Na alarm bije Radio Maryja, o. Tadeusz Rydzyk i posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS). -Jestem tym gender zszokowany! - nie kryje redemptorysta.
W środę swoją fabrykę otworzyła tu norweska firma Kongsberg Automotive, do inwestycji przymierza się też LPP.
„Kresy” są drugim fabularyzowanym filmem dokumentalnym, który wyprodukowała „Gazeta Lubuska”. Rok temu odbyła się premiera dokumentu „Wydarzenia Zielonogórskie 1960. Bitwa o Dom Katolicki”.
Miała być rewolucja na talerzu, na razie szykuje się spore wyzwanie logistyczne. Posiłki dla tysiąca pacjentów jednostek szpitala wojewódzkiego w Toruniu będą gotowane i dowożone z Grudziądza.
W CDU, partii niemieckiej kanclerz otwarcie już mówi się od pewnego czasu o tym, kto mógłby zastąpić panią kanclerz na czele gabinetu w Berlinie.
W większości przypadków ludzie głosowali na dotychczasowych burmistrzów i prezydentów. To bardzo ciekawe zjawisko - mówi prof. Ireneusz Krzemiński.
Celem wyborczej strategii Prawa i Sprawiedliwości było uzyskanie poparcia Polski powiatowo-gminnej i to się udało - mówi prof. Waldemar Paruch
Trwa szukanie dziury w wyniku wyborczym PiS. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wygrało zdecydowanie w sejmikach wojewódzkich. Zdobyło 9 z nich, w sześciu będzie rządzić samodzielnie.
- Zamierzam spotkać się z Tadeuszem Zyskiem i porozmawiać nie tylko o dworcu. Niedawno wymieniliśmy się numerami telefonów. Bardzo go szanuję, ale chciałbym się dowiedzieć, co zafascynowało go w Jarosławie Kaczyńskim - mówi Jacek Jaśkowiak,...
Krótko po wyborczym triumfie zapytaliśmy prezydenta Bruskiego, czy marszałkiem województwa pozostanie Piotr Całbecki. Odpowiedział wymijająco: „Mamy słuszne oczekiwania, by marszałek był z Bydgoszczy”.
Dokładnie 37 905 złotych ma zapłacić mieszkaniec Rakoniewic w powiecie grodziskim za odpowiedź na złożony przez siebie wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
Rozmawiamy z top modelką Anją Rubik, która jest pomysłodawczynią akcji edukacyjnej dotyczącej seksu #sexedpl *.
Szakszuka, czyli jajka gotowane w gęstym sosie z pomidorów i papryki to mój sobotni rytuał. To śniadanie, którym rozpieszczam siebie i swoją rodzinę. Lubię częstować nią gości, podając na sobotnie lub niedzielne późne śniadanie, mając pewność, że...
Szanowni Państwo, dzisiaj opowiem Państwu o rozmowie, jaka odbywała się w gronie osób wykształconych, zamożnych, znanych, a dotyczyła tych, którzy niemal do niczego nie doszli w życiu. Przysłuchiwałam się z uwagą i ze zdumieniem. Padały takie...
I niedzielny wieczór, tuż przed godziną 21, zasiadłem przed telewizorem, by dowiedzieć się, kto wygrał wybory. Chociaż wyniki sondażowego badania, tzw. exit poll, podano od razu, dowiedziałem się niewiele.
To były najwspanialsze wybory w historii III RP. Wszyscy są zadowoleni, wszyscy ogłosili zwycięstwo. PiS udaje, że nie widzi swojej totalnej klęski w miastach, gdzie głosowanie na partię władzy zaczyna być obciachem. Zaś opozycja stara się nie...
Czy historia nazwie nasze czasy „okresem przejściowym”, IV Rzeczpospolitą czy „dobrą zmianą” (w nawiązaniu do sanacji) - to sprawa otwarta. Zależy to trochę od tego, czy władza PiS się utrwali, czy też po przyszłorocznych wyborach rewolucyjna...
Wybory samorządowe rozpoczęły cykl wyborczy, który zaczął się w zeszłą niedzielę, a zakończy w maju 2020 roku. Rywalizacja o władzę w samorządach jest już częściowo za nami: sejmiki województw zostały obsadzone, podobnie jak rady powiatów, a także...
Miastowe uważają, że wieś głosowała na Belzebuba. Wieś uważa, że miasto głosowało na Mefistofelesa. Rozmowa w sklepiku w podkrakowskich Liszkach: „Czy one tam w tej Warszawie powariowały, żeby miasto oddać na kolejne lata komunistom i złodziejom?”...
- Mieliśmy już serię remisów, teraz liczymy, że podtrzymamy passę wygranych. W Niecieczy czeka nas trudny mecz, ale liczymy na trzy punkty – mówi przed niedzielnym meczem z Termialicą Bruk-Bet pomocnik PGE Stali Mielec, Maksymilian Banaszewski.
Damian Wolański wciąż należy do najskuteczniejszych zawodników Rzemieślnika Pilzno. Do tej pory trafił do siatki rywali 9 razy i jest wiceliderem w 4. lidze.
Co zrobić z dzieckiem, jeżeli przedszkola i żłobki są zamknięte? Na kiedy przeniesione zostaną sądowe rozprawy? Takie dylematy towarzyszą dodatkowemu wolnemu.
Zawsze byliśmy przekonani, że ludzie myślą przy pomocy mózgu, więc gdybyśmy posiadali techniczne możliwości odłączenia układu nerwowego od całej reszty ciała, to przebieg procesów myślowych pozostałyby w nim bez zmian. Dzisiaj wiemy, że to nieprawda.
Prof. Jerzy Aleksandrowicz mówił, że żadna religia nie oswaja śmierci. Nie chroni przed lękiem. Ale sam nie bał się umierania. Chciał żyć zawsze maksymalnie. Tak, jakby końca nie było
O świecie finansowych naciągaczy mówi Mateusz Ratajczak, autor książki „Łowcy z kotłowni”, który zatrudnił się w firmie nabierającej klientów na inwestycje na rynku walutowym Forex
Opinie o „chłodnych ludziach” z północy, podobnie jak ich rzekomy introwertyzm czy skłonność do alkoholu, to krzywdzący stereotyp. Tak uśmiechniętych osób nie spotkałam nigdzie na świecie - mówi autorka książki „Lud”
Było ciemno, ślisko i mgliście. Przed przejściem dla pieszych na ul. Warszawskiej zatrzymał się samochód, którego kierowca chciał przepuścić pieszą. Jadące drugim pasem auto nie zahamowało...
Cała Polska zobaczyła jego twarz w 2015 roku podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Potem został głosem rządu Beaty Szydło. Gdy ta przestała być premierem, odsunął się w cień. Ale za chwilę może decydować o...
Medyczna marihuana w polskich aptekach prawdopodobnie pojawi się na przełomie listopada i grudnia. Grupę pacjentów, którzy mogą z niej skorzystać, szacuje się na ok. 300 tysięcy.
Na bazie dwóch szpitali - gdańskiego i szczecińskiego - powstało pierwsze w kraju ponadregionalne Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. Centrum to tworzą: Klinika Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Oddział...
Sejm przyjął projekt ustawy, który ustanawia 12 listopada dniem wolnym od pracy. Wzbudziło to wielki niepokój wśród pacjentów, którzy mają zaplanowane operacje lub wizyty u lekarzy. Co na to ośrodki zdrowia z Lublina?
Przed tygodniem rozpocząłem opowieść o Chaciejach z dawnej ulicy Sitarskiej w Białymstoku.
Rozmowa z Rafałem Bruskim, starym-nowym prezydentem Bydgoszczy o kampanii wyborczej, zaangażowaniu rodziny i planach na nasze miasto.
W największych opolskich miastach wygrali kandydaci niezależni, i to już w pierwszej turze. Partyjni nominaci są coraz gorzej postrzegani przez Opolan.
W bydgoskiej radzie najstarszym radnym jest Zdzisław Tylicki, a najmłodszą radną jest Paulina Jankowska. Radnym o najdłuższym stażu, Kazimierz Drozd.
Przez najbliższe pięć lat Tykocinem będzie rządził Mariusz Dudziński, debiutant w samorządzie. Zaś do Michałowa wrócił - po czterech latach przerwy - wieloletni burmistrz Marek Nazarko.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.