimi krokami zbliża się lato – okres wyjazdów...
Zakończył się proces ks. Roberta M., zamieszanego w tzw. aferę podkarpacką. Został skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Taki sam wyrok w tym samym procesie usłyszał Edward B., były dyrektor Lasów Państwowych w Krośnie.
To nie powrót do przeszłości, a przemyślana strategia. Górnicy PGG taniej zrobią zakupy i taniej zatankują samochód. Takie pakiety benefitów przewiduje nowy program PGG Family.
Ile tak naprawdę godzin w tygodniu poświęca na pracę nauczyciel? Według Instytutu Badań Edukacyjnych nie 18, ale ponad 46 godzin.
Do burmistrza Jarosławia trafiło pismo, w którym strażnicy miejscy wysuwają szereg oskarżeń pod adresem komendanta. Czy faktycznie dzieje się im krzywda?
Jeśli drużna, która w poprzednim sezonie grała w ekstraklasie spada do 2 ligi, na pierwszy rzut oka wygląda to na szokujący regres formy. Sensacji jednak nie ma. W Tarnobrzegu zaplecze ekstraklasy opuścił zespół, który kadrowo nie miał nic...
Już w 2022 roku miasto Rybnik ma grzać ciepło z rybnickiej Elektrowni. Z kolei północne dzielnice ogrzeje gaz. Wizje są piękne...
Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków w centrum Częstochowy? Mieszkańcy miasta nie muszą zaglądać do policyjnych statystyk, aby wskazać na skrzyżowanie ulicy Kopernika z Nowowiejskiego i Śląską. Teraz ma być jednak bezpiecznie, bo MZDiT...
Okoński do Lecha trafił jako 19-latek z Gwardii Koszalin. Powiedzieć, że jego talent eksplodował, to jak nic nie powiedzieć. Był idolem. W nim była nadzieja całego piłkarskiego Poznania.
Zanieczyszczenie Soły i śnięcie ryb w wyniku poniedziałkowej akcji gaśniczej w magazynach przy ul. Stolarskiej w Żywcu budzi ogromne emocje wśród beskidzkich wędkarzy. Uważają, że doszło do katastrofy ekologicznej i konieczna będzie pomoc...
W schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej jest już blisko 500 psów i kotów. Wśród nich są 34 czworonogi (2 koty i 32 psy), które w pierwszej kolejności potrzebują domu i wyrozumiałego opiekuna.
Jak wygląda życie za kratami, co przysługuje więźniom, jaka jest struktura całego więzienia, system zabezpieczeń, monitoringu oraz wiele więcej tego mogli dowiedzieć się w ostatnim czasie studenci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w...
Kuchnia regionalna wróciła do łask. Obserwujemy to na przełomie ostatnich lat. W naszym województwie przybywa produktów najwyższej jakości, a i restauracje chętniej włączają do menu dania ze świętokrzyskim akcentem.
27 kwietnia obchodzimy Dzień Florysty. Z Justyną Śliz, właścicielką kwiaciarni Kwiaty są piękne w Kazimierzy Wielkiej, rozmawiamy o pracy i trendach.
Już nie przy pomocy ankieterów, ale używając nowoczesnej elektroniki, liczyć chcą pasażerów w pojazdach specjaliści z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
Znowu wrze w gdyńskim terminalu drobnicowym. Załoga spółki, zakupionej niespełna cztery lata temu przez OT Logistics, grozi protestami.
Gdy człowiek nie znajduje logicznego wyjaśnienia jakiejś kwestii - wietrzy spiski. Bo trudno logicznie wyjaśnić po co ktoś, kto jeździ na taksówce od 15 lat miałby zdawać egzamin z topografii miasta. A taki wymóg w naszym mieście obowiązuje.
Rozmowa o fenomenie zakochania opowiada Magdalena Piłaszewicz, lekarka ze Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy.
W województwie podlaskim 5 procent uczniów uczęszcza do prywatnych podstawówek. Jesteśmy w krajowej czołówce.
Chodzi o standy, które promowały ostatni turniej FC Bayern Youth Cup 2018 Poland. Rozstawiono je w szkołach. Prezydent Tadeusz Truskolaski prezentuje się na nich w towarzystwie piłkarzy na czele z Robertem Lewandowskim.
Miniona sobota była wyjątkowym dniem w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Odbyło się tu uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej wystawy zatytułowanej „Przeszłość odkryta. Powiat kamieński w świetle archeologii”.
Ten temat w ostatnim czasie nie schodził z ust. Nadplanowa wycinka drzew w pasie nadmorskim pod inwestycję Promenada Zdrowia od początku bulwersowała mieszkańców.
Do końca kwietnia każda rodzina w gminie Sierakowice będzie miała flagę narodową. Inicjatorem akcji jest wójt Tadeusz Kobiela, który w ten sposób chce zachęcić mieszkańców do eksponowania naszego symbolu narodowego, zwłaszcza w roku stulecia...
Wojny o Muzeum II Wojny ciąg dalszy: tym razem dyrekcja tej placówki oraz władze Gdańska weszły w twardo rozgrywany spór dotyczący muzeum plenerowego na Westerplatte.
W ubiegłym roku Ergo Hestia pobiła rekord w ubezpieczeniach majątkowych. Zebrana składka przekroczyła 5 mld zł. STU Ergo Hestia SA powstało 26 lat temu i rozwinęło się do jednego z trzech największych ubezpieczycieli w Polsce.
Maraton maturalny zaczyna się już za tydzień, a Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku boryka się z gigantycznym problemem. Zgłosiło się zbyt mało chętnych nauczycieli egzaminatorów do sprawdzania prac maturalnych, mimo że za każdą poprawioną...
Główny Urząd Statystyczny podaje, że w marcu sprzedaż w sklepach poszła do góry i to mimo że obowiązywały dwie niedziele z zakazem handlu.
- Jeśli już mamy rozmawiać o zwiększeniu obciążeń, to porozmawiajmy raczej o wysokości stawek podatków - twierdzi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista organizacji Pracodawcy RP.
Za i przeciw: Rozmowa z Iwoną Hartwich z Torunia, jedną z protestujących w Sejmie matek osób niepełnosprawnych oraz posłem PiS Janem Krzysztofem Ardanowskim.
Lecznice „Citomed” z początkiem maja rezygnują z umowy na świadczenie nocnej i świątecznej opieki.
Chodzi oczywiście o zbiornik retencyjny przy ul. Fredry, który białostoczanie ochrzcili nazwą węgierskiego jeziora.
Barwna historia łodzi - miasta włókienniczego, zapisana jest nie tylko w licznych publikacjach, ale przede wszystkim na elewacjach XIX wiecznych kamienic. Umieszczane tam ozdobne detale architektoniczne fabrykantom i właścicielom fabryk...
Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę o zwrocie mienia ofiar Holocaustu. To oczywiste: prawowitym właścicielom majątek należy zwracać.
W mobilnym gabinecie już prawie od miesiąca miały być leczone zęby dzieci z miejscowości i wsi całego regionu. Tymczasem... Dentobus nawet jeszcze nie dojechał.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.