Wanda Buk, rodowita żaganianka, jedna z dwóch córek tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem gen. Tadeusza Buka, wieloletniego dowódcy wojsk lądowych, kilka dni temu wraz z bratem Mariuszem witała w Żaganiu żołnierzy biegnących w IX...
O uruchomienie większej ilości kamer monitoringu wnioskowała na ostatniej sesji rady miejskiej radna Żagania Małgorzata Klorek. Mieszkańcy poczuliby się znacznie bezpieczniej, wiedząc, że ulice są obserwowane - tłumaczyła.
- Olimpiada, Olimpiada! - darły się za nią dzieciaki, gdy była mała. I każdy wiedział, o kogo chodzi. Dziś, gdy jest już duża, mówią na nią „Sędzia Olimpia”. I też każdy wie, o kogo chodzi. Cała Polska wie.
Jest jak kameleon. Michał Stachyra był profesorem z Finlandii, misterem studentów i supergwiazdą z Ameryki. Chce, żeby Kazimierz Dolny tętnił życiem. Nie tylko w sezonie, nie tylko dla turystów.
Chodzi o przezskórną metodę leczenia niedomykalności zastawek serca. Nie trzeba rozcinać klatki piersiowej, zatrzymywać akcji serca, przez co jest mniej powikłań, a pacjent może szybciej wrócić do zdrowia.
W 163 lubuskich szkołach w poniedziałek 6 maja rozpoczyna się egzamin dojrzałości. Przystąpi do niego około 7,8 tys. uczniów. W tym roku ich stres może być jeszcze większy, bo na finiszu przygotowań strajkowali nauczyciele.
Radni PiS apelują o referendum w sprawie przejęcia przez miasto zamku znajdującego się w rękach prywatnych właścicieli. Uważają, że marcowa debata, na której była garstka mieszkańców czy ankieta na portalu społecznościowym to za mało, by na...
Ponad 500 lat temu w dolinie Bystrzycy istniało tętniące życiem gospodarstwo. Pozostał jeden budynek, który teraz czeka na odkrycie swoich tajemnic. - Im głębiej wchodzimy, tym ciekawsze rzeczy znajdujemy - przyznają badacze.
- Skarbem miasta są parki, zieleń. Dziękuję wszystkim kolejnym prezydentom, że nie wycięli drzew i nie zabudowali wszystkiego blokami - mówi Dieter Ehrhardt, który do 1945 r. mieszkał w Landsbergu.
Działa nieprzerwanie od 2011 roku, zrzesza osoby z miejscowości Kalinowa.
Pierwsze KGW w Dębsku powstało w 1956 roku.
Istnieje, by wspólnie zmieniać rzeczywistość na lepszą, by żyło nam się nie tylko przyjemnie i pięknie, ale także w zgodzie z naszą kulturą, tradycją i otaczającą nas przyrodą, a przede wszystkim z szacunkiem dla nas samych i drugiego człowieka.
Powstało w 2014 roku z inicjatywy osób, którym nie jest obojętny rozwój miejscowości Kowale Księże.
Powstało 19 grudnia 2013 roku z inicjatywy mieszkańców sołectwa Kaczki Średnie. Prezesem od początku działalności organizacji jest Jolanta Łożyńska.
Stowarzyszenie „Wspólnota Kobiet” w Słodkowie działa od 2011 r. Prezesem jest Jadwiga Glapa. Stowarzyszenie skupia obecnie 51 kobiet w różnym wieku i z różnych środowisk.
Powstało w 1965 r.
Powstało 7 stycznia 1987. Obecnie skupia 45 członków.
Jednym z największych sukcesów koła jest zajęcie w 2018 roku III miejsca w konkursie kulinarnym Nasze Dziedzictwo Kulinarne „Smaki Regionów Południowej Wielkopolski”.
Długi weekend przyniósł deszcze, ale pożary też przyniósł. Kolejne tereny płonęły w Bydgoszczy. Strażacy mieli pełno pracy. Nawet w swoje święto nie odetchnęli.
Koło działa w gminie już od kilkudziesięciu lat.
Powstało 19 kwietnia 2018 r. na bazie istniejącego już od 60 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Bukownicy, które kontynuuje jego tradycje, a także rozwija szeroko pojmowane cele społeczne.
Powstało 30 listopada 2018 roku. Skupia 45 członkiń. Głównym celem założenia koła była chęć powrotu do tradycji, którą przez wiele lat pielęgnowały mamy i babcie.
Rogoźno jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej w północnej części Wielkopolski, 40 km na północ od Poznania przy DK-11 i linii kolejowej Poznań - Kołobrzeg.
Oficjalnie powstało 13 grudnia 2018 roku, choć tak naprawdę przedsiębiorcze i aktywne kobiety z Kopcia działały od wielu lat - gotując, piekąc pyszne ciasta i uświetniając niejedną imprezę lokalną.
KGW w Marszałkach powstało 13 grudnia 2018 roku. W chwili zawiązania koło liczyło 17 członkiń, jednak od tamtej pory nasz skład się zwiększył i obecnie liczymy już 40 osób.
W tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Niedawno, po krótkim okresie wstrzymania działalności, przeszło reaktywację. Nadano mu osobowość prawną i wpisano do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. W lutym 2019 r. koło liczyło 78 członków...
Zostało założone 18 grudnia 2018 r. i obecnie liczy 80 osób. Członkinie bardzo szybko i aktywnie rozpoczęły swoją działalność.
KGW powstało w 1949 r., a od 1999 roku liczy 26 członkiń.
Jaką rolę odegrał cielak w zdobyciu przez niego wykształcenia? Jak to się stało, że został dyrektorem w wieku 28 lat w byłym ustroju, a w obecnym właścicielem i szefem jednego z najpotężniejszych przedsiębiorstw w Polsce? Co widzi patrząc na Tadż...
KGW odnowiło swoją działalność w 2008 r.
Koło ponownie rozpoczęło działalność w 2007 r.
Działalność koło wznowiło w 2011 roku.
Koło powstało w 2000 roku, zrzesza panie nie tylko z sołectwa Petryki, ale również pobliskich miejscowości.
Koło powstało w połowie lat 60., obecnie liczy 35 członkiń.
Koło Gospodyń wznowiło swoją działalność w latach 90.
Czego oczekujemy od odpowiedzialnych rządzących? A czego od odpowiedzialnych obywateli? Rządzący powinni w pierwszej kolejności tworzyć skuteczny system służby zdrowia, a obywatele - płacić podatki.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.