Rozmowa z ks. Krzysztofem Trembeckim, penitencjarzem kościoła katedralnego w Opolu, asystentem diecezjalnego egzorcysty.
Miasto nie wprowadzi strefy czystego transportu w centrum, bo jest nieopłacalna. Tymczasem z Niemiec trafia do nas coraz więcej aut z ropniakami.
Łodzianie mają już za sobą wybór prezydenta miasta i radnych. W wielu miastach i gminach odbędzie się wyborcza dogrywka. W jakiej atmosferze odbywały się przed wojną wybory do Rady Miasta Łodzi? Kto wygrał i w jaki sposób wybierano prezydentem?
Wydaje się, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jednak wciąż słyszymy o przypadkach zamienionych w szpitalu dzieci. A może być ich znacznie więcej. Część z tych dzieci pewnie nigdy się nie dowie, że wychowywali się w niebiologicznej...
Część naukowców twierdzi, że pod koniec wieku z powodu anomalii pogodowych klęski żywiołowe bezpośrednio dotkną 2/3 mieszkańców Europy. Właśnie mamy najcieplejszą jesień od połowy wieku.
Rozpoczął się ostatni już chyba etap budowy biurowca na pl. Kościeleckich. Im dłużej na niego patrzę, tym bardziej przypomina mi on… Dom Partii w Warszawie, w kapitalistycznej znów Polsce przemianowany na Centrum Finansowo-Bankowe.
Mama poszła z dwójką starszych dzieci do kościoła. Najmłodszy syn został w domu z ciocią. Chwila nieuwagi i miał w ręku zapalniczkę. Spłonęło całe mieszkanie. Teraz potrzebna jest pomoc. Jakakolwiek.
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wybrane restauracje z całego kraju wprowadzą Tydzień Kuchni Polskiej. Rozmowa z Mariuszem Pieterwasem, szefem kuchni restauracji Krew i Woda.
Kiedy przyszły pierwsze sukcesy, mogła dać się uwieść złudnym urokom show-biznesu. Tak się jednak nie stało, bo miała u boku kochającego męża, a potem też dwie córki. Jej małżeństwo trwało aż 38 lat - i skończyło się niespodziewanie w 2016 roku
Rozmowa z dr n. med. Agnieszką Ostachowską-Gąsior z Instytutu Zdrowia Publicznego - Zakład Żywienia Człowieka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum - o tym, jaki sposób odżywiania jest najlepszy dla zdrowia naszego układu...
Unikatowy na skalę kraju przepust Kłodnicy pod Kanałem Gliwickim został częściowo odnowiony. W 2019 roku prace będą kontynuowane.
Piękna pogoda sprzyjała odwiedzinom łodzian na cmentarzach. Od wczesnego poranka przez największe miejskie nekropolie przewinęły się tłumy.
Jak się ją zobaczy, to od razu można pokochać - mówi nam Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy ze Słubic. I to prawda. Odwiedziliśmy Natalkę w domu...
Przychodzą tu młodsi i starsi, rodzice i dziadkowie, uczniowie i nauczyciele... - To miejsce, w którym każdy może opowiedzieć o swojej pracy, o swoim miejscu na ziemi, przekazać swoje wartości, nauczyć się czegoś, bądź nauczyć kogoś - mówi Daniel...
Dawid Podsiadło to najpopularniejszy piosenkarz młodej generacji w Polsce. Niedawno ukazała się jego nowa płyta „Małomiasteczkowy”. Wokalista opowiada, jak zmieniła go przeprowadzka do dużego miasta i pierwsze lata sławy.
- Ludzie chcą, by ciało po śmierci wyglądało godziwie. Jeśli rodzina całe życie znała swoją mamę, babcię, ciocię umalowaną, to taką chce też pożegnać, taką chce ją zapamiętać - mówi Ireneusz Migdał, jeden z dwóch w Lubuskiem tanatoprakterów, czyli...
- Gdybym wiedziała, że mama umiera, to bym nie dzwoniła po karetkę, tylko siedziała przy niej i trzymała ją za rękę. Ale skąd człowiek ma wiedzieć, że to śmierć? - płacze Barbara Abratkiewicz. Ma żal do lekarzy.
Kopiec Wolności w Poznaniu jest już gotowy do otwarcia po ostatnim remoncie. Otwarcie to nastąpi 11 listopada, równo w stulecie odzyskania niepodległości, aczkolwiek dostęp do platformy widokowej na szczycie i tak jest mocno ograniczony. Pozwoliły...
„Wszystko dla pań. Alternatywny przewodnik po Kaliszu i okolicy” Anny Tabaki to pierwsza książka, która przedstawia sylwetki kaliszanek oraz ich oczami pokazuje to miasto. Wydawcą jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka.
Rozmowa z Arturem Nowakiem, prawnikiem z Chodzieży, autorem książki „Dzieci, które gorszą” opowiadającej m.in. o dzieciach polskich księży.
Mieszkańcy ulicy Łady-Cybulskiego na osiedlu Westerplatte twierdzą, że samochody wyjeżdżające z budowy przedszkola zanieczyszczają ich okolicę. Straż miejska nakazuje jej sprzątanie.
Mieszkańcy kamienicy nr 4 przy ulicy Podgórnej twierdzą, że ich klatka schodowa nie była remontowana od ponad 35 lat. - To koszmar, a nie klatka schodowa - mówią.
Trwa policyjna akcja „Znicz”. a co trzeci funkcjonariusz słupskiej komendy nie przyszedł do pracy. W rozsypce znalazł się praktycznie cały wydział ruchu drogowego. Policjanci na chorobowe poszli masowo w całym województwie. Związki zawodowe...
Proces karny za aferę mieszkaniową w Poznaniu, w której oskarżono m.in. doradcę Mariusza T. oraz notariusz Violettę D., wciąż toczy się w Sądzie Okręgowym. Ale niektórzy pokrzywdzeni, którzy stracili dach nad głową po zaciągnięciu pożyczek, na...
Powstało 17 portretów, 11 osób, których historia życia jest też historią niepodległej Polski. A to za sprawą pasji koszalińskiego fotografa. Wystawa Rówieśnicy Niepodległej będzie mieć swój wernisaż już 8 listopada, tuż przed okrągłą rocznicą.
Przemysław Majewski, raper z Koszalina, w ramach swojego projektu „Międzywojenna nuta” zjeździł już niemal całą Polskę. Dotarł także na ziemie, które przed wojną należały do naszego kraju. Nakręcił tam teledysk.
W jaki sposób publiczność odbiera „znane głosy”? Zbigniew Moskal dowcipkował, że znajoma, która usłyszała jego głos w radiu, powiedziała mu kiedyś: „Gdybym nie wiedziała jak wyglądasz, to bym się w tobie zakochała”.
Przez ostatnie dwa dni akcji „Znicz” na drogach naszego regionu doszło do jednego wypadku, w którym nikt nie zginął, a dwie osoby zostały ranne. Obserwując szalone popisy kierowców, można stwierdzić, że to chyba cud.
Rozmawiamy z Darią Adamczewską, która wzięła udział w The Voice of Poland.
Niegotowy jeszcze do końca nowy parking przy cmentarzu w Szczecinku przeszedł próbę generalną przy okazji ostatnich Wszystkich Świętych i Zaduszek. Są uwagi.
Roman Pietrzak uprawia quadrathlon: niezwykle trudną dyscyplinę sportową dla wyjątkowych twadzieli. Mało kto zna tę kombinację triathlonu i wyścigu kajakowego, podobnie jak mało kto wie, że mistrzem świata w niej jest Polak, Roman Pietrzak z...
W poniedziałek, 22 października, w środku dnia na poddaszu budynku przy ul. Chrobrego wybuchł pożar. Potrzebna jest pomoc dobrych ludzi. Trzeba zebrać materiały, naprawić strop i dach.
Właśnie powstała Gorzowska Kronika Filmowa. To baza, w której można zobaczyć filmy dotyczące miasta. Przy okazji sprawdzamy, jakie filmy o historii miasta można znaleźć w internecie.
Nasza Czytelniczka wybrała się na spacer do Parku Wiosny Ludów. Gdy szła przez parkową aleję z dzieckiem, przeżyła nie lada „przygodę”.
- Ludzie chcą, by ciało po śmierci wyglądało godziwie. Jeśli rodzina całe życie znała swoją mamę, babcię, ciocię umalowaną, to taką chce też pożegnać, taką chce ją zapamiętać - mówi Ireneusz Migdał, jeden z dwóch w Lubuskiem tanatoprakterów, czyli...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.