Pierwszym prezesem przekształcanego w spółkę szpitala wojewódzkiego będzie Stanisław Łobacz, dotychczasowy szef lubuskiego NFZ.
- Działamy metodą małych kroków. Najpierw malowanie świetlicy, potem pracownia multimedialna i projekty unijne - mówi Halina Bryndza ze stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa.
Czytelnicy pytają o przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy udało się już zebrać wszystkich wolontariuszy.
Sprawa budzi spore emocje. Nauczyciele zbierają podpisy, na szkołach wywieszają banery. Redakcja „GL” w piątek, 18 grudnia organizuje debatę.
Drodzy Mikołajowie! Wasze podarunki sprawia, ze na dziecięcych buziach zagoszczą uśmiechy. Dziękujemy, że tak wspaniale pomagacie!
To dla gminy Świebodzin ma być rok rekordowy. Inwestycje wzrosną o prawie 100 proc. Gmina chce również pozyskać pieniądze unijne.
W niedzielę, 13 grudnia, w wieku 95 lat zmarł Czesław Zdanowicz. W środę, 16 grudnia na cmentarzu komunalnym, z asystą wojskową, odbędzie się jego pogrzeb.
W centrum miasta trwa wielkie liczenie samochodów. Jeden z wielu punktów pomiarowych znajduje się... koło katedry.
Przez jedną rurę 40 tys. osób nie miało ciepłej wody i ciepłych kaloryferów. Nawet ci, których megaawaria miała nie dotyczyć.
Zobacz, jakie uwagi i opinie zgłosili Czytelnicy 15 grudnia 2015 roku
Najpierw nie chcieli zapłacić za kurs. Potem pobili kierowcę, oblali benzyną i wrzucili do bagażnika jego własnego samochodu...
- Bądźcie solą tej ziemi - mówił we wtorek do uczniów Grzegorz Stulgis, współwłaściciel Alumetalu i członek Fundacji „Odkrywamy Talenty”.
Trawy, gałęzie, opakowania do jaj, pierniki, masa solna, stare kartki świąteczne, a nawet drewniany pieniek... To wszystko wykorzystali uczestnicy konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową w Nowej Soli.
Zaskoczyli mnie panowie radni Zwierzchlewski i Granat, odchodząc z klubu Ludzie dla Miasta i tworząc nowy klub z radnymi SLD.
Może być tak, że położysz pod choinkę niechciany prezent albo sam dostaniesz. Czy możesz go oddać do sklepu?
- Mają państwo wolne miejsca? Mogę przywieźć schorowanego tatę? Na Gwiazdkę wyjeżdżam. Nie mam gdzie go ulokować - pytają w szpitalach i DPS.
W ostatnich latach w regionie zostało zlikwidowanych około 20 posterunków policji. Resortowe plany zakładają powrót niektórych.
21 grudnia 1867. Cesarz Franciszek Józef przyjął konstytucję grudniową. Przekształcała ona państwo w monarchię dualistyczną. Galicji nadawała autonomię polityczną. Polacy mogli rządzić u siebie
Już 18 grudnia na jednym z oddziałów bydgoskiej lecznicy zostanie otwarta strefa dla rodziców. Wszystko po to, by byli bliżej chorych maluchów.
W handlu mamy już na dobre przedświąteczny ruch. Oto kolejne wieści z Targowiska Miejskiego przy ul. Przypadek w Inowrocławiu - z 12 grudnia.
VI Świąteczna Bitwa Gwiazd i pierwsze mecze ligowe w tym sezonie - to był pracowity weekend dla toruńskich curlerów.
To był radosny wieczór, na który przyszło 90 osób. Mieszkańcy nie zapomnieli także o tych, którzy zostali w domach. Oni też dostali świąteczny podarek.
Wykonawcą jest firma B.B. Budownictwo. Wartość inwestycji to 3 mln 188 tys. zł. Powstanie trzykondygnacyjny budynek z 26 mieszkaniami. Budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego (dofinansowanie w wysokości 30 proc.).
Robotnicy przenieśli się już na kolejny odcinek, gdzie prowadzone są następne prace. Tempo budowy na razie zadowala drogowców.
Cztery razy złodzieje próbowali wydostać pieniądze z bankomatów rozlokowanych w powiecie świeckim. Ostatnio - w nocy z niedzieli na poniedziałek (7 grudnia) - powiodło im się pod Polomarketem w Pruszczu.
Pogorzelcy z Dębionka, którzy w pożarze stracili dom, dopiero przymierzają się do jego odbudowy. W Słupach, gdzie zwaliła się ściana domu, prace trwają.
Aura spłatała figla organizatorom niedzielnego Jarmarku Świątecznego na wąbrzeskim rynku. Deszcz i wiatr nie zachęcały do odwiedzenia straganów.
Finał wojewódzki Olimpiady Wiedzy o III RP już rozstrzygnięty, a Karina Krzoska z Liceum Filomatów Chojnickich ponownie najlepsza w województwie, co bardzo cieszy jej nauczyciela Jacka Borzyszkowskiego.
Rajd pieszy z okazji 155. rocznicy urodzin Jana Kasprowicza, młodopolskiego poety i piewcy Kujaw odbył się w minioną sobotę. Zorganizował go inowrocławski oddział PTTK.
Miao i Cheng z Chin, Tara i Pema z Nepalu, Alex z USA oraz lisewianka Monika Kochowicz - poznały się na studiach. Wszystkie są studentkami kierunku Edukacja Porównawcza i Międzynarodowa na uniwersytecie w Oslo.
AZS UMK Consus PBDI wysoko pokonał w derby regionu TKM Włocławek. To szóste z rzędu zwycięstwo torunian.
Trwa świąteczne szaleństwo, także we wszystkich placówkach bibliotecznych gminy Tuchola. Dla dzieciaków to wielka frajda i dobra zabawa.
Uczniowie „czwórki” wzięli udział w lekcji. Niezwykłej, bo dotyczącej tolerancji, praw człowieka i inności.
Powstaje fabularyzowany dokument, który ma nam przypomnieć tragiczne wydarzenia z października 1939 roku
To już kolejny koncert w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach, który zgromadził tłumy. A to przecież kameralne miejsce.
Uchwała budżetowa przyjęta. Opozycja jej jednak nie poparła.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.