Wakacje się skończyły, ale pozostały wspomnienia. Odwiedzając w ich czasie różne starożytne budowle robiliśmy mnóstwo zdjęć, podziwialiśmy je - ale chciałbym dodatkowo zwrócić Państwa uwagę na ich akustykę.
Aktywności mieszkańców nie musimy kojarzyć wyłącznie z formalnie działającymi organizacjami. Czasami wystarczy grupa młodzieży, która chce na przykład zrobić fajny mural w swojej szkole lub grupa aktywnych parafianek, która chce zorganizować...
„(...) proboszcz parafii Radawa w dwóch kościołach wypowiedział się, że kto zagłosuje na Koalicję Obywatelską, ten popełni grzech, gdyż KO potępia Kościół” - napisał na swoim profilu Marian Ryznar.
Rozpoczęły się prace nad aktualizacją strategii rozwoju regionu. Pierwszy wniosek: Na rolnictwo trzeba spojrzeć szerzej.
- Spółdzielnia nas kantuje - mówi Sławomir Kuciński z ul. Szwoleżerów, który nie może doprosić się w spółdzielni o faktury. - Nie każdy nasz kontrahent na to się godzi - odpowiadają w spółdzielni.
Ile razy chcę jechać z Nowej Soli do Zielonej Góry pociągiem o godz. 7.58, tyle razy on się spóźnia - skarży się Czytelnik. Sprawdziliśmy co jest powodem opóźnień.
Tego jeszcze nie było! Spółdzielnia Metalowiec zabezpieczyła dwie altany śmietnikowe cyfrowymi zamkami. - Domofony do śmietników porobili - kpią niektórzy. A prezes spółdzielni Krzysztof Kaczanowski odpowiada: - Ważne, że zamki się sprawdzają!
- Żeby przez główną ulicę przejść do sklepu czy do szkoły, można stać w nieskończoność - denerwuje się mieszkanka Kunowic Elżbieta Prażanowska - Nieboj. - Przede wszystkim, przynajmniej doraźnie, trzeba wyprowadzić ruch z drogi wojewódzkiej 137.
Akademia im. Jakuba z Paradyża od przyszłego roku chce uruchomić kierunek pielęgniarstwo. Dziś pielęgniarki to jeden z bardziej poszukiwanych zawodów. Z powodu ich braku na rynku szpital w Gorzowie zlikwidował około 100 łóżek, a zagrożonych jest...
Rosną ceny żywności i napojów bezalkoholowych. Eksperci przewidują dalsze podwyżki. Powodem są wiosenne przymrozki i letnie susze. Ostatecznie jednak ceny zależą od sprzedawców.
W całej Polsce od poniedziałku trwa protest fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. Obie grupy domagają się wzrostu wynagrodzeń. Z tego powodu masowo biorą urlopy na żądanie, przechodzą na zwolnienia lekarskie lub stosują strajk włoski,...
Marokańczyk Fuad F. w sierpniu 2018 roku zaatakował nożem na poznańskich Jeżycach Katarzynę K. i groził jej koledze. On sam nie przyznaje się jednak do winy twierdząc, że bronił się przed kradzieżą telefonu. W sądzie trwa proces Fuada F. We wtorek...
Barbara Tarczewska z Łomży ma dopiero 21 lat, ale na swoim koncie wiele sukcesów. Laureatka wielu cenionych festiwali, teraz próbuje swoich sił w musicalu na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.
Gigantyczny, 7-kilometrowy taśmociąg transportuje już urobek z wyrobiska w kopalni kruszywa w Sępólnie Wielkim w gminie Biały Bór.
Gigantyczny, 7-kilometrowy taśmociąg transportuje już urobek z wyrobiska w kopalni kruszywa w Sępólnie Wielkim w gminie Biały Bór.
Czy polowania z udziałem dzieci będą możliwe? 20 września weszły w życie zmiany w rozporządzeniu ministra środowiska dotyczące polowań. Część nowych zapisów budzi kontrowersje. Zmiany pozwolą na udział nieletnich w niektórych etapach polowania,...
Eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnili zasady dotyczące nowego świadczenia.
W sądzie w Poznaniu ruszył proces ośmiu osób, które są oskarżone o nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów w kilku miejscach w Polsce. Łącznie składowano ok. 3500 ton odpadów, które zagrażały zarówno życiu i zdrowiu ludzi, jak i były...
Od wtorku 24 września do 17 października na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka za dwa pociągi – we wtorki, środy, czwartki i piątki – będzie funkcjonować zastępcza komunikacja autobusowa. W poniedziałki i soboty oraz 11 października pociągi...
Baleron z masarni „OSIP” z Wierzawic wyrabiany jest z wyselekcjonowanych kawałków karkówki, która na początku leżakuje przez 48 godzin w specjalnie przygotowanej marynacie. Receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.
Przedwojenni miłośnicy skandali i występków czytywali pismo „Tajny Detektyw”. W marcu 1932 opisano w nim okoliczności afery defraudacyjnej, jaką wykryto w katowickim więzieniu. Finał tej afery rozegrał się w Ostrołęce.
Agnieszka i Marek Zalewscy prowadzą 10-hektarowe gospodarstwo rolne w Pawłowie Nowym w pow. przasnyskim. Postawili na niewielką, rodzinną produkcję serów, które są wytwarzane wyłącznie z mleka od szczęśliwych krów, hodowanych w ich gospodarstwie.
Meteorolodzy: Mamy jedną z najdotkliwszych susz od 100 lat! System jednak suszy w wielu uprawach nie widzi.
Co szósta osoba nie kasuje biletu z premedytacją. Łączny dług za zaległe kary z powodu jazdy bez biletu przekracza w województwie lubelskim grubo ponad cztery miliony złotych.
Norbert Kieć został dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego. Oburzyło to ekologów. Dlaczego? Bo nowy dyrektor jest myśliwym.
Anna Sabat wylatuje do Kataru na Mistrzostwa Świata. Wystartuje w biegu na 800 metrów.
Młoda kobieta, po przyjęciu komunii świętej, wypluła hostię i schowała ją do torebki. Do profanacji doszło podczas uroczystości odpustowych w sanktuarium w Tarnowcu na Podkarpaciu.
Tak wynika z materiałów, do których dotarli dziennikarze „Rzeczpospolitej”. Bracia R., którzy na Podkarpaciu prowadzili agencje towarzyskie, mieli być werbowani przez SBU.
W Starostwie Powiatowym w Myszkowie podpisano porozumienie o Szpitalach Onkologicznie Skoordynowanych. Współpraca obejmuje Dąbrowę Górniczą, Będzin, Czeladź, Myszków i Zawiercie.
Stocznia Szczecińska wybuduje prom ro-pax. Prace rozpoczną się w tym roku. Takie zapewnienie padło wczoraj przed siedzibą firmy z ust Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej.
Niemal dekadę temu gdańska prokurator Barbara K. dostała zawiadomienie dotyczące niesławnej piramidy finansowej Amber Gold. Ale ze względu na chorobę nie mogą nadać jej statusu podejrzanej.
W Czeladzi miało powstać około 200 mieszkań, które mieszkańcy mogliby wynająć, a potem wykupić. Realizacja projektu miała kosztować ponad 40 mln złotych. Dziś już wiadomo, że miasto nie wybuduje tych mieszkań.
Cieszyn podjął walkę z wszędobylskimi reklamami, które szpecą miasto. Uchwała krajobrazowa jest na etapie konsultacji i w części proponowanych przepisów wprowadzono już zmiany - niektóre liberalizują pierwotne zapisy uchwały.
Trwa walka o życie 4-latka, który wypadł z 11.piętra wieżowca przy ul. Konstytucji 3 Maja w Toruniu. Od czwartku, 19 września, dziecko jest w śpiączce farmakologicznej. - Pod koniec tygodnia będzie próba wybudzenia - mówi doktor Janusz Mielcarek.
Wymyślony w Toruniu i rozwijany tu od koncepcji do prototypu wynalazek Torqway, ma szansę trafić wkrótce do seryjnej produkcji.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.