Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie powstało 25 sierpnia 1965 roku. Liczyło wówczas 60 członkiń. Pierwszą przewodniczącą KGW była Cecylia Kasprzak. Funkcję tę pełniła do 1980 roku.
Koło Gospodyń Wiejskich w Tarchałach Wielkich zostało utworzone 15 lipca 1949 roku. Założycielkami koła były: Jadwiga Mielicka, Marta Bąk, Helena Kryjom i Zofia Skrzypczak. KGW początkowo liczyło 12 członkiń.
Zielono i kolorowo robi się na święta wielkanocne. Kwitną już piękne magnolie, a wiosna choć często bywa kapryśna dodaje temu Świętu wyjątkową oprawę. Gospodynie robią świąteczne porządki, aby ich domy lśniły czystością, wpuszczają do nich...
Koło Gospodyń Wiejskich w Czaczu działa już 57 lat i skupia 19 gospodyń.
Łagodny, słodki, miodowy aromat lipowych kwiatów to nieodłączny atrybut wczesnego lata, które już wkrótce u nas zagości. To właśnie lipom lipiec zawdzięcza swoją nazwę. Wtedy też pszczoły pilnie zbierają nektar, który po około tygodniu zmienia się...
Koło Gospodyń Wiejskich w Nietążkowie zostało utworzone w 1959 r.
Powiat chodzieski jest jednym z najbardziej malowniczych rejonów Wielkopolski. Leży w dolinie Noteci, otoczony jeziorami i lasami. Przyjazne turystyce środowisko oraz urokliwy krajobraz sprzyjają aktywnemu i efektywnemu wypoczynkowi. Swoje...
Na najbliższej, majowej sesji rady miasta rajcy zajmą się uchwałą w sprawie budżetu obywatelskiego. Zmiany wymusza ustawa o samorządzie gminnym.
- W bieżącym roku nie będziemy realizować Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, bo rząd doprowadził do wejścia w życie przepisów, które narzucają odgórnie wiele niekorzystnych rozwiązań - informuje Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.
Do przetargu na dostawy prądu dla Bydgoszczy stanęła tylko jedna spółka. Chce potężnej podwyżki, a i tak miasto jest jej za to wdzięczne.
Tradycje winiarskiego święta sięgają starożytności. W Lubuskiem również obchodzone jest od wieków i to jeden z elementów sprawiających, że region ma pełne prawo zwać się winiarskim.
W zielonogórskim muzeum odbyło się kolejne spotkanie miejskiej rady ds. realizacji form przestrzennych. To tzw. rada pomnikowa, która m.in. opiniuje kolejne propozycje upamiętnień.
Kompleks basenów Aqua Lublin wymaga natychmiastowej przebudowy systemu wentylacyjnego oraz budowy instalacji uzdatniania wody. Inaczej twarda woda i duża wilgotność spowodują szybką korozję urządzeń. Prace mają kosztować nawet 2,1 mln zł.
Kizia i Leoś to mieszkańcy zoo od 2017 roku. Jednak dopiero teraz można ich zobaczyć na wybiegu. Dla zwierząt ocalałych, pochodzących z cyrku, niewoli powstał specjalny azyl, który można odwiedzać. Dziś zwierzęta są już bezpieczne. Jednak historia...
- Mam poczucie, że próbujemy odzyskać miasto. Powołanie parku kulturowego to krok w jakąś stronę. Postawiono na estetykę i utemperowano nocne sklepy. Aktualna pozostaje ciągle kwestia braku wielofunkcyjności rynku oraz naszych obyczajów. Stary...
W naszym przewodniku znajdziecie portrety 50 jezior, porady, ciekawostki, historyczne sensacje i przyrodnicze rekordy. Do tego wspaniałe mapy i imponujące fotografie. To propozycja niebanalnych wycieczek, ale też inne spojrzenie na Ziemię Lubuską....
Siedem lat temu poznański reżyser Adam Ziajski pisał o Starym Rynku jako śmierdzącym klozecie. Pięć lat temu prezydent Jacek Jaśkowiak wspominał, że to historyczne miejsce przypomina mu dzielnicę portową. W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa...
Lubuskie to jedyny region w Polsce, w którym enoturystyka rozwinęła się na tak wielką skalę.
Legenda mówi, że miał w tym udział Bachus.
Fundacja Arena i Świat z Leszna przygotowuje drugą edycję kampanii zachęcającej kobiety do tego, by wykonywały badania w kierunku wykrywania raka. Do Włoszakowic przyjechało 13 pań, które zmierzyły się z chorobą nowotworową. Zgodziły się, by body...
Patryk K., który brutalnie zaatakował sprzedawczynię w sklepie przy ul. Jaśkowiaka w Poznaniu, trafi do tymczasowego aresztu. Taką decyzję podjął w czwartek poznański sąd.
Gracjan ma 39 lat, jest ojcem dwóch córek. Na początku roku życie jego rodziny przewróciło się do góry nogami. Lekarze zdiagnozowali u mężczyzny nowotwór żołądka.
Były medale, odznaczenia, awanse na wyższe stopnie, podziękowania i gratulacje. Toruńscy strażacy kilka dni po imieninach Floriana obchodzili swoje święto.
W Polsce przeważa obecnie model rodziny małodzietnej – z jednym lub dwojgiem dzieci. Trójka lub czwórka pojawia się coraz rzadziej. Bo duża rodzina to spore wyzwanie i to dla wszystkich jej członków.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne trzy osoby powiązane ze sprawą byłego senatora Józefa Piniora. To przedsiębiorcy, którzy mieli dopuścić się korupcji.
Nowa oczyszczalnia ścieków, drogi i sieć gazowa - na takie inwestycje może liczyć gmina Powidz. Wszystko w związku z rozbudową bazy wojskowej, w której stacjonuje amerykańskie wojsko. Wykonanie inwestycji może zająć do trzech lat.
Wczoraj punktualnie o godziny 9 zamknięto fragmenty dwóch ulic w centrum Torunia. Wprowadzono objazdy m.in. dla komunikacji miejskiej.
Zakłady przemysłowe na Kielecczyźnie wstrzymały pracę, mieszkańcy wielu miejscowości regionu wyszli na ulicę, by świętować zwycięstwo nad III Rzeszą Niemiecką.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.