Weronika i Sławomir z Jasła na kartach historii zapisali się jako pierwsi, którzy przeszli Łuk Karpat zimą. W 88 dni pokonali 2200 km zmagając się z deszczem, brodząc po kolana w błocie, walcząc ze śnieżycami, tęgim mrozem , nocując w namiocie i...
Jak na razie nie sprawdziły się „czarne prognozy”, które przewidywały masowy napływ do Podkarpackiego nielegalnych imigrantów z Afryki i Azji.
- Jeżeli sięga się po inne gminy, ich części i majątek, to uczciwie byłoby zrekompensować stratę - mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego.
Styczniowy zryw miał dać wolność. Skończył się jednak dramatyczną w skutkach klęską powstańców. Czy istniała szansa na wyzwolenie kraju spod zaborczego jarzma?
Prokuratura w Rybniku zakończyła śledztwo w sprawie makabrycznego wypadku drogowego, do którego doszło 9 września 2017 roku na A1 w Czerwionce-Leszczynach.
Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie nie podoba się patron Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, którym jest 2 Pułk Nocnych Bombowców „Kraków”, bo to nazwa „propagująca komunizm”. Władze Malborka mają zupełnie inne zdanie.
Siedem lat temu mieszkańcy Waplewka - niewielkiej wsi w gminie Stary Targ - wysłali do wójta pierwsze pismo z prośbą o doprowadzenie do ich miejscowości wodociągu. Każdego roku prace odkładano, bo były pilniejsze potrzeby. Wodociąg i tak nie...
Na parkingu za budynkiem przychodni trwają prace budowlane. Wykonywane są tam przyłącza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Większość nauczycieli, którzy w ubiegłym tygodniu poszła na zwolnienie lekarskie w ramach protestu dotyczącego podwyżki płac, dziś wróciła do szkoły. Nadal jednak brakuje nauczycieli w niektórych placówkach oświatowych.
Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym parlamentarnego klubu PO-KO, rozmawia Dorota Abramowicz.
Kulisy zarzutów dla policjanta, który okazał się kryształowy
Zalążki konspiracyjnej organizacji spiskowej na terytorium Białostocczyzny (w granicach dawnego Obwodu białostockiego) były tworzone przez odłam powstańców tzw. Czerwonych. Głównym animatorem pracy niepodległościowej w Obwodzie był Bronisław...
Mirosław Czapla, starosta malborski, zapowiedział, że jeśli będzie trzeba, to w sprawie swojej pensji pójdzie nawet do Strasburga. Chodzi o wynagrodzenie z poprzedniej kadencji, które zostało obniżone na mocy rządowego rozporządzenia.
Rozmowa z prof. Karolem Kamińskim, kierownikiem Zakładu Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Kilka dni temu, w piątek, sanepid informował o 14 przypadkach podejrzenia zachorowania na odrę w województwie zachodniopomorskim, w poniedziałek usłyszeliśmy już o 30. 28 dotyczy Szczecina. W wielu szpitalach zakazane lub ograniczone są odwiedziny...
Godne pożegnanie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza było potężnym wyzwaniem logistycznym, ale też emocjonalnym.
Autobusy elektryczne w Jaworznie: O około 60 procent wzrosła cena energii elektrycznej w 2019 roku. Czy to oznacza, że droższe będą bilety PKM?
Z roku na rok rośnie liczba uczestników akcji "Kawiarenka dla seniora". W 2018 roku wydano 4040 kuponów na kawę i herbatę
Sprawa tragicznej śmierci Kacperka w Steklinku pozostaje otwarta. Od wyroku uniewinniającego kierowcę Stanisława G. wpłynęły do sądu trzy apelacje, w tym lipnowskiej prokuratury.
Toruńskie szpitale nie mogą znaleźć obsady pielęgniarskiej więc likwidują łóżka. Na niektórych oddziałach blisko o jedną trzecią.
W 2019 roku w Bielsku-Białej powstanie pomnik kolejnego bohatera kreskówki z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Nową atrakcją dla dzieci i dorosłych będzie Pampalini, łowca zwierząt.
Pierwszy dzień roboczy przy postawionym na głowie organizacji ruchu na Kapuściskach w Bydgoszczy skończył się, jak można było przewidzieć. Nerwami i korkami.
Nowy zarząd województwa poprawił budżet na 2019 rok. Wydatki wzrosły o 48 mln zł, natomiast dochody o 25 mln zł.
Kiedy w województwie zmieniły się władze, wielu sądziło, że Maciej Biernacki szybko pożegna się z WORD Białystok. Wygląda jednak na to, że na razie dojdzie do pożegnania, ale z Platformą.
Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że zapłacimy dużo więcej za wywóz śmieci. Jedyną niewiadomą jest tylko to, o ile więcej.
Czy rady osiedli dalej powinny opiniować projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego? Czy trzeba stworzyć osobną pulę środków na projekty dla seniorów i młodzieży?
- Zgotowano nam królewskie powitanie - mówią młodzi pielgrzymi z diecezji bydgoskiej, którzy udali się do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży.
W ub.r. białostoccy lekarze przeszczepili 22 nerki, w tym roku - już dwie. Ale potrzebujących takiego zabiegu chorych jest więcej. W kolejce na ten organ czeka ok. 40 Podlasian.
Na polskich drogach będzie zainstalowanych 358 nowych fotoradarów i urządzeń rejestrujących prędkość pojazdów, w tym 111 w nowych miejscach.
Poprzez zabawę i doświadczenie wiedza ma tu sama wchodzić do głowy. Białostockie centrum popularyzacji nauki ma działać już za rok. Jak się będzie nazywało? Każdy ma szansę, by ją wymyślić. Magistrat właśnie ogłosił na nią konkurs.
Wolontariusze z Kluczborka zbierają podpisy pod petycją w sprawie zakazu organizowania w mieście przedstawień cyrków z udziałem zwierząt. Treścią petycji oburzony jest właściciel jednego z największych polskich cyrków.
Ludzie, którzy sądzą, że po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza staniemy się inni, narodem o różnych poglądach, ale potrafiącym pokojowo współistnieć, są naiwni. Nigdy tacy nie byliśmy i nie będziemy.
JAN KOTYZA. Od urodzenia związany z Bieńczycami. Żołnierz Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i „ludowego” Wojska Polskiego. Działacz katolicki związany z Kurią Metropolitalną w Krakowie.
Styczeń 1919. Trwa powstanie wielkopolskie. Większość regionu zostaje wyzwolona. Niemcy szykują poważną ofensywę. Polska zwraca się o pomoc do Francji. Marszałek Foch powstrzymuje Niemców.
Zaległości sądów sięgają w sumie 3 mln spraw, w tym 1,2 mln cywilnych, 430 tys. karnych, 250 tys. gospodarczych i 220 tys. rodzinnych. Ponad rok od wejścia w życie reform mających, wedle PiS, usprawnić pracę wymiaru sprawiedliwości, główne...
Koncert finałowy ogólnopolskiej akcji „Aniołkowe granie” odbył się wczoraj w Teatrze Wielkim.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.