- Skarbem miasta są parki, zieleń. Dziękuję wszystkim kolejnym prezydentom, że nie wycięli drzew i nie zabudowali wszystkiego blokami - mówi Dieter Ehrhardt, który do 1945 r. mieszkał w Landsbergu.
Ponad 500 lat temu w dolinie Bystrzycy istniało tętniące życiem gospodarstwo. Pozostał jeden budynek, który teraz czeka na odkrycie swoich tajemnic. - Im głębiej wchodzimy, tym ciekawsze rzeczy znajdujemy - przyznają badacze.
Działa nieprzerwanie od 2011 roku, zrzesza osoby z miejscowości Kalinowa.
Pierwsze KGW w Dębsku powstało w 1956 roku.
Istnieje, by wspólnie zmieniać rzeczywistość na lepszą, by żyło nam się nie tylko przyjemnie i pięknie, ale także w zgodzie z naszą kulturą, tradycją i otaczającą nas przyrodą, a przede wszystkim z szacunkiem dla nas samych i drugiego człowieka.
Powstało w 2014 roku z inicjatywy osób, którym nie jest obojętny rozwój miejscowości Kowale Księże.
Powstało 19 grudnia 2013 roku z inicjatywy mieszkańców sołectwa Kaczki Średnie. Prezesem od początku działalności organizacji jest Jolanta Łożyńska.
Stowarzyszenie „Wspólnota Kobiet” w Słodkowie działa od 2011 r. Prezesem jest Jadwiga Glapa. Stowarzyszenie skupia obecnie 51 kobiet w różnym wieku i z różnych środowisk.
Powstało w 1965 r.
Powstało 7 stycznia 1987. Obecnie skupia 45 członków.
Jednym z największych sukcesów koła jest zajęcie w 2018 roku III miejsca w konkursie kulinarnym Nasze Dziedzictwo Kulinarne „Smaki Regionów Południowej Wielkopolski”.
Długi weekend przyniósł deszcze, ale pożary też przyniósł. Kolejne tereny płonęły w Bydgoszczy. Strażacy mieli pełno pracy. Nawet w swoje święto nie odetchnęli.
Koło działa w gminie już od kilkudziesięciu lat.
Powstało 19 kwietnia 2018 r. na bazie istniejącego już od 60 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Bukownicy, które kontynuuje jego tradycje, a także rozwija szeroko pojmowane cele społeczne.
Powstało 30 listopada 2018 roku. Skupia 45 członkiń. Głównym celem założenia koła była chęć powrotu do tradycji, którą przez wiele lat pielęgnowały mamy i babcie.
Rogoźno jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej w północnej części Wielkopolski, 40 km na północ od Poznania przy DK-11 i linii kolejowej Poznań - Kołobrzeg.
Oficjalnie powstało 13 grudnia 2018 roku, choć tak naprawdę przedsiębiorcze i aktywne kobiety z Kopcia działały od wielu lat - gotując, piekąc pyszne ciasta i uświetniając niejedną imprezę lokalną.
KGW w Marszałkach powstało 13 grudnia 2018 roku. W chwili zawiązania koło liczyło 17 członkiń, jednak od tamtej pory nasz skład się zwiększył i obecnie liczymy już 40 osób.
W tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Niedawno, po krótkim okresie wstrzymania działalności, przeszło reaktywację. Nadano mu osobowość prawną i wpisano do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. W lutym 2019 r. koło liczyło 78 członków...
Zostało założone 18 grudnia 2018 r. i obecnie liczy 80 osób. Członkinie bardzo szybko i aktywnie rozpoczęły swoją działalność.
KGW powstało w 1949 r., a od 1999 roku liczy 26 członkiń.
Jaką rolę odegrał cielak w zdobyciu przez niego wykształcenia? Jak to się stało, że został dyrektorem w wieku 28 lat w byłym ustroju, a w obecnym właścicielem i szefem jednego z najpotężniejszych przedsiębiorstw w Polsce? Co widzi patrząc na Tadż...
KGW odnowiło swoją działalność w 2008 r.
Koło ponownie rozpoczęło działalność w 2007 r.
Działalność koło wznowiło w 2011 roku.
Koło powstało w 2000 roku, zrzesza panie nie tylko z sołectwa Petryki, ale również pobliskich miejscowości.
Koło powstało w połowie lat 60., obecnie liczy 35 członkiń.
Koło Gospodyń wznowiło swoją działalność w latach 90.
Czego oczekujemy od odpowiedzialnych rządzących? A czego od odpowiedzialnych obywateli? Rządzący powinni w pierwszej kolejności tworzyć skuteczny system służby zdrowia, a obywatele - płacić podatki.
Prawie 2,5 tysiąca skarg o wznowienie postępowania wpłynęło do ZUS w regionie od kobiet z rocznika 1953 po marcowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Ta historia może zdarzyć się w wielu miejscach - w grupie artystycznej (choćby w teatrze), w zespole naukowców (np. w grupie badawczej na uczelni) czy w drużynie sportowej. Mechanizm jest ten sam, motywacje ludzkie też...
Gmina Wolsztyn udzieliła dotacji na remont kościoła. Jednak nie wszyscy radni byli zgodni co do tego, aby się do zadania dołożyć.
Trwa sezon komunijny. W każdej grupie dziewięciolatków jest jednak ktoś lub kilka osób, które na religię nie chodzą i nie przystępują do sakramentu. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Z drugiej strony wzrasta liczba osób dorosłych, które...
W Suwałkach nie powstanie, przynajmniej na razie, ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Natomiast szef łomżyńskiego WORD-u z inicjatywy nie rezygnuje.
Rozmowa z Andrzejem Janeckim z Biura Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi
Znów nasłuchaliśmy się pięknych słów o konstytucji. O tej 3 Maja, ale i obecnej ustawie zasadniczej. Prezydent Andrzej Duda: „Przede wszystkim powinniśmy się starać, żeby te postanowienia konstytucji, które są, były dobrze wypełnione, żeby to, co...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.