Dominika Witczak z Szamocina w Wielkopolsce nie ma zwykłego życia: pracy 8-godzinnej, codziennych obowiązków... W domu bywa, a w pracy niekiedy spędza kilkanaście godzin i kończy ją w najróżniejszych miejscach na świecie.
Krystyna Łybacka w polskiej polityce jest od początku lat 90. Teraz, po prawie 30 latach działalności w Sejmie czy europarlamencie, mówi koniec. Jak wspomina swoją polityczną karierę oraz osoby i wydarzenia, które jej towarzyszyły? Co sądzi o...
Nazywany był diabłem i po prawdzie zasłużył sobie na ów przydomek swoimi niecnymi czynami. Gwałtownikiem bowiem Stanisław Stadnicki był okrutnym. Gwałcił, palił, mordował, za nic miał prawa innych i twierdził, że lepiej nie żyć, niż szlachcicem...
Staram się, aby wykonane przeze mnie zdjęcie niosło w sobie wyraźny ślad i zapach tego, co wydarzyło się na scenie, by zawierało w sobie krople esencji spektaklu. Staram się unikać sytuacji, w których można by mnie posądzić o przekłamania....
I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zwane popularnie „Marcinkiem”, obchodzi jubileusz 100-lecia. W połowie maja na dwudniowe świętowanie zjadą się setki absolwentów z całego kraju i świata. I wszyscy powiedzą to samo:...
Po drodze zapominamy o tym, co jest w życiu ważne. I nagle okazuje się, że wszystko, co robimy, zmierza w złym kierunku - mówi psycholog Katarzyna Korpolewska.
Od poniedziałku 6 maja do niedzieli 26 maja klienci Galerii Łódzkiej (al. Piłsudskiego 15/23, Łódź) mogą podziwiać naprawdę „odjazdową” wystawę. W roli głównej – Mercedes-Benz. Ikony przemysłu samochodowego zaparkowały w centrum handlowym, ciesząc...
Z Leszkiem Adamczewskim poznańskim dziennikarzem i pisarzem rozmawiamy o jego książce „Katastrofy. Zapomniane i przemilczane tragedie w powojennej Polsce”.
Strach jest związany z etapem życia, na jakim jesteśmy. Dużo o nas mówi, bo jest odzwierciedleniem naszych priorytetów, tego, co jest dla nas w danym momencie najważniejsze
Rozmowa z profesor Agnieszką Stępkowską, autorką książki pod tytułem "Pary dwujęzyczne w Polsce".
Z Dionizym Piątkowskim, autorem monografii „Czas Komedy” i międzynarodowego projektu „Era Jazzu - Czas Komedy” rozmawiamy o Krzysztofie Komedzie-Trzcińskim.
W większości toruńskich szkół ponadgimnazjalnych maturzyści mają zatwierdzone oceny. Dziś odbywają się ostatnie rady, a 6 maja ruszą matury.
Przyjdzie nowe pokolenie, które będzie miało trochę inne wyobrażenia o dobrym stylu życia, zacznie jeść więcej sałaty, pić mniej alkoholu, bardziej myśleć o rodzinie i zakładaniu rodziny.
Trudno mi sobie wyobrazić jakiekolwiek koalicje z Marine Le Pen - mówi Anna Fotyga, europosłanka PiS, była szefowa MSZ
Koniec trwającego od blisko trzech tygodni strajku nauczycieli. - Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku - przyznał Sławomir Broniarz. Nauczyciele i uczniowie stają teraz przed problemem...
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej może nas sporo kosztować. To nie tylko piękne stroje, przyjęcia w lokalach, ale też prezenty nawet za kilka tysięcy złotych. Obecnie na topie są komputery, tablety, deskorolki elektryczne, aparaty...
Dziś w Rzeszowie prezes PKP CARGO i wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy produkcji wagonów towarowych.
Developres Rzeszów pokonał na wyjeździe Chemik Police 3:0 w pierwszym meczu rywalizacji o 3. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Był to debiut w roli pierwszego trenera Bartłomieja Dąbrowskiego, u jego boku stanął nowy asystent Filip Brzeziński.
- Ludzie w naszym klubie nie tylko mówią, ale też pokazują, że jak się utrzymamy, to będzie fajnie - mówi Jaromir Skiba, piłkarz 4-ligowej Korony Rzeszów.
Nim zarzucił sobie sznur na szyję, napisał list i włączył dyktafon. Na nagraniu płaczliwym głosem tłumaczy, dlaczego postanowił się zabić. Wszystko przez jednego człowieka, który zrujnował mu życie.
Mamy coraz mniej wody do dyspozycji w rolnictwie, przemyśle, a niebawem także w mieszkaniach. Susza zmienia świat wokół nas i trzeba się do tego przyzwyczaić.
Samochody elektryczne powoli wkraczają na nasze ulice. Sprawdzamy, gdzie je naładować i jakie przywileje mają kierowcy takich ekologicznych pojazdów.
Ja zawsze byłam ta od sprzątania i smażenia ryb. Mój mąż, Waldemar, miał lepsze role w jej książkach. Ale ona go kochała, nic złego nie dała na niego powiedzieć - wspomina Jagoda Gotkowska z Piasków na Mierzei Wiślanej.
W tym świecie pędu, młodzi ludzie może wstydzą się o swoich uczuciach mówić, ale są tak samo wrażliwi. Chętnie zrobiłbym taki film. Film o wzruszeniu - mówił przed laty Stanisław Jędryka, gdy gościł na gdyńskim Festiwalu Filmowym. Reżyser zmarł w...
Inspektorat nadzoru budowlanego przygotował projekt decyzji nakazującej rozbiórkę kamienicy. Powód: bardzo zły stan techniczny budynku określony w ekspertyzach przedstawionych przez właściciela. Wojewódzka konserwator chce jednak budynek chronić....
Synowi posła Solidarnej Polski z klubu parlamentarnego PiS Tadeusza Woźniaka płacą Państwo za wożenie kolegi. Tak się złożyło, że został on kierowcą członka zarządu województwa łódzkiego Roberta Baryły (Solidarna Polska/PiS).
PiS nie chce przekopu zbudować, tylko o nim mówić. Rząd zrobił z tego projektu temat konfliktowy - mówi Jerzy Wcisła, senator PO z Elbląga, orędownik kanału przez Mierzeję Wiślaną.
Kapitan Mariusz Koper i ośmioosobowa załoga w 2018 roku okrążyli Antarktydę. Całą trasę pokonali w trakcie żeglugi non stop po wodach przybrzeżnych najzimniejszego kontynentu. Niezwykłe zdjęcia z tej wyprawy zobaczymy na wystawie „Plastikowe morze”.
Eksperci ostrzegają: jednej trzeciej lecznic w powiatach grozi w przyszłości likwidacja. Opolski NFZ zapewnia, że żaden z naszych szpitali nie zostanie zamknięty. Ale problemów zamiast ubywać – przybywa.
Święta, święta i po świętach. Ciekawe były, bo przy tym i tamtym wielkanocnym stole w Toruniu temat nauczycielskiego strajku wypchnęła kwestia słynnego urzędniczego starcia między podwładnymi marszałka.
To już nie są żarty. W regionie i w całym kraju płoną lasy i nieużytki - do tylu akcji strażacy nie byli wzywani od lat. Koszty akcji rosną, a apele niewiele dają.
Na detektory tlenku węgla dali się namówić mieszkańcy Szwederowa. Jak się okazało, sporo przepłacili …
Plan był taki: jeden z nich miał być inżynierem, zdał nawet na wydział cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, a drugi miał zdobywać olimpijskie laury w kajakarstwie, nawet nieźle mu szło na treningach. Nic nie poszło zgodnie z planem, ale...
Bydgoszcz dołącza do dwudziestu polskich miast w których wypożyczyć już można elektryczne skutery.
Ukraińcy przyjeżdżają do nas po pieniądze i lepsze życie. Niestety, wielu pada ofiarą oszustwa albo wypadku. - Lawinowo rośnie liczba skarg - nie kryje inspekcja pracy.
Nawet 300 tysięcy złotych może kosztować budowa windy w jednej klatce bloku. W samej FSM trzeba byłoby tych wind wybudować około 1000.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.