Głupota, mściwość, zawiść, arogancja i kołtuństwo unosiły się w niedzielę nad PiS-owskim wojskiem, kiedy grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Żołnierze Kaczyńskiego robili wszystko, by obrzucić błotem jedną z piękniejszych akcji ćwierćwiecza.
Prof. Roman Bäcker i redaktor Adam Willma rozmawiają o aktualnej sytuacji politycznej.
W Dubaju spędziłam tydzień przed Bożym Narodzeniem. Taka odskocznia od szarości życia. To było moje marzenie! Dlaczego po powrocie do Gdyni, trudno się mi było odnaleźć?
Rozmowa z Grzegorzem Karpińskim - byłym posłem PO z Torunia i byłym wiceministrem spraw wewnętrznych koordynującym pracę policji - o zaostrzeniu przepisów z 2015 r. dotyczących piratów drogowych.
To nie będzie historia o tym, co zrobić, żeby nie zapłacić mandatu. Ale o niesprawiedliwych przepisach i automatyzmie funkcjonariuszy.
Rozmowa z Andrzejem Zarębskim, ekspertem medialnym, byłym członkiem KRRiT, o zakłamywaniu rzeczywistości przez telewizję publiczną.
Na razie do Malechowa trafiło 30 pojazdów. Marian Laskowski do tej pory odnawiał auta na własny użytek. Teraz chce zająć się tym na poważnie.
Został ogłoszony nabór do pracy w Straży Miejskiej w Koszalinie. Potrzebują czterech osób. Dwie od zaraz, a dwie od kwietnia. Może skorzystasz?
Marzena Diakun, pochodząca z Koszalina Pani dyrygent, została laureatką Paszportu Polityki. Rozmawiamy o jej życiu, karierze, pracy, podróżach po całym świecie i marzeniach.
Dlaczego przyjechał przed laty do Koszalina - o tym opowiedział Eugeniusz Żuber. Wydał właśnie książkę „Koszalin współczesny”. W bibliotece odbyło się spotkanie.
O tym, czy rzeczywiście pojawienie się babci było główną przyczyną ewolucji człowieka i do czego właściwie wnukom potrzebni są dziadkowie, a dziadkom - wnuki, mówi prof. Jerzy Vetulani, neurobiolog i psychofarmakolog, szczęśliwy dziadek czwórki...
Już wkrótce będziemy rozdzielać śmieci do co najmniej czterech pojemników.
Sto rodzin z os. Lotnictwa Polskiego nie może wypić swoich mieszkań. Proces sprzedaży blokuje Agencja Mienia Wojskowego. Wszystko przez to, że o grunty, na których leży osiedle, upomnieli się spadkobiercy ich byłych właścicieli. Sprawa jest w toku.
Grupa 11-latków zamiast bajki obejrzała najpierw reklamę bielizny, a potem zapowiedź filmu z wulgaryzmami. Kino przeprasza.
Eksperyment z bezpłatnym transportem od lat udaje się w stolicy Estonii. Wypalił też w Wielkopolsce, ale darmowa komunikacja w Poznaniu to w najlepszym wypadku melodia przyszłości.
Konflikt w słupskim szpitalu między pracownikami a prezesem trwa. Związkowcy protestują, leją olej przed urzędem w Gdańsku.
PiS zapowiada kadencyjność prezydentów, wójtów i burmistrzów. Czy ten pomysł będzie służył samorządom? Na to pytanie odpowiadają nam Krzysztof Łapiński, poseł PiS z okręgu pilskiego i Jakub Rutnicki, poseł PO z okręgu pilskiego.
Pochodzi z Wisły, podobnie jak legenda polskich skoków narciarskich, Adam Małysz. Uczył się najpierw w Wiśle, później w Szczyrku, a w końcu za namową Jana Sztuca w Zakopanem. Po zakończeniu nauki wybrał jednak Wisłę, tu zamieszkał - w rodzinnym...
Groźby wypowiadane wprost i te zakamuflowane pod adresem sędziów są niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa - mówi Krystian Markiewicz, profesor UŚ, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, cywilista, sędzia Sądu Okręgowego w...
Skoczek z Wisły, uwielbiany przez internautów, w poniedziałek 16 stycznia skończył 30 lat. W prezencie dostał... but. Jaki naprawdę jest Piotr Żyła? To wiecznie roześmiany luzak, a może chowający emocje domator? Oto jego alfabet.
W naszym województwie trwają zimowe ferie. Sposobów na ich spędzenie jest mnóstwo. My, wraz z kamerą 360, przyjrzeliśmy się dwóm z nich. Zobaczcie jak z takiej perspektywy wygląda nowa bawialnia w Będzinie oraz lodowisko w katowickim Spodku.
Najprzyjemniejszą rzeczą jest prezenty wręczać. Po raz 16. przekonywali o tym nasi Mikołajowie, w Zabrzu, podczas finału zabawy DZ „Wybierz sobie Mikołaja”.
Czy śląska metropolia zacznie funkcjonować w lipcu? Pytamy posłów: Marka Wójcika z PO i Jerzego Polaczka z PiS.
W piątek 13 stycznia w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu doszło do niezwykłego spotkania Czytelników „Dziennika Zachodniego” ze znanymi ludźmi świata nauki, kultury, polityki, zwieńczonego recitalem Katarzyny Skrzyneckiej. Tam właśnie odbył się 16....
1 września 1967 roku rozpoczął działalność obecny Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu. Najpierw studniówki organizowano w domu kultury, a od 1981 r na sali gimnastycznej.
Świętochłowice. Czy policjant zabił w obronie własnej, czy chciał pokazać swoją wyższość?
W marcu Krystyny spotkają się już po raz 20. Zjazd odbędzie się w Katowicach. Poznajcie panie, które odpowiadają za to całe zamieszanie.
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację olimpijki Anity Włodarczyk.
Powabna blondynka „zawsze” grała żonę bohaterów Louisa de Funesa. Francuska aktorka „przynosiła mu szczęście”. Claude Gensac zmarła kilka tygodni temu.
45 litrów oleju na setkę, słynne, gumowe przeguby. Ikarusy z Katowic przeszły już do lamusa. Nim to się stało, byłam świadkiem przeglądu jednego z nich w katowickim PKM.
Lekka, taneczna muzyka i prosty tekst z jasnym przekazem - to przepis na przebój disco polo. Ten gatunek muzyki jest fenomenem. Po dwóch dekadach powrócił. Gale disco polo przyciągają tłumy, m.in. w Sosnowcu.
Gdyby Camilla Läckberg nie pisała kryminałów, byłaby szefem kuchni. Lubi gotować. Risotto to jej popisowe danie. Ekonomistka, która rzuciła dobrze płatną pracę, aby pisać thrillery. Królowa szwedzkiego kryminału mówi nam, kiedy podjęła decyzję o...
Rok 2016 był bardzo udany dla tarnogórskich zabytków techniki. Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga odwiedziło 122 tys. turystów. To najlepszy wynik od 2000 roku, kiedy oba obiekty odwiedziło niespełna 130 tys. osób. Być może w...
Tyski aquapark wszedł w ostatni rok budowy. 22 września prace mają być zakończone. W tej chwili prawie całkiem gotowe jest jedynie podbasenie. Serce całego obiektu, gdzie skupione jest wszystko, co potrzebne, by na górze działały atrakcje i by...
Dąbrowa Górnicza się wyludnia. Z roku na rok jest nas coraz mniej. Na koniec 2014 roku w mieście zameldowanych było aż 119 tysięcy 787 mieszkańców. W 2015 roku Dąbrowa Górnicza liczyła już tylko 118 tys. 533 mieszkańców, a teraz liczba ta jest...
Po półrocznym remoncie turyści mogą już zwiedzać Muzeum Browaru w Żywcu w nowej odsłonie. Jest więcej multimediów i interaktywnych miejsc.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.