Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Chrobrego oraz Mieszka I. Prace miałyby rozpocząć się po zakończeniu remontu ul. Sikorskiego, czyli prawdopodobnie wiosną.
Oficjalne otwarcie przedszkola, konferencja „Edukacja z pasją”, rocznica oddania do użytku odrestaurowanego zabytkowego obiektu spowodowała oblężenie pałacu w Starym Kisielinie.
Burmistrz Robert Wardziński 10 września odebrał nagrodę przyznaną Gminie Choroszcz jako Nowemu Liderowi w zakresie profilaktyki grypy. Uroczystość, z udziałem przedstawicieli samorządów z całej Polski i władz RP odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu.
Trzy kolejne elektrownie wiatrowe powstają w powiecie szczecineckim - wielkie wiatraki stawiane są koło Grzmiącej.
W darłowskim kinie Bajka odbył się jubileusz 15 -lecia Klubu Amazonki w Darłowie. Uroczystość wzbogaciła prezentacja wspomnień z historii klubu oraz podziękowania dla przyjaciół Amazonek.
AZS Częstochowa, najbardziej utytułowany klub w mieście, nie otrzymał licencji na grę w siatkarskiej pierwszej lidze. Może to oznaczać upadek legendarnego klubu.
W Parku Śląskim trwają remonty alejek. To jednak nie koniec prac w tym roku. Ogłoszono kolejne przetargi. Wkrótce w Parku Śląskim ma rozpocząć się budowa polderów oraz montaż oświetlenia na alei Leśnej.
Wszystko wskazuje na to, że kopalnia cynku i ołowiu, której tak bardzo obawiają się mieszkańcy nastawionej na turystykę Jury i tak powstanie. Firma Rathdowney złożyła w Nadleśnictwie Siewierz wniosek o przyrzeczenie dzierżawy gruntów. Jakich? Tego...
Podczas XIII sesji Rady Miasta doszło do ogromnych zmian personalnych w prezydium Rady, a także w komisjach miejskich. Niemal wszędzie zmieniono przewodniczących.
Ekshumacja na działce przy ul. Wolności w Kołobrzegu sugeruje, że problemowi pochówków uczestników walk w marcu 1945 r. należy dokładnie się przyjrzeć. Tak twierdzą eksperci z kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego.
Tegoroczna edycja Winobrania już za nami. Jak zawsze podczas święta Winnego Grodu nie brakowało zabawy, koncertów i atrakcji dla mieszkańców. Za nami wiele koncertów gwiazd, wystaw i rozmaitych warsztatów czy też animacji dla najmłodszych....
Małgorzata Sadlak wychowała pokolenia. Dziś zmaga się z nowotworem i przerzutami. Przed najgorszym kobietę ratuje lek, który nie jest refundowany. Za miesiąc terapii trzeba zapłacić 7 tys. zł. To dużo jak na możliwości skromnej nauczycielki. Z...
Stracił rękę, prawie nauczył się bez niej żyć. Adam Jakubiak z Czermna koło Zamościa stał się bohaterem ogólnopolskich mediów po tym, jak ZUS stwierdził, że nie może liczyć na rentę. Padł ofiarą „luki w przepisach”.
Rozmowa z Marcelem Andino Velezem, który wdraża na polskim rynku usługę rodzinnej koordynacji opieki geriatrycznej
Prokuratura w Kołobrzegu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwóch spadochroniarek z Wielkopolski, które na początku sierpnia 2019 roku utonęły w Bałtyku. Śledczy muszą przede wszystkim ustalić, czy skoki spadochroniarek były profesjonalnie...
Prokuratura okręgowa w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na osiedlu Piastowskim w którym zginął 76-letni mężczyzna, który wpadł do szybu windy. Przeprowadzona została sekcja zwłok i zabezpieczono dowody. Nieoficjalnie wersja...
Niektórym zapierało dech w piersiach, gdy zobaczyli, co dzieje się na zielonogórskim deptaku. A w zasadzie to... nad deptakiem!
W XIX wieku głównym składnikiem potraw na stołach mieszkańców ziemi mogileńskiej były przetwory zbożowe. Potrzeby w tym zakresie zaspokajały młyny wodne i wiatraki.
Imiona, nazwiska, numery ksiąg wieczystych, udziały w bloku, kwoty odszkodowań. Pismo z takimi danymi mieszkańców swojego i okolicznych bloków dostał nasz Czytelnik. Okazuje się jednak, że wszystko jest zgodne z prawem.
Rehabilitacją onkologiczną powinni być objęci chorzy na nowotwory złośliwe - przed leczeniem, w trakcie i po jego zakończeniu. Jak to wygląda w praktyce? Rozmowa z dr Anną Pyszorą, fizjoterapeutką z Collegium Medicum UMK.
Z każdym rokiem wiemy coraz więcej o tym, co działo się na Kujawach i Pomorzu w czasie II wojny światowej, a zwłaszcza w jej pierwszych tygodniach. Jednym z badaczy archiwaliów z tego okresu jest prof. dr hab. Aleksander Lasik z Uniwersytetu...
W czwartek 12 września w Kiełpinach został przeprowadzony techniczny odbiór nowo wybudowanej drogi gminnej prowadzącej do Długiego. To nie koniec inwestycji w Wąpielsku i okolicy. Nie próżnują też pozostałe gminy.
Widzieliście kiedyś tańczące fontanny? Podczas Winobrania w Ogrodzie Botanicznym odbyło się wyjątkowe muzyczno-świetlne widowisko.
Na osiedlu Ślichowice przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa w Kielcach powstaje osiedle „Permska” z pięknym widokiem na wzgórze Karczówka. Docelowo będzie się składać z czterech 4-kondygnacyjnych budynków z mieszkaniami dwupoziomowymi i ogromnymi...
Sobotni wieczór podczas Winobrania upłynął w rytmie przebojów zespołu Bad Boys Blue. Jak mówili niektórzy uczestnicy imprezy - to był prawdziwy powrót do czasów, kiedy byliśmy młodzi, szczęśliwi i pełni nadziei...
Winobranie 2019 dobiega końca. Jeszcze tylko do niedzieli (15 września) trwać będzie wielkie święto Zielonej Góry. Za nami kilka dni zabawy, spotkań, koncertów. W sobotę, 14 września sprawdziliśmy, co działa się na deptaku. Zobacz kilka migawek z...
Zielony skwer zamiast bloków przy ul. Chrobrego, dworek Grafa jako dom seniora a nie restauracja, wyższy niż określają to obecne zapisy hotel przy ul. Głębokiej. Planiści miejscy mówią wstępne „tak” zmianom miejscowych planów zagospodarowania...
Z roku na rok organizatorzy korowodu udowadniają, że korowód jest niepowtarzalnym elementem, bez którego Winobranie nie mogłoby się odbyć. Tym razem przeszedł pod hasłem "Świat cyrku i osobowości".
17 września, w rocznicę napaści ZSRR na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Wczoraj przy kościele św. Faustyny odsłonięto tablicę „Matki Polki Sybiraczki”.
„Smart materials” to opatentowany sposób modyfikacji membran, który stworzył międzynarodowy zespół pod wodzą chemików z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posłuży choćby do oczyszczania wody. Naukowcy wzorowali się na liściu lotosu. Ich...
Bydgoski ratusz nie zbuduje parkingu pod Mostem Uniwersyteckim, bo... nie było go w projekcie inwestycji za kasę z UE.
Na czym chętnie wyżywają się wandale w Stargardzie? Za cel biorą sobie przystanki autobusowe. Liczba dewastacji rośnie. Niewielu sprawców zostaje zatrzymanych i odpowiada za to, co zrobili.
Dziś (14 września) obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Sprawdziliśmy, czy pracownicy bydgoskich urzędów i instytucji potrafiliby wykonać masaż serca.
Specjalistyczne szpitale z Pomorza skarżą się, że resort zdrowia nie docenia ich roli w systemie ochrony zdrowia i całą przyznaną województwu dodatkową kwotę 13 mln zł przekazał szpitalom powiatowym ponieważ udzielają one mieszkańcom podstawowej...
Jeśli nastąpi katastrofa klimatyczna, obudzimy się w zupełnie innym świecie - mówi Katarzyna Guzek, rzeczniczka Greenpeace Polska.
Teraz to się dopiero zacznie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy... - mówił w legendarnej „Seksmisji” niezapomniany Maksiu (w tej roli genialny Jerzy Stuhr). Nie na taką skalę, ale ostatnio takie atrakcje w Toruniu i nie tylko mieli...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.