- Niejednokrotnie pod koniec występu prosił ludzi, by złapali się za ręce. To w polskiej rzeczywistości wcale nie jest takie oczywiste. Polska mentalność nie daje nam takiej swobody w zbliżaniu się do siebie. Jemu jednak nigdy publiczność nie...
Kacper ma trzy lata i od kilku miesięcy, zamiast się bawić i cieszyć dzieciństwem, musi się zmagać z groźną chorobą. Jego drugim domem stał się szpital, łóżeczko szpitalne zastępuje mu jego własne, koledzy z oddziału zastępują tych, których...
Kilka milionów Polaków cierpi na zaburzenia psychosomatyczne - czyli takie, które mają podłoże w psychice, ale manifestują się dolegliwościami ciała. Latami chodzą po lekarzach, przechodzą drogie badania, a nikt nie potrafi znaleźć źródła ich...
- Te wszystkie porażki siedzą z tyłu głowy i może też stąd brały się te błędy, które popełnialiśmy w poprzednich meczach. Wydaje mi się, że główny problem tkwi w naszych głowach - mówi Łukasz Janyst, skrzydłowy SPR Stali Mielec.
Artur M. pojawił się w zakonie albertynów w Krakowie i od razu dał się poznać z najlepszej strony. Miał dobry kontakt z ludźmi, tryskał pomysłami i dzięki swoim staraniom jako brat Joachim, założył Wspólnotę, a 12 miesięcy później, w 1995 r.,...
Był kiedyś taki czas, gdy nagle większość narodu udawała, że jej życiorys zaczyna się tego samego dnia. Tym dniem był 4 czerwca 1989 roku. W euforii radości nad „nowym początkiem”, niemal każdy czuł potrzebę „podłączenia się”. Pamięta Pan?...
Rozmowa z doktorem nauk medycznych Januszem Kaliszczakiem, specjalistą chorób zakaźnych, epidemiologiem.
O solidarności powiedziano już chyba wszystko i to w różnych kontekstach, jest ona bowiem nie tylko użyteczna, ale wręcz konieczna w niektórych sytuacjach życia jednostek i społeczeństw. W Polsce kojarzy się ona, zwłaszcza u ludzi, którzy już nie...
Aleksandra Popławska opowiada nam o swoich serialowych rolach w „Mieście skarbów”, „Watasze” i „Belfrze” oraz współpracy z Patrykiem Vegą przy „Kobietach mafii”.
Propozycję pracy w lokalu Karolina znalazła na portalu ogłoszeniowym: „Poszukujemy kobiet z miłą aparycją i wyglądem, które poprzez taniec chcą zarabiać ok. 1500 zł tygodniowo (bez usług seksualnych)”.
11 marca przypada pierwsza niedziela z zakazem handlu wg ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Większość sklepów będzie nieczynna, niektóre centra handlowe będą działać, a inne wydłużają godziny otwarcia w pozostałe dni.
Żadnych plotek z telewizyjnej kuchni. Żadnych sugestii i znaków zapytania bez odpowiedzi. Jasno przedstawiamy TVP Lublin Ryszarda Montusiewicza, o którym ostatnio zrobiło się głośno.
- To gadżet - ocenia ekspert. - Jest opór zakorzeniony w głowach wykształconych ludzi - przekonuje Włodzimierz Filipiak. Wynalazca z Lublina skonstruował silnik, który, jak twierdzi, może zapewnić ludzkości niewyczerpywalne źródło energii.
Po agresji III Rzeszy na ZSRR Niemcy urządzili w Skrobowie obóz dla jeńców radzieckich. A po zakończeniu okupacji niemieckiej Rosjanie w tym samym miejscu przetrzymywali żołnierzy Armii Krajowej.
„Nie wyprasowałaś mi koszuli, nie dostaniesz pieniędzy na zakupy”. „Nie zarabiasz, więc nie jesz”. „Darmozjady chodzą na piechotę”. Przemoc ekonomiczna nie zostawia siniaków, ale boli i poniża.
Średnio ponad dwa wyjazdy zagraniczne w tygodniu, 30 krajów położonych na trzech kontynentach m.in. Chiny i USA, rachunki w wysokości 165 tys. za przejazdy i pobyt - tak w telegraficznym skrócie wyglądała aktywność międzynarodowa pracowników...
Żużlowcy Stali Rzeszów od soboty przebywali na zgrupowaniu w ośrodku turystyczno -sportowym Zagroń w Szczyrku położonym na zboczu Klimczoka. To obiekt hotelarski o wysokim standardzie.
Wieczorowe suknie, gustowne garnitury, mnóstwo dobrej zabawy i ogromna radość. Tak było na gali wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” – Osobowość Roku 2017. Laureaci w minioną środę spotkali się w Filharmonii Śląskiej w...
- Musiałoby dojść do cudu, aby za trzy tygodnie Sejm obronił posła Stanisława Gawłowskiego przed tym, co chce mu zrobić prokuratura. - Spodziewam się aresztowania - przyznał we wtorek po posiedzeniu komisji regulaminowej.
Serial „Diagnoza” zyskuje na popularności. Wielka zasługa w tym Mateusza Sebastiana, twórcy bloga po śląsku belekaj.eu. To on jest konsultantem językowym i pomaga aktorom serialu „Diagnoza” godać po naszymu.
Wczorajszy dzień był dla łódzkiej komunikacji niemal ulgowy.
Podszywają się pod znanych dostawców prądu i gazu, obiecują niższe rachunki i podsuwają do podpisu - w rzeczywistości - niekorzystne umowy. Uwaga na oszustów!
- Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonaliśmy w ostatnich miesiącach - mówi Rafał Brusiło, obrońca Odry Opole, przed startem rundy rewanżowej Nice 1 ligi.
Kamienny postument leży tuż przy drodze na trasie do Kruszynian. Jest poświęcony pamięci sowieckiego generała majora Wiktora Grigorjewicza Żołudiewa, bohatera ZSRR, który poległ w tym miejscu 24 lipca 19 44 roku.
Skąd bierze się smog, co można znaleźć w kominie i jak ekonomicznie i bezpiecznie ogrzewać się w mrozy - opowiada Daniel Pieścikowski, gdyński kominiarz w czwartym pokoleniu.
Sokólski radny Tomasz Tolko został pomówiony, jakoby miał coś wspólnego ze śmiercią innego radnego. Tolko przyznaje, że wielokrotnie padał ofiarą hejtu, ale nigdy tak poważnego. Chciał wyciągnąć konsekwencje wobec autora szkalującego wpisu w...
21 opolskich miast dostało dotacje unijne na drugi etap rewitalizacji. Także pozostałe samorządy z Opolszczyzny mają jeszcze szanse na pieniądze z Unii.
- Dzisiejsi hejterzy w dawnych czasach nosili miano gapiów, czy motłochu, mówiono też o nich: dzicz, gawiedź, hałastra, hołota, tłuszcza, horda, albo zgraja - mówi o. Maciej Zięba w rozmowie z Anitą Czupryn.
Wypuszczony przez fundację z USA klip kosztował zapewne ponad 200 tys. dolarów. Ale fałszował prawdę o Holokauście i zmusił instytucje odpowiedzialne za kultywowanie pamięci o Zagładzie do reakcji, czyli opowiedzenia się po polskiej stronie -...
Choć sami o sobie mówią, że bohaterami nie są, to właśnie od ich zimnej krwi, profesjonalizmu i umiejętności rozmowy z drugim człowiekiem zależy życie jednej, a czasem i kilku osób. Tak wygląda praca policyjnych negocjatorów.
Trujące ftalany w lalkach, brak oznakowania CE, brak instrukcji w języku polskim czy nazwy producenta to największe zastrzeżenia wobec zabawek dla dzieci obecnych na rynku
W tym roku minie 25 lat od pierwszej powojennej wizyty koronowanej głowy w Trójmieście. I choć Małgorzata II, królowa Danii, nie nosi już tytułu księżnej Kaszub, czyli Kaszubów, warto przy tej okazji przypomnieć o ciekawej, czasem skomplikowanej...
Do realizacji wymagających celów Odra przystąpi w nieco zmienionym składzie.
Blisko 100 dni czekali kibice Odry Opole na powrót ich pupili do walki o ligowe punkty. Niebiesko-czerwoni, jak przystało na pierwszą siłę w regionie, jako pierwsi spośród wszystkich opolskich ekip oficjalnie rozpoczną piłkarską wiosnę.
Białostoczanka bierze udział w czwartej edycji programu Bake Off - Ale Ciacho!
Oszuści działają zazwyczaj tak samo: podszywają się pod znajomych, rodzinę, pod policjanta czy prokuratora. Opowiadają zmyśloną historię. Popędzają, młody wpadnie w popłoch, co dopiero staruszek. Mają tylko jeden cel: wyciągnąć od nas pieniądze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.